Konkurs "Ostatnia noc w Chateau Marmont"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2011-03-07 15:26
Konkurs rozwiązany

Laureatami konkursu zostają:

1. kathiee
2. martam2491
3. goskaf1
4. cyrysia
5. sekkmet
6. tomatoss

Serdecznie gratulujemy
Redakcja wyśle informacje o wygranej na prywatną skrzynkę na forum



Wygraj książkę "Ostatnia noc w Chateau Marmont"

Zadanie konkursowe:
Napisz nam, jakie są zalety bycia osobą popularną, a jakie wady. Swoją wypowiedź zamieść na forum.polki.pl


Nagrody w konkursie:
Mamy dla Was 6 książek "Ostatnia noc w Chateau Marmont"



Konkurs będzie trwał w dniach od 07.03.2011 r. do 21.03.2011 r

Przeczytaj Regulamin konkursu
napisał/a: 19790411 2011-03-07 15:41
Z punktu widzenia osoby niepopularnej wydaje mi się, że suma zalet z bycia popularną jest równa sumie wad. Według mnie największą wadą jest to, że cokolwiek osoba popularna (bądź jej bliscy) zrobi jest to szeroko komentowane. Każdy jej ruch jest śledzony, więc właściwie ciężko wyczuć, która gwiazda tak naprawdę zachowuje się naturalnie, a która gra. Jednak ma popularność ma też plusy - często takie osoby są traktowane poza kolejką, daruje się im różne wpadki, kary, mandaty.
Jednak właściwie co to za różnica czy jest się popularnym czy nie? Najważniejsze to robić to, co się robi - dobrze, w zgodzie z własnym sumieniem.
enigma10
napisał/a: enigma10 2011-03-07 18:41
Czy dobrze być osoba popularną?
Czasami tak - jest się zapraszanym na rauty, przyjęcia, premiery - czyli można przyoszczędzić na jedzeniu;)
Poznaje się innych znanych ludzi - czyli zupełnie przy okazji rozszerza się krąg znajomych.
Jest się fotografowanym przez najlepszych fotografów, więc można podbudować swoje ego.
Można podłapać fajną fuchę, bo ludzie znani z tego, że są znani, są zatrudniani jako obsada w telenowelach czy do prowadzenia konferansjerki na przeróżnych imprezach.

Ale oczywiście są też "plusy ujemne";)
Stada paparazzich, uganiających się dniami i nocami. A potem zdjęcia w prasie brukowej....Czytanie plotek i niestworzonych historii na swój temat też przyjemne być nie musi.
No i permanentny brak prywatności, pokazywanie palcami na ulicy, w sklepie czy na plaży.
Życie celebryty do łatwych nie należy.
Monroe1591
napisał/a: Monroe1591 2011-03-07 21:40
Zalet jest na pewno mnóstwo - pieniądze,jest sie rozpoznawalnym na całym świecie,ma sie dużo ulg,fanów i korzysci.
Ja jednak nigdy w zyciu nie zamieniłabym mojego zycia na zycie osoby popularnej,bo cenie sobie prywatność,i zadne pieniądzeczy sława by mnie nie uszcześliwiły tak jak uszczęśliwia mnie moje proste zycie :)
napisał/a: jaga12Xj1 2011-03-07 22:42
Osoba Sławna Ma Zaletę Taką że Ludzie Ją Będą Pamiętać Nawet Po śmierci A Wady Mają Takie że Nie Mają życia Prywatnego
napisał/a: alsebtom 2011-03-08 04:36
Myślę, że od zawsze jest tak, że osoby niepopularne marzą o sławie, a co za tym idzie - rozpoznawalności, sukcesie, bogactwie. Gdy już się uda i ten szczyt osiągną - zaczynają rozumieć, że cenę za to płaci się dużo wyższą niż było to do przewidzenia. Dla niektórych - staje się ona nawet zbyt wysoka. Zero prywatności, brak możliwości korzystania z tego, co przeciętny człowiek uważa za swoją codzienność, wielka emocjonalna odpowiedzialność... Tylko im współczuć...
napisał/a: BETTY_1989 2011-03-08 07:53
ZALETY:

- korzyści finansowe
- ułatwiona możliwość pokonania groźnej choroby, która może wtargnąć w życie każdego z nas. Sama piosenkarka Anastacia przyznała, że gdyby nie sława, znajomości, znane nazwisko i pieniądze, nie wygrałaby z rakiem piersi
- uznanie i podziw milionów
- możliwość zobaczenia pięknych miejsc, rzeczy, przecudnych krajobrazów, do których my - ci niepopularni mamy utrudniony dostęp. Spotkanie, bliższe poznanie, a nawet przyjaźń z innymi celebrytami

