Konkurs "Żona idealna"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2011-01-25 13:41
Konkurs rozwiązany!

Redakcja miała wielki dylemat, komu przyznać nagrodę, ponieważ było bardzo dużo fantastycznych wpisów, ale ostatecznie nagroda główna:
aparat fotograficzny Canon + gra 13th Street trafi do: Milena22x

Pozostałe nagrody otrzymują:
1. radosna_wiosna
2. Monroe1591
3. Makler
4. 19790411
5. kliwia42

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Redakcja wyśle informacje do Laureatów na prywatne skrzynki na forum.polki.pl.


Zadanie konkursowe:

Napisz na forum.polki.pl jaka według Ciebie powinna być żona idealna?


Nagrody w konkursie:
- Nagroda główna: aparat fotograficzny Canon + gra 13th Street
- 5 nagród pocieszenia: Gra "Intryga 13t Street"

Zobacz nagrody

Konkurs trwa w terminie od25.01.2011 r. do 08.02.2011 r.

Przeczytaj Regulamin konkursu
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2011-01-25 14:22
Za kilka miesięcy sama zostanę żoną i jak każda z kobiet mam obraz idealnej żony. Czy taką będę? Czas pokaże. A dla mnie idealna żona to taka która potrafi przyznać się, że jest jej potrzebna pomoc w obowiązkach domowych, zakupach, przy opiece nad dziećmi. Wiele kobiet (żon) stara się samemu sprostać wielu zadaniom jakie mają do wypełnienia a po wielu latach narzekają że którąś ze spraw zaniedbały lub o niej zapomniały. Uważam, że idealna żona to nie taka która czeka na męża z obiadem i kapciami, ale taka która jest zadowolona z życia, realizuje sie w życiu zawodowym, domowym i rodzinnym i każda czynność (pranie, gotowanie, prasowanie) sprawia jej przyjemność, a nie jest dla niej "karą".
enigma10
napisał/a: enigma10 2011-01-25 14:43
Dla statystycznego faceta żona idealna to blond piękność o nieskazitelnej figurze i dużym biuście, która jest świetną kucharką, sprzątaczką, ma kupę kasy (bo świetnie zarabia albo odziedziczyła fortunę), z zadowoleniem i bez uszczerbku na wyglądzie rodzi i wychowuje kilkoro dzieci a w wolnym czasie (który oczywiście zawsze ma) robi studia podyplomowe, chodzi na wszystkie premiery do teatru i czyta wszelkie nowości wydawnicze.

Tylko po co takiej super - women byłby twór tak niedoskonały, jakim jest mężczyzna?

