Konkurs "Wiosenna cera"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2011-04-18 09:59
Weź udział w naszym konkursie i wygraj jeden z 10 zestawów Mary Kay

Cera pełna blasku to marzenie wielu z nas. Po wielu miesiącach zimowych szarości, wystawiamy twarz ku wiosennemu słońcu, by nacieszyć się jego ciepłem. Nie zawsze ta radość idzie w parze z piękną cerą. Dlatego chcemy zapytać:

[CENTER]Jakie znasz domowe sposoby na przywrócenie cerze blasku?
[/CENTER]

Odpowiedz krótko na pytanie w odpowiednim wątku konkursowym na forum Polki.pl, a będziesz miała szansę wygrać 1 z 10 zestawów ufundowanych przez markę Mary Kay.

Konkurs zakończono. Nagrody otrzymują:
joa_nna
Aszka7
cacauatlie
basiula1
milusss
Denise
michasiek01
dorota54
agnes_joan
bluangel


Gratulujemy!

Szczegóły konkursu >>
kathiee
napisał/a: kathiee 2011-04-18 10:22
Najlepszym domowym sposobem na przywrócenie cerze blasku są oczywiście maseczki! Ja proponuję 3 sprawdzone:

1. Maseczka z moreli: wystarczy rozgnieść morele, dodać 2 łyżeczki naturalnego jogurtu i 1 łyżeczkę miodu; nałożyć na twarz i zmyć po 15 minutach.
2. Maseczka z jabłka: rozgnieść jabłko, nałożyć i zmyć podobnie jak w poprzedniej maseczce.
3. Maseczka z marchewki: marchewkę zetrzeć na tarce, połączyć z 3 łyżeczkami serka homogenizującego i łyżeczką / półtora miodu.

