Konkurs "Piękne paznokcie"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2011-01-11 11:53
Weź udział w naszym konkursie. Mamy dla was zestaw kosmetyków, w skład którego wchodzi: krem do skóry dojrzałej z fitohormonami "Infini Jeunesse Creme Jovialisse" oraz lakier do paznokci: marki OPI NLA58!


Zadanie konkursowe: Napisz co robisz, aby Twoje paznokcie były piękne. Jakim zabiegom je poddajesz? Czy stosujesz domowe maseczki? Jak je przygotować?


5 najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy kosmetykami.


Nagrodę zdobywają użytkowniczki o nickach:

1. halinaotta
2. madziarka19

3. calliopa
4. kathiee
5. iwonciaaa


Gratulujemy! Laureatki proszone są o sprawdzenie skrzynki profilowej na www.ja.w.polki.pl


Czas trwania konkursu: 11.01 - 25.01.2011r.

Wyniki ogłosimy najpóźniej 31.01.2011r.



Regulamin konkursu:

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1.1.Organizatorem Konkursu jest spółka „Edipresse Polska” S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Wiejska 19, 00-480 Warszawa (dalej zwana: „Organizatorem”).
1.2. Konkurs jest organizowany na zasadach określonych niniejszym regulaminem (zwanym dalej: „Regulaminem”) i zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
1.3. Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.polki.pl.
1.4. Uczestnikiem Konkursu może być osoba fizyczna, pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych.
1.5. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora i realizatorów oraz inne osoby współpracujące przy organizacji Konkursu, jak również członkowie rodzin w/w pracowników i współpracowników.

2. ZAŁOŻENIA KONKURSU
2.1. Konkurs będzie przeprowadzony na forum polki.pl
2.2. Konkurs będzie trwał w dniach od 11.01 - 25.01.2011r.
2.3. Rozwiązanie Konkursu zostanie ogłoszone na forum polki.pl

3. ZASADY PROWADZENIA KONKURSU
3.1. Konkurs polegać będzie na napisaniu odpowiedzi na pytania: Napisz co robisz, aby Twoje paznokcie były piękne. Jakim zabiegom je poddajesz? Czy stosujesz domowe maseczki? Jak je przygotować?
3.2. Laureatami Konkursu w liczbie 5 zostaną osoby, których odpowiedzi zostaną uznane przez Komisję Konkursową za najciekawsze.
3.3. Przystąpienie do Konkursu, zgodnie z postanowieniami niniejszego Regulaminu, jest równoznaczne ze złożeniem przez uczestnika oświadczenia w przedmiocie akceptacji niniejszego Regulaminu.
3.4. Organizator oświadcza, że dane osobowe uczestnika w zakresie: imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego lub stacjonarnego lub odpowiednio adres zamieszkania, będą przetwarzane przez Organizatora z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejskiej 19 w celu realizacji umowy przystąpienia do konkursu i jego prawidłowego przeprowadzenia lub marketingu bezpośredniego własnych produktów Organizatora Konkursu. Gwarantujemy prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również żądania zaprzestania przetwarzania danych. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych jest dobrowolne.

4. PRZYZNAWANIE NAGRÓD
4.1. Laureaci wyłonieni zostaną w wyniku realizacji procedury opisanej w punkcie 3 w terminie najpóźniej do dnia 31.01.2011r.
4.2. Laureaci powiadomieni zostaną o wygranej za pomocą Prywatnej Wiadomości na stronie www.ja.w.polki.pl
4.3. Nagrody do poszczególnych laureatów wysłane zostaną pocztą lub przesyłką kurierską na koszt Organizatora pod adres zamieszkania wskazany przez laureatów mailu w terminie najpóźniej 14 dni od dnia powiadomienia laureata o wygranej.
4.5. Nagrody zostaną wysłane najpóźniej 90 dni po rozwiązaniu konkursu.
4.6. W przypadku niewysłania danych adresowych lub niepodjęcia przez laureata nagrody działania reklamacyjnego w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia wyników, prawo do nagrody wygaśnie.
4.7. Organizator zastrzega, że nagrody nie podlegają zamianie na ich równowartość pieniężną. Laureatom nie przysługuje prawo do wyboru nagrody i zastrzeżenia szczególnych właściwości nagród.