Wg mnie żona idealna to taka kobieta, która zna swoją wartość, zna wszystkie swoje mocne strony i umie je wykorzystać.
To taka kobieta, która nie da się zaprząc wbrew swej woli do kieratu codziennych obowiązków - tylko postara się te obowiązki po partnersku podzielić. I zrobi to w taki sposób, żeby jej facet miał wrażenie, że to od niego taka propozycja wypłynęła.
Idealna żona powinna znać zainteresowania swojego męża i dzielnie im sekundować, nie rezygnując ze swoich zainteresowań i swoich znajomości - bo mąż i żona to (mimo wszystko) odrębne byty i mają prawo zajmować się w wolnym czasie tym, co sprawia im przyjemność.
Idealna żona powinna dbać o męża i nigdy nie zapominać o swoich potrzebach. Powinna być też być niezależna finansowo - bo to bardzo pozytywnie wpływa na damsko - męskie relacje, mężczyźni mają więcej szacunku dla niezależnych kobiet.
No i żona idealna powinna mieć świadomość, że nawet najlepsze małżeństwo niekoniecznie musi trwać "aż do śmierci" - wtedy łatwiej być ideałem;)
Żona idealna wie, że nie ma idealnych małżeństw i mężów.
Bo ideały po prostu nie istnieją (z wyjątkiem idealnych żon ;))
Milena22x
napisał/a: Milena22x 2011-01-25 14:50
Żona idealna to wbrew pozorom wcale nie kobieta idealna. Ideałów po prostu nie ma, można jedynie dążyć do doskonałości. Ale tutaj się pojawia pytanie: Czy mężczyźni tak naprawdę pragną kobiet doskonałych? Jak wyglądałoby małżeńskie życie, gdyby wszystko układało się wprost idealnie. Czy nie stałoby się ono rutyną? Brak problemów, konfliktów, zazdrości, dyskusji. Wygląda to z pozoru zachęcająco. Ale czy tego oczekujemy od życia? Jaka więc jest ta idealna żona?
Żona idealna wcale nie musi potrafić dobrze gotować. Nie każdy ma zdolności kulinarne. Można bardzo się starać, a obiad i tak nie wychodzi tak, jak powinien. Ale dobra żona mimo, że gotowanie jej nie wychodzi, stara się, a jej mężczyzna to docenia. Dobra żona może też zrobić zakupy, żeby to mąż, który potrafi gotować, zrobił przepyszny, niedzielny obiad. Żona pochwali go i będzie z niego dumna. Przecież od dawna wiadomo, że mężczyźni to najlepsi kucharze.
Żona idealna wcale nie musi siedzieć całymi dniami w domu, zajmować się cały czas dziećmi i mieszkaniem. Bowiem nie pozostawi utrzymania rodziny tylko na głowie męża. Będzie również realizować się zawodowo i dokładać swoją pensję do domowego budżetu. Pracująca kobieta, realizująca swoje marzenia o sukcesie zawodowym, to szczęśliwa kobieta. A tylko szczęśliwa będzie potrafiła uszczęśliwić swojego męża. Ale praca nigdy nie będzie dla niej ważniejsza, niż najbliżsi. Idealna żona po pracy wraca do kochającego męża i dzieci.
Żona idealna wcale nie wygląda jak modelka z żurnala. Nie ma co ukrywać, photoshop w prawdziwym życiu na nic się zda. Każda kobieta jak się uprze doszuka się w swej urodzie „defektów”. Czasem nos jest za duży, piersi za małe, biodra za szerokie, a wzrost poniżej 1,7… Ale nie za piękno zewnętrzne kochają nas mężczyźni. Liczy się głównie wnętrze. Może i uroda jest tym, co przyciąga z początku. Ale w miłości ma niewielkie znaczenie. Idealna żona dba o swoje ciało, włosy, paznokcie, robi wiele, by spodobać się mężowi. Ale przede wszystkim dba o swój rozwój duchowy. Idealna żona ma bowiem piękne wnętrze.
Żona idealna nie zawsze musi zgadzać się we wszystkim z mężem. Mężczyźni lubią mieć zawsze rację, ale czasem dobrze im zrobi, jak żona im utrze nosa. Żona idealna ma swoje zdanie na dany temat, potrafi je wyrazić, ale szanuje też zdanie swojego mężczyzny. Choć nie zawsze z nim musi się zgadzać. Uległa żona wcale nie jest dobra żoną. Dyskusje, drobne konflikty są potrzebne w małżeństwie. A po burzy następuje godzenie się… a to bardzo interesujący moment w związku…
Żona idealna wcale nie musi być zbyt liberalna i pełna zaufania. Zaufanie jest potrzebne, ale istnieje granica zaufania. Kobieta ma prawo być zazdrosna i mieć pewną kontrolę nad mężem. Póki mieści się to w granicy rozsądku, jest nawet potrzebne. Zazdrosna kobieta, to kochająca kobieta. Mężczyźni nawet jeśli się do tego nie przyznają, lubią gdy kobiety są o nich zazdrosne. A gdy wychodzą na piwo z kolegami i żona zadzwoni, niby są wściekli, że ich sprawdza. Ale co, by pomyśleli, gdyby nie zadzwoniła w ogóle...? „Stało się coś? A może ma kochanka? Może mnie już nie kocha?” Różne takie myśli mogłyby przyjść im do głowy…Także idealna żona ufa, daje partnerowi trochę wolności, ale czasem pozwala sobie na kontrolę i odrobinę zazdrości.

