Konkurs "Letnia pielęgnacja"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2011-07-20 14:26
Wakacje to dla skóry niezbyt przyjazny czas. Cera często jest przesuszona, łuszczy się lub pojawiają się na niej wypryski. Podziel się z nami swoimi sposobami na poprawienie jej stanu. Odpowiedz na pytanie i wygraj krem na dzień Olay Active Hydrating.

[CENTER]Jakie problemy z cerą masz w wakacje najczęściej oraz jakim sposobem je zwalczasz?


Konkurs zakończono!
Nagrodę otrzymują:
gawusia
zussska
barbar
Denise
anna7325
2hot4you
wiewiorczak
martam2491
olkab
askka
Patrycja551
mamami_mi
muffinkowaa
andzia1978
Monika9988
erikakr
agnieszka_11
bmacieja
onlymee30
calibra
[/CENTER]

Możesz wygrać 1 z 20 kremów Olay Active Hydrating na dzień>>>
napisał/a: h20kas 2011-07-20 14:49
często latem moja skóra jest wysuszona, stosuję na to krem nawilżający do skóry tłustej, pojawiają się masakryczne wypryski, na które stosuje żele do mycia twarzy, złuszczający do codziennego oczyszczania buzi... i na te zatkane pory istna tragedia. Często też "ochładzam" swoją skórę dzięki tonikowi chłodząco-oczyszczającemu. Szczerze mówiąc lato to chyba najbardziej zły czas dla mojej skóry. Potrzebuje ona teraz wiele uwagi i pielęgnacji. Raz na jakiś czas stosuję maseczkę z drożdży, bardzo pomaga odżywia i wzmacnia skórę :) No i oczywiście wzbogacam się w witaminki i PIJĘ DUŻO WODY MINERALNEJ!!
napisał/a: jaga12Xj1 2011-07-20 15:01
Ja Mam Bardzo Suchą Cerę W Wakacje Szczególnie Staram Się W Tym Okresie Używać Kremów Nawilżających Kupuję Maseczki ,toniki Dla Cery Suchej Staram Się Nie Myć W Tym Okresie Twarzy Mydłem Tylko Gotuję Płatki Owsiane I Nimi Myję Twarz Naprawdę Polecam Mi Pomaga Cera Jest Cysta I Nie Sucha
napisał/a: myszata7 2011-07-20 16:46
Ogromny wybór maseczek w jednorazowych saszetkach sprawił, że szczególnie chętnie sięgam po nie latem. Łatwo znaleźć wśród nich remedium na nagle pojawiające się problemy z cerą i można wspomóc działanie nawilżającego kremu kilkoma minutami dodatkowej intensywnej kuracji. Dobrym sprzymierzeńcem w tym okresie jest też sama natura, herbatka z pokrzyw i malin własnoręcznie zebranych, maseczka z ogórków lub tonik z cytryną są łatwym i przyjemnym sposobem zapobiegania kłopotom ze skórą wtedy gdy powinna ona wyglądać najpiękniej.
bluangel
napisał/a: bluangel 2011-07-20 18:55
W lecie moja skóra jest narażona na na promieniowanie UV,wymaga większego nawilżenia od zewnątrz.Stosuje kosmetyki nawilżające odpowiednie do mojego rodzaju skóry.Nakładam je rano i wieczorem .Dwa razy w tygodniu stosuję maseczki nawilżające .
Mój organizm latem traci ogromne ilości wody. Aby być w dobrej kondycji uzupełniam jej braki także od wewnątrz pijąc duże ilości wody mineralnej.
flossy
napisał/a: flossy 2011-07-21 10:08
Na mojej skórze pojawiają się niedoskonałości (Buuuuu ;( ), a podczas lata jest to wyjątkowo kłopotliwe, ponieważ wróg nr 1: wysoka temperatura, powoduje, że skóra szybciej się zanieczyszcza i wysusza, a makijaż nie trzyma się najlepiej (poranna praca przed lustrem, spływa w kilka sekund) :(

Pielęgnacja jest zatem uporczywa, ale raczej przynosi efekty...