5. POSTĘPOWANIE REKLAMACYJNE
5.1. Wszelkie reklamacje dotyczące Konkursu uczestnicy powinni zgłaszać w formie pisemnej najpóźniej do dnia rozwiązani konkursu na skrzynkę Redakcyjną na www.ja.w.polki.pl

6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
6.1. Organizator zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za:
- zdarzenia uniemożliwiające prawidłowe przeprowadzenie Konkursu, których nie był w stanie przewidzieć lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku zaistnienia zdarzeń losowych w tym siły wyższej,
- nie doręczenie Uczestnikowi nagrody spowodowane nie podaniem przez Uczestnika danych adresowych lub błędnym ich podaniem,
- świadczone przez Pocztę Polską i firmy kurierskie usługi pocztowe.
6.2. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie Konkursu.
napisał/a: 19790411 2011-01-11 13:13
Ja dbam o moje dłonie - gdyż nawet najlepsze zabiegi nie pomogą na paznokcie, jeśli nie dbamy o dłonie. Przede wszystkim staram się, aby mi nie zmarzły, noszę ciepłe rękawiczki, myję w delikatnym mydle i niemal po każdym umyciu kremuję. Kilka razy w tygodniu moczę je w ciepłej oliwie, czasem, jak nie muszę nic robić smaruję na koniec oliwą i zakładam na jakiś czas (najlepiej na noc) bawełniane rękawiczki.
Kształt paznokciom nadaję za pomocą szklanego pilnika, piłuję tylko w jedną stronę. Nie wycinam skórek, tylko moczę w wodzie z mydłem i delikatnie je odsuwam. Paznokcie utwardzam teflonem, albo bezbarwną odżywką, dopiero później nakładam kolorową emalię. Dbam o to, by lakierem były pokryte całe płytki, nie było tzw. "odprysków".
napisał/a: halinaotta 2011-01-11 14:17
Kiedyś najlepiej czułam się z francuskim manicure,teraz jednak uwielbiam miec "kolor na pazurkach"To super zabawa,kiedy można kolor paznokci dopasowac do ubrania.Jednak ,aby cieszyc się pieknymi ,kolorowymi paznokciami należy dbac o nie i o dłonie każdego dnia.Nie od dzisiaj wiadomo,że dłonie są wizytówka każdej kobiety.Aby się nie wstydzic swoich dłoni i paznokci stosuję regularnie odżywki- czasami korzystam z gotowych,a czasami wykorzystuję dobroczynną moc roślin np.skrzypu,który jest doskonałym żródłem krzemu/przyspiesza wzrost i regenerację paznokci/,a siemię lniane zawiera wapń niezbędny do ich budowy.Polecam cztery osobiście sprawdzone odżywki:
1/ze skrzypu i siemienia
Wsypac do miseczki po łyżce skrzypu i siemienia.Zalac zioła niewielką iloscią goracej wody-tak,by powstała rzadka w konsystencji papka.Gdy wystygnie,zamoczyc w niej paznokcie na 20 min.Po zabiegu koniecznie wetrzec w nie olejek migdałowy,który dodatkowo wzmocni płytkę
2/Migdałowa
Łyżkę rozdrobnionych ziół skrzypu zalac szkl.wody.Gotowac przez 3 min.Do wystudzonego odwaru dodac 1 łyżkę olejku migdałowego.Moczyc paznokcie w odżywce przez 20 min
