Konkurs "Pielęgnacja ciała"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2011-01-14 10:21
Weź udział w naszym konkursie. Mamy dla was 3 tropikalne peelingi do ciała z owocami lychee marki AA PRESTIGE.

Przyłącz się do zabawy i odpowiedz na pytanie: Czy zimowa pielęgnacja ciała lub jej brak wpływa na wygląd skóry wiosną/latem?

3 najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy kosmetykami AA Prestige SPA Emotion - tropikalny peeling do ciała z owoców lychee!



Nagrodę zdobywają użytkowniczki o nickach:


1. 19790411
2. riao
3. malroc

Gratulujemy! Laureatki proszone są o sprawdzenie skrzynki profilowej na [url]www.ja.w.polki.pl[/url]



Czas trwania konkursu: 14.01 - 28.01.2011r.

Wyniki ogłosimy najpóźniej 04.02.2011r.




Regulamin konkursu:


1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1.1.Organizatorem Konkursu jest spółka „Edipresse Polska” S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Wiejska 19, 00-480 Warszawa (dalej zwana: „Organizatorem”).
1.2. Konkurs jest organizowany na zasadach określonych niniejszym regulaminem (zwanym dalej: „Regulaminem”) i zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
1.3. Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.polki.pl.
1.4. Uczestnikiem Konkursu może być osoba fizyczna, pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych.
1.5. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora i realizatorów oraz inne osoby współpracujące przy organizacji Konkursu, jak również członkowie rodzin w/w pracowników i współpracowników.

2. ZAŁOŻENIA KONKURSU
2.1. Konkurs będzie przeprowadzony na forum polki.pl
2.2. Konkurs będzie trwał w dniach od 14.01 - 28.01.2011r.
2.3. Rozwiązanie Konkursu zostanie ogłoszone na forum polki.pl

3. ZASADY PROWADZENIA KONKURSU
3.1. Konkurs polegać będzie na napisaniu odpowiedzi na pytanie: Czy zimowa pielęgnacja ciała lub jej brak wpływa na wygląd skóry wiosną/latem?
3.2. Laureatami Konkursu w liczbie 3 zostaną osoby, których odpowiedzi zostaną uznane przez Komisję Konkursową za najciekawsze.
3.3. Przystąpienie do Konkursu, zgodnie z postanowieniami niniejszego Regulaminu, jest równoznaczne ze złożeniem przez uczestnika oświadczenia w przedmiocie akceptacji niniejszego Regulaminu.
3.4. Organizator oświadcza, że dane osobowe uczestnika w zakresie: imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego lub stacjonarnego lub odpowiednio adres zamieszkania, będą przetwarzane przez Organizatora z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejskiej 19 w celu realizacji umowy przystąpienia do konkursu i jego prawidłowego przeprowadzenia lub marketingu bezpośredniego własnych produktów Organizatora Konkursu. Gwarantujemy prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również żądania zaprzestania przetwarzania danych. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych jest dobrowolne.

4. PRZYZNAWANIE NAGRÓD
4.1. Laureaci wyłonieni zostaną w wyniku realizacji procedury opisanej w punkcie 3 w terminie najpóźniej do dnia 04.02.2011r.
4.2. Laureaci powiadomieni zostaną o wygranej za pomocą Prywatnej Wiadomości na stronie www.ja.w.polki.pl
4.3. Nagrody do poszczególnych laureatów wysłane zostaną pocztą lub przesyłką kurierską na koszt Organizatora pod adres zamieszkania wskazany przez laureataw mailu w terminie najpóźniej 14 dni od dnia powiadomienia laureata o wygranej.
4.5. Nagrody zostaną wysłane najpóźniej 90 dni po rozwiązaniu konkursu.
4.6. W przypadku niewysłania danych adresowych lub niepodjęcia przez laureata nagrody działania reklamacyjnego w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia wyników, prawo do nagrody wygaśnie.
4.7. Organizator zastrzega, że nagrody nie podlegają zamianie na ich równowartość pieniężną. Laureatom nie przysługuje prawo do wyboru nagrody i zastrzeżenia szczególnych właściwości nagród.