Przede wszystkim stawiam na dietę - tak! tak! dużo wody i witaminek i żadnych słodyczy - ponieważ dzięki temu skóra się oczyszcza.
2 razy na tydzień stosuje maseczki peel-of (jest przy niej niezła zabawa, zwłaszcza jak nadejdzie listonosz ;) ) i codziennie nakładam kremy nawilżający do cery tłustej.
Staram się też wybierać lekki podkład na bazie minerałów (mmm, uwielbiam je bo pieszczą moją skórę!) :)
napisał/a: Izabella30 2011-07-21 14:03
Gdy tylko zaczynają się słoneczne wakacje zaczynam przygotowania do ochrony mojej wrażliwej skóry.W zasadzie to wytaczam arsenał broni,by móc w pełni korzystać z dobrodziejstw lata.Gdyż wbrew wszystkiemu kocham leżeć na plaży,gdy rześki wiaterek chłodzi moją skórę.Dlatego chętnie pływam,albo nurkuję.Jednak wtedy zapala mi się przysłowiowe "czerwone światełko",bowiem dłuższe przebywanie na słońcu dla mojej cery grozi czerwonymi plamami i różnymi przebarwieniami.Nie mówiąc o przesuszeniu i uczuciu ściągnięcia.Dlatego przed samym wyjściem smaruję się kremem z wysokim filtrem,tzw.blokerem.Zakładam kapelusz z dużym rondem.Nie spaceruję w porach największego nasłonecznienia i generalnie unikam leżenia plackiem na plaży. Jednak kocham lato,pomimo tych wszystkich niedogodności.:)
napisał/a: 19790411 2011-07-21 16:57
Latem skóra mojej twarzy nieładnie się świeci - to wpływ upałów i wilgotnego powietrza - dlatego zawsze noszę w torebce chusteczki odświeżające i bibułki matujące, regularnie stosuję maseczki i .... nie mogę narzekać - problem udaje się zdusić w zarodku. Jednak chwila nieuwagi powoduje powstawanie wyprysków - wtedy ciężko mi rozstać się z nimi i muszę kilka dni walczyć - w tym pomaga mi opalanie - jeśli wyprysków nie jest dużo.
gawusia
napisał/a: gawusia 2011-07-21 18:57
Moim letnim problemem są rozszerzające się naczynka i zaczerwienia spowodowane słońcem i wysoką temperaturą. Walczę z nimi korzystając z naturalnego sprzymierzeńca czyli witaminy C zawartej w owocach. Do moich ulubionych należą truskawki w których zawartość owej witaminy jest większa niż w cytrusach! Do pielęgnacji zewnętrznej używam kremu, który również zawiera tę witaminę oraz filtr ochronny :) Dieta bogata w owoce świetnie wpływa również na moją figurę :) dlatego serdecznie polecam ją każdemu kto ma podobne problemy z cerą lub chce się ich ustrzec :)
napisał/a: Kasiolek 2011-07-21 19:55
Prawdę mówiąc latem z cerą mam najmniejsze problemy, na powietrzu dłużej przebywamy, więcej warzyw i owoców jemy.
Wody więcej chce się pić, cerze wtedy chce się żyć.
Unikam kąpieli słonecznych jak tylko mogę, od tego wolę prysznic i chłodną wodę.
Do tego rano i wieczorem krem nawilżający, a stan mojej cery jest zdumiewający.
napisał/a: drewienko 2011-07-21 22:12
Moja cera w wakacje nie odpoczywa na leżaczku, wciąż prowadzi walkę z zanieczyszczeniem środowiska, promieniowaniem słonecznym i stresem. I choć marzę, by wraz ze mną spakowała walizki i o nic się nie martwiła, wiem że sama sobie nie poradzi. Dlatego wspomagam ją odpowiednią pielęgnacją - w zgodzie z jej naturalnym rytmem.
Słoneczko mojej cerze zabiera sprężystość i zaczyna się starzeć - zauważam więcej zmarszczek. Niestety biedactwo robi się również szorstkie.
Bardzo chcę jej pomóc więc aplikuję krem, który chroni ją przed słońcem oraz spalinami i kurzem, które są wszechobecne w moim miejscu zamieszkania.
W postaci jedzonka zajadam się witaminą C i E. Wychodzę z założenia, że im lepiej zadbam o cerę w ciągu dnia, tym mniej pracy będzie miała ona sama w nocy. Choć prawda jest taka, że zawsze będzie coś do naprawienia - dlatego ludzka skóra cierpi na chroniczną bezsenność:).
Sądzę, że brak światła to dla cery sygnał, iż następuje nocna zmiana. Wtedy przestawia się ona na tryb nocny i pracuje na pełnych obrotach, a jej celem jest regeneracja. Widzę to nad ranem, kiedy po dobrze przespanej nocy skóra jest w lepszej kondycji i wygląda młodziej. Ale nie zostawiam jej samej na noc. Po 20.00 otulam ją (tuż po peelingu i starannym demakijażu) relaksacyjnym kremem i zanurzam się w nocnych marzeniach, tak by nasz duet szczęśliwie utulił się w poduszce.
Zussska
napisał/a: Zussska 2011-07-21 23:17
Moja skóra latem wymaga podwójnego nawilżenia, gdy o tym zapomnę zaczyna się łuszczyć, a nałożenie podkładu staje się niemożliwe ze względu na odstające skórki. Dlatego dbam o nią każdego dnia:
1) piję co najmniej 2 litry wody dziennie, w tym zieloną herbatę, która doskonale wpływa na cerę, ale przede wszystkim wodę mineralną, która nawilża moją skórę od wewnątrz
2) wykonuję regularne peelingi, które poprzez masaż poprawiają krążenie, a ponadto usuwają to, co zbędne
3) stosuję kremy głęboko nawilżające na noc, tak bez tego nie wyobrażam sobie codziennej pielęgnacji, w nocy nawilżam, a na dzień matuję, aby moja cera wyglądała ładnie i świeżo
4) robię maseczki nawilżające; bardzo lubię to zajęcie, gdyż w tym celu mogę wykorzystać świeże i naturalne produkty, a nie sięgać po gotowe kosmetyki, preferuję maseczki, które wykonam sama, gdyż wtedy doskonale wiem, co się w nich kryje, np. truskawki bogate w witaminę C, rumianek, ogórek, banany oraz pietruszkę
5) kilka razy dziennie(zwłaszcza jeśli przebywam na zewnątrz) aplikuję krem ochronny z filtrami UV, który chroni delikatną skórę twarzy przed promieniami słonecznymi, gdyż wszystko jest dobre, ale gdy jest stosowane z umiarem
6) jem owoce i warzywa, które latem można zebrać na ogródku, są bogate w witaminy, wzmacniają całe ciało, w tym także skórę
7) działam regularnie i skrupulatnie, gdyż właśnie w tym kryje się tajemnica pięknego wyglądu :)