3/Olejkowa
Zmieszac po łyżce olejku migdałowego i słonecz. oraz oliwy z oliwek.Powstałą miksturę delikatnie wetrzec w paznokcie i pozostawic do wchłonięcia
4/Koprowa
2łyżki kopru zalac 1/2szkl.wody.Podgrzewac na małym ogniu przez 15 min.Przecedzic,przestudzic.Zamoczyc wacik w odwarze i przetrzec w nim paznokcie.Resztę kosmetyku trzymac w ciemnym,chłodnym miejscu i przez kilka dni powtarzac kurację.
Od czasu do czasu wybieram się do salonu,gdzie pani Ewa robi mi profesjonalny peeling dłoni,nakłada maskę parafinową,a potem wykonuje piękny manicure.
Od niej uczę się nowych technik nakładania lakieru np.wiem,że jesli pomaluje się zewnętrzną krawędż paznokcia to lakier mniej odpryskuje
Oczywiście po każdym myciu dłoni wklepuje odpowiedni krem/krem do rąk i paznokci mam w zasadzie wszędzie-pracy,torebce,łazience,kuchni,sypialni/Kiedy jest zimno nigdy nie wychodzę z domu bez rękawiczek
P.S.
Rada dla borykających się z wrastającym paznokciem:
Co drugi dzień moczyc palec w szarym mydle rozpuszczonym w wodzie i codziennie,w miejscu wzrastania paznokcia wcisnąc pod niego tamponik z waty nasączony maścią nagietkową.Wacik zmieniamy raz dziennie
I jeszcze jedno- nic tak nie wybieli dłoni i "wyczyści"paznokci i miejsc pod paznokciami jak cytryna
napisał/a: kasiek91 2011-01-11 14:19
Gdy nie ma się czasu, ani pieniędzy na dbanie o paznokcie w salonach kosmetycznych, wystarczy odrobina chęci w domu, wieczorem. Jednak żeby paznokcie ładnie wyglądały trzeba o nich pamiętać zawsze i wszędzie. Nie przesuszajmy ich, nie używajmy chemikaliów do mycia, to niszczy nasze dłonie i paznokcie, a w końcu dłonie wizytówką naszą są. Dlatego za namową babci zaczęłam raz w tygodniu moczyć paznokcie w soku z cytryny. Po kilku minutach pazkocie wydają się świeże i błyszczące,a skórki zmiękczone, dlatego nie muszę ich już usuwać, wystarczy że odsunę patyczkiem. Następnie pilnikiem delikatnie piłuję, nadaję kształt, a dwoma rodzajami polerki wygładzam płytki. Gdy już ten zabieg zakończę nakładam odżywkę i w zależności od chęci kolorową emalię. Na koniec, gdy wyschnie lakier, nawilżam całe dłonie kremem do rąk i wtedy nawilżone i zdrowe paznokcie pięknie prezentują się przez kilka dni :)
napisał/a: miszel17 2011-01-11 15:36
Moje dłonie i paznokcie są moją wizytówką ,więc szczególnie o nie dbam .Nie lakieruję paznokci .Staram się by mojemu organizmowi nie zabrakło witaminy A , wapnia,kwasu foliowego, witaminy C , witaminy B 12 , cynku .Brak tych witamin powoduje osłabienie paznokci i ich rozdwajanie itd
By paznokcie pięknie wyglądały stosuję maseczki takie jak ;

Cytrynowa z miodem
Miąższ cytryny mieszam z jedną łyżeczką miodu i nakładam na paznokcie na 15 minut .
Maska wygładza strukturę paznokci i zapobiega łamaniu.