5. POSTĘPOWANIE REKLAMACYJNE
5.1. Wszelkie reklamacje dotyczące Konkursu uczestnicy powinni zgłaszać w formie pisemnej najpóźniej do dnia rozwiązani konkursu na skrzynkę Redakcyjną na www.ja.w.polki.pl

6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
6.1. Organizator zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za:
- zdarzenia uniemożliwiające prawidłowe przeprowadzenie Konkursu, których nie był w stanie przewidzieć lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku zaistnienia zdarzeń losowych w tym siły wyższej,
- nie doręczenie Uczestnikowi nagrody spowodowane nie podaniem przez Uczestnika danych adresowych lub błędnym ich podaniem,
- świadczone przez Pocztę Polską i firmy kurierskie usługi pocztowe.
6.2. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie Konkursu.
napisał/a: ~MamaWieCoDobre 2011-01-14 11:10
O tym, że odpowiednio wypielęgnowane ciało emanuje pięknem oraz o tym, że cera pozostawiona samej sobie traci blask, wie najlepiej ten, kto tak jak ja doświadczył tego na własnej skórze.

Pewnego razu – a dokładniej w miejscu gdzie szara zima mówi „do widzenia” a ciepła wiosna puka do drzwi, zadałam sobie pytanie:
Co z moją skórą? Dlaczego po długiej zimie zniknęła gdzieś pod grubą warstwą suchego naskórka?
Odpowiedzi na te pytania usłyszałam od swojego sumienia, które zbudziło się z zimowego snu i wytknęło mi teraz, że w czasie zimy nie złuszczałam wysuszonego naskórka, nie ujędrniałam skóry ani nie nawilżałam jej.

Moja skóra szeptem podpowiedziała mi wtedy, że właściwa pielęgnacja to nie tylko kosmetyki, ale również zapewnianie skórze odpowiedniej temperatury i wilgotności. Kiedy jednak amplituda temperatury w domu i na zewnątrz wynosi prawie 40 stopni Celsjusza a nawilżenie zmrożonego powietrza spada do zaledwie 30 %, nie jest łatwo uchronić skórę od drastycznych wahań temperatury i wilgotności powietrza.
Z pomocą zmęczonej skórze przychodzą tutaj ubrania z naturalnych składników: bawełny, wełny – najlepiej z funkcją termoaktywności.

A ponieważ zimowe dni są krótkie, a zimowych atrakcji dużo, podczas zabiegów pielęgnacyjnych liczy się każda minuta. Dlatego wśród kosmetyków szukam tych wielofunkcyjnych, które złuszczają, wygładzają, ujędrniają i nawilżają skórę jednym gestem.
A kiedy już przychodzi wiosna, moja skóra promienieje tworząc wyjątkowo zgrany duet ze słońcem