Można by tak wymieniać jeszcze wiele, jaka być powinna ta idealna żona, a jaka nie. Każdy ma swój własny obraz tego ideału. Ja po prostu uważam, że ideał wcale nie oznacza, że ktoś jest idealny, nie tylko jeśli chodzi o żonę.
napisał/a: ~MamaWieCoDobre 2011-01-25 15:06
Bycie żoną jest nie tylko produktem ubocznym miłości, ale jest także zadaniem. W świecie inkrustowanym karierowiczostwem i nacechowanym dążeniem do bycia przebojowym singelm, sprostanie temu zadaniu nie jest proste.
Gdy kilka dni temu - w kontekście apelu papieża o zaostrzeniu wymogów koniecznych do zawierania małżeństw - usłyszałam w mediach wypowiedź jakiegoś księdza, "iż nie każda kobieta nadaje się do bycia żoną", byłam wręcz zszokowana tak ostrym podejściem duchownych do sprawy.

To, jak w owe ramy kategorii żony idealnej wejść, było więc przedmiotem moich rozważań już od kilku dni.

Jednemu porównaniu nie mogę się oprzeć: idealna żona powinna być jak kwiat – piękna, kwitnąca… to ona zdobi związek, nadaje barw małżeństwu.
I tak oto mamy kwiaty cięte i kwiaty doniczkowe. Nikt nie zaprzeczy temu, że oba rodzaje są ładne.
Żona idealna powinna być jak ten kwiat doniczkowy - zawsze świeża; wie, kiedy rozkwitnąć; mocna podstawa symbolizująca pewien system wartości.

Na początku związku każda kobieta jest idealna. Tajemnica najlepszej żony polega na tym, że potrafi zachować status żony idealnej na tak długo, jak przysięgamy to na kobiercu. Dlatego sądzę, że żona, która oprze swoje małżeństwo na pewnym systemie wartości, będzie w oczach swego męża idealna i będzie umiała uchronić związek przed rozwodową porażką.