Od czasu do czasu wcieram w płytki paznokcia oleje rycynowy , roślinny ,lniany .
Polecam też maseczkę eukaliptusową na paznokcie .
4 krople olejku eukaliptusowego
10 łyżeczek oliwy z pestek winogron
3 krople olejku miętowego
Wszystko podgrzewamy w garnuszku i ciepły roztwór nakładamy na dłonie .
Maseczka odmładza skórę dłoni oraz odżywia płytkę paznokcia.
napisał/a: ~marionetka26 2011-01-11 15:38
halinaotta napisal(a):Kiedyś najlepiej czułam się z francuskim manicure,teraz jednak uwielbiam miec "kolor na pazurkach"To super zabawa,kiedy można kolor paznokci dopasowac do ubrania.Jednak ,aby cieszyc się pieknymi ,kolorowymi paznokciami należy dbac o nie i o dłonie każdego dnia.Nie od dzisiaj wiadomo,że dłonie są wizytówka każdej kobiety.Aby się nie wstydzic swoich dłoni i paznokci stosuję regularnie odżywki- czasami korzystam z gotowych,a czasami wykorzystuję dobroczynną moc roślin np.skrzypu,który jest doskonałym żródłem krzemu/przyspiesza wzrost i regenerację paznokci/,a siemię lniane zawiera wapń niezbędny do ich budowy.Polecam cztery osobiście sprawdzone odżywki:
1/ze skrzypu i siemienia
Wsypac do miseczki po łyżce skrzypu i siemienia.Zalac zioła niewielką iloscią goracej wody-tak,by powstała rzadka w konsystencji papka.Gdy wystygnie,zamoczyc w niej paznokcie na 20 min.Po zabiegu koniecznie wetrzec w nie olejek migdałowy,który dodatkowo wzmocni płytkę

2/Migdałowa
Łyżkę rozdrobnionych ziół skrzypu zalac szkl.wody.Gotowac przez 3 min.Do wystudzonego odwaru dodac 1 łyżkę olejku migdałowego.Moczyc paznokcie w odżywce przez 20 min
3/Olejkowa
Zmieszac po łyżce olejku migdałowego i słonecz. oraz oliwy z oliwek.Powstałą miksturę delikatnie wetrzec w paznokcie i pozostawic do wchłonięcia
4/Koprowa
2łyżki kopru zalac 1/2szkl.wody.Podgrzewac na małym ogniu przez 15 min.Przecedzic,przestudzic.Zamoczyc wacik w odwarze i przetrzec w nim paznokcie.Resztę kosmetyku trzymac w ciemnym,chłodnym miejscu i przez kilka dni powtarzac kurację.
Od czasu do czasu wybieram się do salonu,gdzie pani Ewa robi mi profesjonalny peeling dłoni,nakłada maskę parafinową,a potem wykonuje piękny manicure.
Od niej uczę się nowych technik nakładania lakieru np.wiem,że jesli pomaluje się zewnętrzną krawędż paznokcia to lakier mniej odpryskuje
Oczywiście po każdym myciu dłoni wklepuje odpowiedni krem/krem do rąk i paznokci mam w zasadzie wszędzie-pracy,torebce,łazience,kuchni,sypialni/Kiedy jest zimno nigdy nie wychodzę z domu bez rękawiczek
P.S.
Rada dla borykających się z wrastającym paznokciem:
Co drugi dzień moczyc palec w szarym mydle rozpuszczonym w wodzie i codziennie,w miejscu wzrastania paznokcia wcisnąc pod niego tamponik z waty nasączony maścią nagietkową.Wacik zmieniamy raz dziennie
I jeszcze jedno- nic tak nie wybieli dłoni i "wyczyści"paznokci i miejsc pod paznokciami jak cytryna


Nie potrafisz wymyslic niczego sama?