napisał/a: myszata7 2011-01-14 15:52
Oj wpływa i to jak! Chodząc opakowana w liczne warstwy ciepłego odzienia zapominam, że już za chwilkę trzeba będzie założyć sandałki, bluzeczki, zdjąć czapy, rękawiczki i przy okazji nie straszyć szorstkimi piętami, łokciami, szarą skórą czy matowymi włosami. Na dodatek mrozem rozgrzeszam się z kalorycznych przekąsek, a potem na plaży pozostaje paero by ukryć „wypracowany” zimą cellulit. Czerwone palce u stóp i rąk to efekt noszenia ślicznych kozaczków lub dla odmiany nie noszenia rękawiczek, pajączki na twarzy bywają uciążliwą pamiątka na całe życie, a powstają przez drobne zimowe zaniedbania. Nie ma łatwo, zima to nie okres hibernacji, nie zwalnia z dbania o siebie.
napisał/a: ANN 2011-01-14 15:56
Zima, nawet ta słoneczna, nie wpływa najlepiej na nasza skórę. Zdarzają się przypadki odmrożeń, jak również oparzenia promieniami słonecznymi w górach.
Warto więc pamiętać o chronieniu skóry twarzy. Kremy tłuste są konieczne.., a przy cerze wrażliwej, z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi dobrze działa dodatkowo wazelina kosmetyczna. W ręce również wcieramy krem przed wyjściem, a usta zabezpieczamy warstwą wazeliny lub tłustym sztyftem ochronnym. W przeciwnym wypadku wiosnę, lato przywitamy z wysuszoną skórą, zaczerwienionym nosem, szorstkimi dłońmi...
napisał/a: jaga12Xj1 2011-01-14 16:16
sadzę że o swoje ciało trzeba dbać cały rok ponieważ jak nie będziemy dbać zimą o naszą skórę to na wiosnę i lato będzie sucha, nieodżywiona, matowa
napisał/a: 19790411 2011-01-14 17:38
Uważam, że zimowa pielęgnacja ciała lub jej brak, nie tylko będzie widoczna latem, a również za kilka lat. Systematyczna pielęgnacja ciała zaprocentuje nam i na pewno długo będziemy się cieszyły ładnym, zadbanym ciałem. Natomiast brak pielęgnacji będzie od razu widoczny latem, a w kolejnych latach zaniedbania będą coraz bardziej widoczne. Mało tego - nie będzie można już wszystkiego odwrócić. Dlatego w pielęgnacji czy to ciała, czy włosów, czy paznokcie polecam systematyczność - tylko ona gwarantuje doskonały efekt.
napisał/a: ludzka_istot 2011-01-14 18:56
Wpływa... Niestety. Jeśli chcemy być piękne, musimy o swoją skórę dbać cały rok. Od zewnątrz (peelingi, prysznice, kremy, balsamy i co nam tam ejszcze przyjdzie do głowy) i od wewnątrz (tran, warzywa, owoce, woda mineralna). A nie można też zapominac o kosmetyczce co jakiś zcas. Nawet zimą jej pomoc i wsparcie da późniejsze efekty.

Dbajmy o siebie latem i zimą, wiosną i jesienią- wtedy kolejna pora roku nie będzie nas przerażać :).
napisał/a: lulu_mortese 2011-01-14 19:45
Przede wszystkim dlaczego miałybśmy zaniechać pielęgnacji skóry zimą? Niestety, nie ma zmiłuj, jesli chce się o sobie mówić "zadbana kobieta" to trzeba dbać o siebie o każdej porze roku, i jest niemal pewne że kilkumiesięczne odpuszczenie sobie odbije sie na kondycji skóry.
Ja też tak mam, że zdarza mi się kilka dni nie stosować żadnych balsamów do ciała, no bo przecież pod spodniami, płaszczami nic nie widać. Niestety kiedy raz się przyjrzałam swoim nogom- szok- skóra sucha jak wiór, brzydki koloryt, krostki po depilacji. Suchośc skóry to typowy zimowy problem, bo przebywamy non stop w ogrzewanych, suchych pomieszczeniach, a do tego skóra jest poddawana "terapi szokowej" na skutek przechodzenia z bardzo zimnego do bardzo ciepłego miejsca.
Dlatego trzeba zachować chociaż minimalną rutynę pielęgnacyjną, bo nie jest tak że w miesiąc odbudujemy zaniedbania trwające dłużej. Warto zamienić żel pod prysznic na oliwkę pod prysznic, codziennie stosować balsam na newralgiczne rejony, mieć przy sobie dobry balsam do ust zamiast błyszczyka.
napisał/a: ~Ona12345 2011-01-14 19:57
Oczywiście,że zimowa pięlęgnacja ciała wpływa na kondycję naszej skóry wiosną i latem.Ponieważ gdy teraz o nią dobrze nie zadbawy,nie będziemy nawilżać,pielegnować ani zdrowo odżywiać,to potem wszysko odbije się na kondycji naszej skóry.Wiosną każda z nas chce wyglądać jak najlepiej,zakładamy bluzki które dużo odkrywają,oraz krótkie spódniczki.Chcemy żeby nasza skóra ładnie wyglądała no i żeby pokazać ją zdrową i wypielęgnowaną.Dlatego tak ważne jest żeby teraz o nią zadbać i pokazać się wiosną i latem z jak najlepszej strony :)
Więc kobietki pięlegnacja,zdrowe odżywianie,mniej stresu i ciągłego biegu nie wiadomo za czym,a wiosną będziemy mogły odsłonbic dużo :D
napisał/a: annna84 2011-01-14 21:21
Oczywiście, że tak. Zima to ciężki czas dla skóry i ważne jest, żeby troszczyć się o nią regularnie. Jeśli to zaniedbamy, na wiosnę, może nam się nie udać szybkie przywrócenie skóry do dobrej kondycji. Najwięksi zimowi wrogowie skóry to mróz i suche, gorące powietrze. Jeśli nie będziemy chronić skóry, najlepiej kosmetykami przeznaczonymi do zimowej pielęgnacji, to wiosnę przywitamy z wysuszoną i przemrożoną skórą.
napisał/a: BETTY_1989 2011-01-14 21:37
O czym należy pamiętać ZIMĄ, by cieszyć się piękną skórą WIOSNĄ/LATEM:

1. PREPARATY NAWILŻAJĄCE-balsamy, kremy na bazie np.olejków roślinnych (ich zimowa aplikacja uchroni nas przed przesuszoną i szarą skórą w okresie wiosenno-letnim)

2. REGULARNY PEELING-zimą stosowany pomoże w/w preparatom szybciej się wchłonąć, zapobiegnie przesuszeniu się skóry, usunie martwy naskórek, wiosną nasza cera twarzy i skóra ciała będzie bardziej odżywiona, promienna, zdrowsza

3. OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA-pamiętając o niej zimą, unikniemy wiosną przykrych przebarwień skórnych

4. CIEPLUTKIE RĘKAWICZKI-otulone zimą dłonie nie dopłacą nam się wiosną przesuszoną i łuszczącą się skórą
PanzerKitty
napisał/a: PanzerKitty 2011-01-15 11:22
Zimowa pielęgnacja lub jej brak znacząco wpływa na stan skóry.Niektórzy wychodzą za założenia,że skoro jest zima i ukrywamy się pod całą masą ubrań nie trzeba o siebie dbać,znam kobiety, które nie golą nóg bo po co skoro ich nie wystawiamy na światło dzienne, nie złuszczają skóry, nie nawilżają ciała etc.
Fakty są takie,że czas mija bardzo szybko i budzimy się z przysłowiową ręką w nocniku.Jak tu się teraz pokazać światu gdy pięty pękają ,skóra na nogach się łuszczy i jest poszarzała, nogi zarośnięte jak amazońska dżungla :)ciało aż woła o pomoc, wstyd i hańba. Braki w zimowej pielęgnacji na szczęście można nadrobić, wystarczy odrobina chęci i odpowiednie kosmetyki. Ja osobiście wychodzę z założenia,że dbać o siebie należy cały rok.Brak pielęgnacji to robienie krzywdy samemu sobie. Może to i przesada ale peeling ciała wykonuję co drugi dzień, co 3 dni nakładam maseczki z glinki ostatnio odkryłam nowe maseczki ziaja moją ulubioną jest ta z brązową glinką-regeneracyjna jest świetna na zimę obłędnie pachnie migdałami i co najważniejsze kosztuję grosze :), błota z morza martwego, lub jakieś domowej roboty. Skórę ciała nawilżam rano i wieczorem.Maska detoksykująca z błota na ciało obowiązkowo raz w tygodniu. Najważniejsza jest systematyczność. I tak całą zimę hmm.... cały rok. Tak, warto o siebie dbać aby latem odsłonić zdrową,jędrną i zadbaną skórę, która poniekąd jest naszą wizytówką.