Budowa domu

napisał/a: przemol 2011-04-27 21:04
Czy któraś z was zajmowała się budową domu nie koniecznie swojego? Czy uważacie że budowanie to tylko męskie zajęcie? Ja jestem za równo uprawieniem więc jestem za "Kobiety na budowę!!"
napisał/a: Dorota225 2011-05-23 18:52
absolutnie nie tylko męskie zajęcie ;) na pewno nie biorę pod uwagę budowania domu dla kogoś, ale swojego czemu nie... a nawet powiedziałabym, że jeśli nie przyłożę ręki do jego budowy to nie będzie on mój :) nie chciałabym, żeby moja rola ograniczała się do wyboru koloru ścian i firanek
napisał/a: emila3000 2011-05-24 00:33
mnie dopiero czeka budowa domu
narazie sama robie projekt od a do z, lacznie z instalacjami (oczywiscie architekt bedzie musial to jakos poskladac do kupy, bo ja to intuicjnie projektuje raczej :p)
czytam wszystko co sie da zeby najlepiej sie zorientowac o nowosciach technicznych i czegos nie przegapic, zebym pozniej nie zalowala ze dalam zle odkurzacz centralny czy nie zrobilam jakiegos tam rodzaju wentylacji
jak sie bedzie budowac architetkura wnetrz tez sie zajme, projrktowaniem mebli, i wyborem kamieni czy projektowaniem sztukaterii....
chyba tylko wybor pieca zlece mezowi, bo to calkowicie nie moja bajka, nie pale i nie zamierzam w nim palic, kompletnie na tym sie nie znam
budowe bede napewno kontrolowac
napisał/a: agapat 2012-03-14 08:56
też uważam, że kobieta powinna uczestniczyć aktywnie w całym procesie budowy domu, od samego początku tzn załatwiania wszystkich papierków, map, pozwoleń itp. aż do końcowego etapu urządzania domu swoich marzeń. Często mężczyźni uważają że kobiet to nie interesuje, ale to jest bardzo ważne:)
napisał/a: smelka 2012-03-14 19:55
Oczywiście. Kobiety czasami widza więcej niż mężczyźni albo nie ignorują niektórych zachowań pracowników jak to robią mężczyźni. Jesli dom ma być zrobiony, to ma być zrobiony solidnie pod nadzorem nas - KOBIET! !
napisał/a: piki81 2012-07-25 14:53
ja również się zgadzam :) kobiety już dawno wyszły z kuchni i realizują się na różnych polach ;) ja również się zastanawiam nad domem - myślicie że lepiej budowac od podstaw czy może kupić cos gotowego?
napisał/a: rajka 2012-08-21 12:13
Moja koleżanka uczestniczy w budowach całych osiedli.
napisał/a: zofiaw 2012-08-28 10:29
ja ostatnio się zastanawiałam z mężem nad kupnem domu, w końcu wyszliśmy z założenia że i tak na razie nas nie stać. ale myśleliśmy nad gotowym już, są budowane w końcu całe osiedla domków jednorodzinnych, co by nam zaoszczędziło czasu z drugiej jednak strony budowany od podstaw samemu dom, to coś od początku do końca naszego. według naszych wyobrażeń ;)
napisał/a: Cytrynianka 2012-10-20 21:00
O tak :) Budowa domu to coś niesamowitego! I kobieta powinna równie czynnie uczestniczyć w tym procesie. W końcu to ona będzie spędzać w nim więcej czasu - zapewne ;) Więc musi być jej funkcjonalknie i wygodnie hehe
A jakie domki sobie wymarzyłyście? Ja drewniany :)
berilla
napisał/a: berilla 2012-11-16 10:03
Uuuu, drewniane są super, takie skandynawskie, na fundamentach, ale robione z drewna? Śliczne są, rzeczywiście :)
napisał/a: karoma 2013-02-05 09:35
Oj drewniane są cudne, ale takie nowoczesne, szczególnie te które kupuje się "gotowe" i montują je szybko na miejscu :) widziałam kiedyś taki od środka i naprawdę rewelacja.
napisał/a: Anka_K33 2013-03-03 18:13
Fajny temat :) Jak dobrze pójdzie to za jakiś miesiąc zacznę brać czynny udział w budowie naszego domu i już się doczekać nie mogę :D Tyle ile się da robimy sami z pomocą rodziny więc będzie gdzie się wykazać :D