http://www.menopauza.pl/forum/uroda_3/sposoby_na_piekne_dlonie_i_mocne_paznokcie.html
napisał/a: xbetty 2011-01-11 15:44
Zadbane dłonie to zdrowa, gładka w dotyku i ładnie wyglądająca skóra rąk, poza tym starannie wykonany manicure.Codzienna pielęgnacja dłoni i paznokci jest bardzo prosta. Oprócz zabiegów higienicznych: mycia dłoni ciepłą wodą z mydłem, a następnie osuszeniu ich i smarowaniu kremem ochronnym można również raz w miesiącu nakładać maseczki odżywcze, lub stosować zabiegi parafinowe, które wspaniale regenerują dłonie.Problemem dłoni jest pękanie skóry, spowodowane nadmierną jej suchością. Dolegliwość ta jest spowodowana brakiem witaminy A w organizmie,aby unikną tego problemu, należy przede wszystkim uzupełnić swoją dietę w produkty bogate w tą witaminę,gdy ten problem jest zaawansowany warto smarować dłonie grubą warstwą maści z witaminą A, najlepiej na noc, zakładając dodatkowo bawełniane rękawiczki.Najczęstszymi defektami paznokci są: rozdwajanie się paznokci, łamanie, występowanie białych plamek, albo poprzecznych lub podłużnych bruzd.Wpływ mają na to przede wszystkim niedobory pokarmowe, choroby przemiany materii, schorzenia narządów wewnętrznych, ale także czynniki zewnętrzne, takie jak: wilgoć, temperatura, rodzaj wykonywanej pracy.Aby wzmocnić płytkę paznokciową warto zastosować specjalne odżywki wzmacniające i regenerujące w postaci lakierów do paznokci. Można również wzmocnić je od wewnątrz, stosując preparaty witaminowe. Skuteczny środkiem na wzmocnienie paznokci jest tran. Już po miesiącu paznokcie staną się mocne i twarde.
Jedną z domowych sposobów poprawiających wygląd paznokci jest moczenie ich w ciepłej oliwie z oliwek.
napisał/a: soszka86 2011-01-11 17:05
Może nie będzie to przejawem skromności z mojej strony, ale... mam bardzo ładne, zdrowe i mocne paznokcie :) Pytacie jak to robię? Po prostu znam kilka sprawdzonych, wyjątkowo prostych metod ich pielęgnacji.
Oto kilka znich:
1. Wygładzam za pomocą domowego peelingu z gruboziarnistej soli morskiej z dodatkiem dziecięcej oliwki.
2. Nakładam maseczkę-papka z ugotowanego ziemniaka. łyżki oliwy i odrobiny ciepłego mleka + ''sklepowe'' gotowe maseczki.
3. Moczę paznokcie w żelatynie spożywczej- rozpuścić żelatynę w ciepłej wodzie, tak aby uzyskać płynną acz nie wodnistą konsystencję.
4. Wcieram w płytki płynną witaminę A- do kupienia w każdej aptece.
5. Piję napar ze skrzypu polnego- niewiarygodnie przyśpiesza wzrost paznokci.
6. Zwracam uwagę, aby krem do rąk, który kupuję był także przeznaczony do pielęgnacji paznokci.
7. Używam szklanego pilnika do paznokci-jest mniej agresywny niż metalowy.
8. Nie wycinam skórek, ale zmiękczam je za pomocą specjalnie przeznaczonego do tego preparatu, a potem odsuwam je drewnianym patyczkiem.
9. Zakładam gumowe rękawiczki, gdy muszę sprzątać przy pomocy silnych detergentów.
10. Staram się mieć zawsze paznokcie pięknie pomalowane.
napisał/a: ANN 2011-01-11 17:07
Mówi się, że ręce są metryką kobiety, i jest w tym dużo prawdy!
Przed rozpoczęciem większego sprzątania, prania, zmywania.,w skórę rąk wmasowuję specjalny krem ochronny i jednocześnie używam gumowych rękawiczek, do których wsypuje talk. Na wieczór stosuję obfitszą warstwę kremu, często dodając kilkanaście kropli soku z cytryny, a latem-soku ze świeżego ogórka. Raz w tygodniu poddaję moje dłonie kąpieli w podgrzanej oliwie.
Natomiast o paznokcie dbam stosując odpowiednią dietę, w której nie może zabraknąć mleka, białego sera, ryb, jarzyn i owoców...Pomagają im też kąpiele w podgrzanej oliwie i stosowanie specjalnych kremów i olejków wzmacniających płytkę paznokciową.
Staram się aby emalia czy lakier były w dobrym gatunku, wtedy nie niszczą paznokci, lecz są w pewnym sensie warstwa ochronną.., i aby dokładnie pokrywały płytkę paznokciową.
napisał/a: ~najpiekniej 2011-01-11 17:14
„To niewiarygodne!”
Taka była reakcja dermatologa na to, kiedy pokazałam mu moje rozdwajające się paznokcie.
„Ma pani ubytki prawie na całej płytce” skomentował.
Moja walka o zdrowe paznokcie była długa...
Zanim trafiłam do dermatologa próbowałam radzić sobie sama własnymi sposobami. Byłam nawet u poważanej w mojej okolicy zielarki i homeopatki.
Każda z metod, których popadając w bezradność się łapałam, wymagała nieziemskiej cierpliwości i sumienności w stosowaniu. Efektów ich działania na próżno wypatrywałam z każdym nowym milimetrem paznokcia…
Dopiero jeden dermatolog zdradził mi metodę-cud. Przy którejś wizycie, po wnikliwym obejrzeniu moich paznokci przy użyciu przyrządu przypominającego olbrzymią lupę, lekarz zalecił mi ten zwykły-niezwykły środek.