Wspaniałe trio maseczkowe : ja stosuję je tuż przed nadejściem wiosny, w odległości 5 dni. Nawilżają, rozświetlają (szczególnie morele) i dodają energii.
napisał/a: 19790411 2011-04-18 10:38
Ja mam trzy sposoby na przywrócenie cerze blasku, które dają najlepsze efekty, kiedy się je stosuje jednocześnie :)
1. Odpowiednia dieta, czytaj: dużo warzyw surowych - pomaga przywrócić cerze zdrowy wygląd, lepsze samopoczucie i ładną sylwetkę,
2. Ruch - daje podobne efekty, co stosowanie diety
3. Odpowiednio dobrane kosmetyki. Z domowych kosmetyków mogę polecić peeling cukrowy i maseczkę z ogórka.
napisał/a: INTA 2011-04-18 10:45
A ja polecam:
- sen, świeże powietrze (np. uprawianie sportu, spacery) i odpowiednie odżywianie.
- maseczki np.z zielonego ogórka
- dużo uśmiechu i radości:p
napisał/a: monikabasinska 2011-04-18 13:35
Wiosenna cera musi miec blask,a temu na pewno nie służy nikotyna,słodycze i przetworzona żywnośc-im mówię więc do widzenia.Witam natomist na talerzu awokado,ciemne owoce i orzechy,które chronią skórę przed wolnymi rodnikami,oraz dodają jej jędrności.Wiosnę moja skóra bardzo potrzebuje dużych dawek witaminy C-i na talerzu i w kosmetykach-wtedy po prostu promienieje,Polecam maseczkę z malin,która dodatkowo idealnie oczyści pory-zawiera ona wyjątkowo dużo ilości wit.C,a także kwasy owocowe ,które dodatkowo rozjasniają i oczyszczają.Garśc maliin dokładnie rozgnieśc,zmieszac z jogurtem lub śmietaną.Maseczkę nałożyc na twarz i dekolt na 15 min-potem zmyc letnia wodą.
Poza tym,przy nakładaniu kremów bardzo uważam,aby nie rozciągac skóry,Warto nauczyc się automasażu-płynne ruchy szybko stają się nawykiem i zmieniają wiosenną -i nie tylko-pielęgnację w prawdziwą przyjemnośc.Nasza skóra uwielbia opukiwania,głaskanie,muskanie-nie żałuję jej tego-przecież warto byc dla niej dobrym na wiosę.
Przy wyjątkowo poszarzałej i zmęczonej skórze twarzy polecam maseczkę z ukotowanego ziemniaka rozgniecionego z odrobiną jogurtu lub mleka.Ciepły okład z tej maseczki po kwadransie zdziała cuda-przywróci skórze twarzy zdrowy blask,a dodatkowo pomoże przy zaczerwienieniach
Oczywiście nie można zapominac o 1,5 - 2 l wody mineralnej-nawilżenie od środka do podstawowy warunek zdrowej ,promiennej cery.
W nakłych przypadkach cuda zdziała korektor,który w jednej chwili tuszuje niedoskonałości i nadaje twarzy WYPOCZĘTY wyglad-trzeba go tylko bardzo dobrze dobrac
bluangel
napisał/a: bluangel 2011-04-18 15:02
Pierwszym krokiem w przywracaniu blasku skórze jest usunięcie martwego naskórka przy pomocy odpowiedniego peelingu.
Moim ulubionym jest peeling enzymatyczny .
Następnie nakładam na oczyszczoną twarz maseczkę odżywczą na 15 minut ,po tym czasie ścieram ją wacikiem.
Mam też przepis na maseczkę domowej roboty która przywróci blask naszej zmęczonej twarzy;
Oto przepis
Potrzebujemy 2 ziemniaki i odrobinę letniego mleka.
Obieramy je , gotujemy, studzimy i gnieciemy widelcem dodając odrobinę mleka Nakładamy na twarz gęstą maskę na 15 minut i zmywamy letnią wodą .
Moim ulubionym kosmetykiem który rozświetla twarz jest serum rozświetlające które nakładam po zmyciu maseczki ! polecam każdej pani .
By przywrócić skórze blask po zimie nie możemy zapomnieć o ruchu na świeżym powietrzu.Spacery ,bieganie czy jazda na rowerze powodują szybsze krążenie krwi a co za tym idzie piękniejszy ,promienny wygląd naszej cery .
joa_nna
napisał/a: joa_nna 2011-04-18 19:39
Tak jak wiosną przyroda budzi się do życia, tak i moja cera wymaga wtedy zwiększonej uwagi aby była ona pełna blasku:
-Piję codziennie szklankę soku ze świeżych marchewek który pięknie poprawia koloryt cery.
-Piję ziołowe herbaty które oczyszczają z toksyn. Moją ulubioną jest zielona!
dlatego też często z niej robię sobie kompres:
nasączam waciki wywarem nakładam je na oczyszczoną twarz i relaksuję się tak przez 20-30 minut. Efekt świeżej nawilżonej i promiennej cery mam gwarantowany.
-Nie zapominam też o niegazowanej wodzie mineralnej która nawadnia i nawilża od środka.
-Jem dużo warzyw i owoców.
Dobrze działa maska z banana:
obieram banana ze skórki i robię z niego pastę, następnie nakładam na skórę.
Świetnie nadaje się do cery szarej, zmęczonej, której brakuje odżywienia i witalności działa nawilżająco i odżywczo.
-Uwielbiam przebywać na świeżym powietrzu: spacerując po lesie czy parku, jeżdżąc na rowerze czy biegając.
-Delektuję się pierwszymi promykami słoneczka ponieważ daje mi ono pozytywne chęci do życia i kojarzy się z letnią opalenizną.
-Odpowiednia regulacja brwi też jest ważna dzięki niej moja twarz od razu nabiera wyrazu i świeżości.
-Sen potrafi zdziałać cuda u mnie to podstawa nie dość że dobrze wpływa na wygląd cery to nie mam później obaw że widać mi te brzydkie "worki" a przede wszystkim jestem wypoczęta i pełna energii na cały dzień.
Włączam do tego pozytywne nastawienie i uśmiech:) czego chcieć więcej?;)
gawusia
napisał/a: gawusia 2011-04-18 21:10
O cerę dbam niezależnie od pory roku. Wiosną mam większe "pole manewru" bo pojawiają się nowalijki które są prawdziwą bombą witaminową dla całego organizmu. Jak wiadomo cera jest odzwierciedleniem naszego stanu psychicznego jak i fizycznego. Każda choroba, nieprzespana noc, ukradkowy płacz zostawiają na niej ślad. Niestety negatywny. Najlepszym sposobem na ładną wiosenną cerę według mnie jest duża ilość tlenu, ruchu i uśmiechu ;) jeśli dodamy do tego soki z witaminą C i awokado możemy mieć pewność, że będziemy wyglądać promiennie :) Oczywiście nie można również zapominać o odpowiednich kosmetykach dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry. Polecam delikatne rozświetlające kremy obowiązkowo z filtrem ! :)
napisał/a: Justi1983 2011-04-18 22:06
Ja w pielęgnacji swojej skóry i włosów kieruję się zasadą, że wszystko, co naturalne, jest najlepsze. Dlatego do wykonywania domowych maseczek bardzo często stosuję ekstrakty z kwiatów. Udowodniono, że kwiatowe wyciągi działają łagodnie, ale skutecznie, ponieważ zawierają dobroczynne dla urody flawonoidy, które działają przeciwzapalnie i uszczelniają ścianki naczynek krwionośnych oraz antyoksydanty, które wymiatają wolne rodniki.
Raz na tydzień nakładam na twarz maseczkę z wyciągiem z kwiatów i liści koniczyny, która wzmacnia naczynia krwionośne, odmładza i poprawia koloryt cery.