@--
napisał/a: 19790411 2011-01-25 19:25
Kiedy wychodziłam za mąż, za cel postawiłam sobie bycie żoną idealną. Wtedy myślałam, ze dla mojego męża najważniejsze są czyste, uprasowane koszule, codziennie obiad z dwóch dań i deseru, zadbana, elegancka żona, spokojne dziecko. Wydawało mi się, że powinnam zapewnić mężowi spokój, stały dostęp do telewizora, zapas piwa w lodówce i wręcz namawiać go na wyjścia z kolegami.
Już kilka miesięcy po ślubie, okazało się, że to, co ja miałam za ideał, wcale ideałem dla męża nie było. Owszem, zadowolony był z czystych i uprasowanych ubrań, ze smakiem zjadał obiad, jednak widziałam, że czegoś mu brakuje. W końcu nie wytrzymałam i w złości zapytałam o co mu chodzi, skoro wszystko ma podane na tacy. Okazało się, że właśnie dlatego mój mąż nie jest zadowolony. Powiedział mi wtedy, że myślał, ze po ślubie będziemy partnerami, że będziemy spędzać wspólnie czas: razem odpoczywać, rozmawiać, zajmować się dzieckiem. A tymczasem ja byłam tak zajęta byciem idealną żoną, że w ogóle nie rozmawialiśmy.
Postanowiliśmy wnieść trochę zmian do naszego życia. Okazało się, że obiad wcale nie musi być z dwóch dań z deserem, ba! może go wcale nie być - możemy przecież czasem "wyskoczyć" i zjeść coś na mieście, przy okazji pospacerować, pójść z dzieckiem na plac zabaw czy do kina. To, ze czasem w domu będzie nieporządek, to tez nic strasznego, ważne, że mieliśmy czas na rozmowę z mężem. A nieporządek - cóż, zabraliśmy się razem do pracy i wspólnie szybciej uporaliśmy się z bałaganem. W końcu przekonałam się, ze żona idealna to niekoniecznie taka, która zajmuje się jedynie zaspokajaniem potrzeb męża, ale żona idealna to zadowolona z życia strażniczka (nie służąca) domowego ogniska.
napisał/a: ludzka_istot 2011-01-25 19:44
Żona idealna to kobieta,
która zna potrzeby swojego faceta.
Wie, że jej mąż musi z kolegami
wyjść na piwo, czy mecz... czasami.
Idealna żona rozumie, gdy w domu
nie ma się wygadać i wypłakać komu-
bo jej "Pan" i "Władca" w tymże właśnie czasie,
omawia bardzo ważne sprawy w męskim szałasie.
Żona idealna pysznie ugotuje,
pieknie wszystko wyprasuje,
poda pod nos kapcie
i zabawi babcię
(czyli teściową- mamę męża,
która, jak wiadomo- podobna do węża).
Idealna żona jest zawsze zadbana,
i tylko czeka na skinienie "swego Pana".
Z idealną żoną nie wstyd iść do ludzi-
taka cud- kobieta nigdy nie marudzi,
zawsze wysłuchać, utulić gotowa,
maniery ma niczym angielska królowa.
Z idealną żoną byłby raj na świecie.
Ale, dzięki Bogu- takiej nie znajdziecie!
Świat z ideałami byłby nudny wielce,
a tak- zajęcie ma i rozum, i serce...
monara8
napisał/a: monara8 2011-01-25 20:12
Żona idealna to taka
ŻONA - która całując na dobranoc przyczynia się w dużej mierze do tego, że śnisz najpiękniejsze sny jakie tylko mogłyby Ci się przytrafić...
ŻONA - w ramionach której mógłbyś spędzić całe życie...
ŻONA - która ciepłem swego serca sprawi, że już nigdy nie będzie Ci zimno...
ŻONA - w której oczy mógłbyś patrzeć nieprzerwanie i tym samym sycić swoje oczy jej pięknem...
ŻONA - której łzy powodują, że chciałbyś zmienić świat tak, żeby nic już jej nie zraniło...
ŻONA - za którą bez zastanowienia skoczyłbyś w ogień i zginął szczęśliwy... wiedząc, że Ona ocalała i będzie Cię kochała jeszcze bardziej...
ŻONA - dzięki której zrozumiesz sens swego istnienia!

Idealna Żona to taki człowiek,który pozwala Ci siadać obok okna w pociągu,smaruje Ci bułkę grubą warstwa dżemu,, mówi do Ciebie szeptem,nie stuka ołówkiem o blat stołu..Kupuje nowe skarpetki i zauważa kiedy zapominasz szalika-to ktoś , kto po prostu potrafi odnależć szczęście w drobiazgach.
napisał/a: ColorWomen 2011-01-25 20:27
Mogłabym rozpocząć maraton w opisie idealnej żony,powiem jednak krótko.
Ideał żony to taki w którym kobieta pozostaje sobą i jest w pełni oddana swoim przekonaniom.
Nie patrzy spod byka na żonę brata czy kolegi z myślą zazdrości,ponieważ niema powodu.To dla męża jest wzorcem do naśladowania i wcale nie musi od rana do wieczora chodzić w szpilkach czy się malować.
To żona która dzięki swym ,,cytrynowym babeczkom'' rozkochała w sobie partnera.A ten opowiada o niej przy piwku z kolegami aby było mu czego zazdrościć.