To żelatyna!

Zwykła żelatyna, bo można ją dostać w każdym sklepie spożywczym. Niezwykła żelatyna, bo pierwsze rezultaty kuracji dostrzegłam już po tygodniu, a po miesiącu zapomniałam, czym są rozdwajające się paznokcie. Tajemnica żelatyny tkwi w tym, że zawiera ona kreatynę, czyli naturalny budulec paznokcia. Żelatynę należy rozpuścić w gorącej wodzie, tak jakbym chciała przyrządzić taką rzadką galaretkę. Gdy „galaretka” ostygnie, urządzam paznokciom półgodzinną kąpiel w tym roztworze. Można też przygotować nieco gęstszą „galaretkę” i nacierać nią dokładnie każdy paznokieć (najlepiej wieczorem, by preparat utrzymywał się na paznokciu jak najdłużej).
Żelatyna potrafi też wzmacniać paznokcie od wewnątrz. To dermatolog podpowiedział mi, żeby do swojej diety wprowadzić więcej potraw na żelatynie: galaretkę drobiową z warzywami na rosole, a na deser galaretkę owocową.
Ponieważ żelatyna ma w swym składzie wspomnianą kreatynę, należy wiedzieć, że „efektem ubocznym” tej kuracji od wewnątrz są też mocne, lśniące i zdrowe włosy.
Ach! Jak ja uwielbiam takie „efekty uboczne” kuracji wykradzionych samej naturze
napisał/a: jaga12Xj1 2011-01-11 19:39
Dla Mnie żeby Paznokcie Były Piękne Powinny Być Przede Wszystkim Czyste Jem Dużo Witamin I Używam Kremy Do Rąk I Paznokci Smaruje Je Na Noc Zwykłym Olejkiem Babino Dla Dzieci
napisał/a: inia 2011-01-11 21:29
Gdy stan mych paznokci się pogarsza, zwracam większą uwagę na to co jem, wszak nie od dzisiaj wiemy, że to niedobór minerałów i witamin jest przyczyną problemów, dlatego momentalnie zmieniam swoje menu. Staram się jeść mnóstwo surowych warzyw i owoców, szczególnie surówek z dodatkiem oliwy z oliwek. Moją zmorą są szczególnie rozdwojone, dlatego spożywam też sporo mleka, orzechów, kasz czy ryb, by dostarczyć organizmowi wapna , cynku i magnezu. I tak w naturalny sposób daję moim paznokciom, to czego najbardziej potrzebują.