WADY:

- sława wiąże się z bezustannym "wchodzeniem z butami" w prywatność! Nieustanna walka o zacisze domowe, spokój swój i swoich najbliższych. Walka z bezwględnymi i często bezczelnymi mediami, które węszą i doszukują się minimalnego potknięcia osoby popularnej;
- problem z fałszywymi przyjaźniami osób, które tak naprawdę nie są zainteresowane samą osobą, ale całą tą piękną otoczką, która taką osobę otacza. Chęć znalezienia się tych "przyjaciół" w zasięgu fleszu kamer i aparatów;
- konieczność bycia coraz lepszą, najlepszą. Pamiętać należy, że sława i popularność wbrew pozorom wymaga ciężkiej pracy, nakładów wytrwałości i odwagi.

A tak na marginesie:
Choć niewątpliwie życie w otoczeniu sławy i pieniędzy, na wystawnych balach i okładkach magazynów, może być fascynujące i pełne pozytywów, nie zamieniłabym na nie mojego zwykłego, z odcieniem szarości gdy nie mam humoru, ale PRYWATNEGO życia. A trzeba dodać, że nawet najwyżej położone gwiazdy na niebie, kiedyś przygasają, mija czas ich uroku i wbrew pozorom wiecznej chwały. Może z nieco mniejszym portfelem, sukienką bez metki znanego projektanta i twarzą bez botoksu, KAŻDA z nas może być CELEBRYTKĄ w swoim świecie. Przy udziale fantazji, optymizmu, pomysłu na życie i ... miłości ... każda moze być tą podziwianą i jedyną w swoim rodzaju.
PanzerKitty
napisał/a: PanzerKitty 2011-03-08 07:58
Nie da się ukryć, sława kusi, oj tak. Ale czy sławne osoby mają tak cudowne życie jak się niektórym wydaje? Wiadomo, każdy kij ma dwa końce a każdy medal dwie strony. Więc jakie są plusy i minusy bycia sławnym.

Plusy sławy:
+ Sławne osoby za zwyczaj ( choć nie zawsze) są bogate, nie muszą martwić się jak związać koniec z końcem. Stać ich przeważnie na wszystko, fajne wakacje, dobre ciuchy, markowe perfumy.
+ Mają dobre kontakty, bywają na salonach.
+ Są rozpoznawalne co w znacznym stopniu podnosi ich poczucie własnej wartości.
+ sława daje możliwość podróżowania, zwiedzania świata i rozwijania się.