Idealna żona powinna być jak butelka dobrego wina-im dłużej o nią dbamy tym jest lepsza.
napisał/a: ~marionetka26 2011-01-25 21:41
Jaka powinna być żona idealna?Podejde do tego z dowcipem i spojrze oczami męzczyzny a także kobiety na to samo zagadnienie.Mam nadzieje ze sie spodoba mój punkt widzenia. :D

Żona idealna według męzczyzny

1.Żona idealna to taka która czeka w pończochach na męza z obiadem a na deser podaje piwo.
2.Żona idealna zawsze wspiera i zawsze przyjazni sie z kochankami meza.
3.Żona idelana to taka ktora zawsze wie jak żyć oszczednie ale wyglądac pięknie i byc zadbaną.
4.Żona idealna potrafi zrobić coś z niczego i to niewielkim kosztem.
5.Żona idealna nigdy nie przegląda komórki męza a nawet jak coś zauwazy udaje ze nic nie widziała.
6.Żona idealna jest wzorem seksbomby i przykladnej matki a do tego pracownikiem miesiaca a do tego potrafi byc zawsze gotowac na kaprysy męza i zawsze ma w fartuszku prezerwatywy,pilota i puszke piwa.
7.Żona idealna potrafi zabawić kolegów męza a do tego nie stracić czasu który który powinna zapewnic mezowi.
8.Żona idealna to żona bez zobowiązań dobra,kochajaca ale nie natretna i zazdrosna-zna swoje miejsce i czas w zyciu męża.
9.Zona idealna sprzata bez bielizny kuchnie i myje podłogi na kolanach pokazujać mezowi wszystko co najlepsze.
10.Żona idealna to kobieta nie znająca granic podczas wieczornych igraszek


Żona idealna według kobiety:
1.Żona idelana dba o to by mąz sie nie przemeczał
2.Zona idealna pilnuje by męza nie meczyły zadne natretne panie!
3.Zona idealna dba by mąz nie tuczył sie piwem
4.Żona idealna dba by męzowi towarzystwo kolegów na złe nie wyszło.
5.Żona idealna pilnuje by maz zarzywał duzo ruchu zamiast przed telewizorem siedziec z psem na spacer go wypycha.
6.Żona idealna zawsze wie ze miejsce meza jest NA NIEJ w sypialni!!!!!
7.Żony idealnej nigdy głowa wieczorem nie boli!
8.Żona idealna to żona pozbawiajaca męza złych przyzwyczajeń-dbajaca o męza zdrowie.
9.Zona idealna to kobieta dbająca o komfort męza w kazdej sytuacji-nie pozwalajaca mezowi włoczyc sie z przyjaciólmi po nocnych klubach bo pozniej nie wyspany chodzi.
10.Zona idealna to żona nie pozwalajaca spotykac sie z tesciowa by maz na nerwy cierpieć nie musiał!
!
napisał/a: jaga12Xj1 2011-01-26 09:06
żona Idealna Powinna Być Taka
Nie Kłócić Się Z Mężem
Pozwalać Mu Samemu Iść Na Piwko Z Kolegami
Dbać O Męża I Dom
Wychowywać Dzieci
Wieczorami Być Dyspozycyjna Dla Męża
napisał/a: infinity1 2011-01-26 11:27
Żona idealna widziana oczami mężczyzny to kobieta przede wszystkim życiowa.
Żonę idealną cechuje subtelny charakter oraz dyskrecja. Żonę idealną poznamy po tym, że nie poddaje się wirtualnemu ekshibicjonizmowi na portalach społecznościowych. Szczegółów naszego życia intymnego nie czyni tematem bloga.
Ma wyczucie – wie, jak ubrać się na bankiet firmowy, a na upalną wycieczkę w góry nie ubiera japonek. Nie popełnia gaf podczas spotkań z naszymi znajomymi, co więcej – swoją błyskotliwością pretenduje do bycia gwiazdą w towarzystwie.
Potrafi zachować właściwą symetrię pomiędzy domem a pracą. Zna swoje potrzeby i umie je zwerbalizować.
Z ust żony idealnej nie chciałbym słyszeć wulgarnych słów ani dwuznacznych uwag.
Żona idealna potrafi niezmiennie zachwycać mnie, tak jak w dniu naszego ślubu.
Żonie idealnej na imię jest Małgosia.
Taką żonę znalazłem