Przepis na odmładzającą maseczkę z koniczyny:

2-3 łyżki posiekanych kwiatów i młodych listków (świeżych lub suszonych) połącz z naturalnym jogurtem w takiej proporcji, by powstała gęsta papka. Nałóż ją na twarz, zmyj po 20 minutach letnią wodą.

Od czasu do czasu wykonuję okład pielęgnujący na dekolt, bo jego wygląd zaraz po zadbanych, gładkich dłoniach zdradza wiek kobiety.

Regenerujący okład z nasion słonecznika:

pół szklanki zmielonych ziaren słonecznika połącz z łyżeczką oleju słonecznikowego i taką samą ilością płynnego, naturalnego miodu. Nałóż na skórę na kwadrans.

Efekt: odbudowanie lipidowego płaszcza skóry, nawilżona i elastyczna skóra.

Gorąco polecam!
napisał/a: menri 2011-04-18 22:20
Muszę was zmartwić, ale nic odkrywczego tu nie napiszę.
I może właśnie w tym tkwi cały sekret.
Obecnie kobiety tak bardzo narzekają na swój wygląd, skórę, włosy. Z kolei nasze babcie nie miały takich problemów.
Każda starsza kobieta zapytana o to zjawisko odpowie" Smarujecie się tymi podkładami, pudrami. Nie dajecie swojej skórze oddychać. Naturalność. To ona jest kluczem do sukcesu"
Może więc warto posłuchać rad bardziej doświadczonych. Nie mówię, żeby całkiem rezygnować z kosmetyków. O nie, nie. W końcu to też jakiś rodzaj przyjemności, a one też mają zbawienny wpływ na naszą cerę.
Sugerowałabym raczej wprowadzić pewne ograniczenia tzn. w dni, w które siedzimy w domu- nie malować się. Od czasu do czasu można zastosować kurację z naturalnych kosmetyków: domowe maseczki, peelingi. Dużo sportu, gdyż to ruch sprawia, że nasze komórki lepiej pracują. Dużo snu, w ten sposób unikniemy szpecących worków pod oczami. Jest to tylko kilka rad i w dodatku bardzo prostych w zastosowaniu. Może więc warto przynajmniej spróbować i przekonać się na wlasnej skórze (dosłownie) czy to faktycznie działa. Ja sprawdziłam. I polecam;)
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2011-04-18 22:56
Znam tylko jeden sposób, aby cera była piękna, ładna, zdrowa... oraz miała ten blask

SEN

sen to podstawa tego aby pięknie wyglądać i tak samo się czuć.
napisał/a: Aszka7 2011-04-19 00:17
[CENTER]1. Peeling - ze względu na moją wrażliwą skórę często uczulają mnie kosmetyki do peelingu ciała. Wykonuję je więc sama. Przepisów na domowe peelingi jest wiele. Mi odpowiada najbardziej peeling z kawy i soli z dodatkiem oleju morelowego. Ze względu na to, że wiem doskonale co w nim jest, dla mojej skóry to bezpieczny kosmetyk i bardzo skuteczny. Skóra staje się jedwabiście gładka!

2. Przepis na serum domowej roboty ;) znalazłam na jednej ze stron o biochemii urody. Wiele dziewczyn zachwalało go w internecie i postanowiłam kiedyś taki wykonać. Strzał w dziesiątkę! Serum wykonuję z płynnej witaminy C, E i koenzymu Q10.

3. Jak już dziewczyny wspominały wcześniej - woda, woda i jeszcze raz woda! Piję już z przyzwyczajenia, chociaż powiem szczerze, że początki nie byly proste dziś nie wyobrażam sobie dnia bez 1,5l butelki wody. Myślę, że to najlepszy "kosmetyk" dla skóry.

Muszę z polecenia mojego mężczyzny napisać: Najważniejsze dla skóry kobiet jest masaż wykonywany przez ich mężczyznę! Poprwia skórę, krążenie, nastrój, pogodę, odpręża, relaksuje; sprawia, że kobieta promienieje... [/CENTER]