Minusy Sławy ( myślę ,że jest ich więcej niż plusów)
- Sławna osoba ma mało czasu dla samej siebie, rodziny i swoich dzieci ( o ile je posiada)
- Jest ciągle nękana przez paparazzich, praktycznie nie ma prywatności.
- często zdarza się tak ,że ma przy sobie rzeszę pseudo przyjaciół którzy tylko próbują się przy niej wylansować i czają się na jej pieniądze a gdy przychodzą trudne chwile- nagle znikają.
- Każde nie powodzenie jest wytykane i komentowane przez ludzi na łamach gazet lub forach internetowych.
- Sławna osoba jest poddana presji perfekcyjnego wyglądu.
-Zdarza się,że sławne osoby miewają natarczywych fanów, są nękane telefonami , listami od adoratorów.
- Muszą uważać na to co mówią w wywiadach - dziennikarze uwielbiają chwytać za słówka a potem nimi manipulować.
napisał/a: apoccalipsa 2011-03-08 08:17
Zalety Dużo pieniędzy, rozpoznawalność, sukces, fani, sława
Wady Brak prywatności, życie na ,,świeczniku", bezustanna krytyka, której poddawane są znane osoby z czym często sobie nie radzą, antyfani, brak czasu, stres związany z tym, żeby utrzymać się na szczycie, co nie jest łatwe.
napisał/a: myszata7 2011-03-08 11:14
Nie wiem z czym wiąże się popularność przez duże „P” ale obserwuję taką lokalną, uczelnianą, która też ma swoje uroki i zobowiązania. Wynika ona głównie z umiejętności radzenia sobie w każdej sytuacji oraz uzyskiwania maksimum korzyści przy minimalnych nakładach własnych co skutkuje podziwem ogółu i chęcią podczepiania się pod taki talent. Za tym idzie oczywiście atrakcyjność towarzyska z licznymi jej przejawami, rozpoznawalność, uznanie, wdzięczność, sympatia otoczenia, a także satysfakcjonujące przecież wymagania, chociażby konieczność bycia na bieżąco, angażowania się w różne akcje no i to co wychodzi takim osobom najlepiej czyli oddelegowywanie ich jednomyślnie do załatwiania spraw trudnych i beznadziejnych. Wszelkie minusy i nieprzyjemne sytuacje wynikają z nielicznych na szczęście przejawów zazdrości.
martam2491
napisał/a: martam2491 2011-03-08 11:32
Ja osobiście nigdy nie chciałabym być osobą popularną! Na pierwszy rzut oka sława wydaje się rewelacyjna, staje się możliwością osiągnięcia wielu rzeczy, ziszczenia swych marzeń. Jednak tutaj się mylimy. Popularność z mojego punktu widzenia (nie wiem jak tu wygląda u innych) niesie ze sobą więcej nieszczęść niż korzyści.
Zalety - początkowe uciechy zaczerpnięte z bycia sławnym:
- bogactwo - łatwo można zapewnić sobie dostatni byt, spełniać swoje zachcianki (uważam, że aby osiągnąć taki stan, wystarczy solidna i uczciwa praca, dużo motywacji i zaangażowania - wtedy będzie nas stać na wszystko, czego sobie wymarzymy)
- rola główna w prasie, telewizji radiu, Internecie (dla jednych to dowartościowanie, wg mnie - brak własnej prywatności, tysiące komentarzy na swój temat, w tym wiele negatywnych opinii)
- więcej znajomości, możliwości załatwienia w sposób łatwy i prosty wielu spraw - to akurat duży plus
- możliwość doświadczenia nowych uczuć, emocji, bycia w nowych miejscach, sytuacjach - dla przeciętnego człowieka to też może być osiągalne - wystarczy tylko chcieć! ;)

Wady:
- sprawdza się zasada: " Co za dużo, to nie zdrowo" - gwiazdy zazwyczaj przesadzają z bankietami, alkoholem, narkotykami, wydawaniem pieniędzy, co kończy się chorobą albo bankructwem, a to kolejny poważny problem
- nie każdy chciałby rozgłosu w mediach w sposób negatywny - niestety w dzisiejszych czasach nawet najbardziej porządna osoba musi liczyć się z negatywnymi opiniami, a to nie jest miłe; szczególnie forumowe opinie w Internecie wg mnie są szokujące, z czasem wręcz przerażające, na miejscu gwiazdy nigdy nie chciałabym ich przeczytać
- brak czasu dla rodziny, dla najbliższych nam osób, przyjaciół - wówczas te osoby czują się zaniedbane i ich wzajemny kontakt osłabia się
- pojawia się zazdrość i rywalizacja z innymi sławnymi osobami
- pojawia się egoizm -"Ja jestem najważniejszy/najważniejsza"
- pojawia się również udawanie, bycie sobą odchodzi w cień
- zdarzają się częste afery, które pod każdym względem są negatywnym doświadczeniem

Są to tylko moje opinie. Jak wiemy nie każda z osób popularnych osiąga taki stan, jaki tu opisałam, lecz wiele z nich osiąga złą passę. Znam osobiście taką jedną "popularna osobę" i patrząc na nią, patrząc na różne wywiady z innymi gwiazdami, wgłębiając się w ich zachowanie, sława i popularność wydaje mi się przerażająca. Bycie sobą, wiedzenie spokojnego, szczęśliwego życia z kochaną rodziną to chyba najcenniejszy skarb, jakim mógł nas los obdarzyć.
napisał/a: barbar 2011-03-08 12:54
Egocentryzm, brak pokory, zagubienie to sidła w które wpadają celebryci, najczęściej ci nie przygotowani, na których popularność spadła nagle i trochę przez przypadek. Niewiele takich osób wie co tak naprawdę jest ważne i jakim zasadom pozostać wiernym by nie zatracić gdzieś po drodze własnego ja. Ta umiejętność różni tych wielkich od tych jedynie popularnych. Cena jaką czasem płacą bywa wysoka ale w zamian dostają to co dla większości na zawsze pozostaje w sferze marzeń dlatego kochamy ich i zazdrościmy.