Życie z cukrzycą

napisał/a: esencja 2010-11-13 21:42
Badania krwi potwierdziły cukrzycę u mojego syna i lekarz dał nam skierowanie do szpitala.Może ktoś wie,czy pobyt dziecka w szpitalu jest tak naprawdę konieczny,czy nie mogłabym leczyc dziecka w domu? A w ogóle na czym polega leczenie dzieci chorych na cukrzycę?
napisał/a: krystynam48 2010-11-13 21:59
Dzieci chorują na cukrzycę typu 1.Zazwyczaj dziecko musi jakiś czas przebywać w szpitalu,gdzie wraz z rodzicami przechodzi specjalny kurs,na którym wszycy uczą się zasad kontrolowania i leczenia cukrzycy.ratunkiem dla osób z tą cukrzycą jest wstrzykiwanie insuliny pod skórę.Obecnie podawanie jej nie jest kłopotliwe.Istnieją peny do podawania lekarstwa i pompy insulinowe.Trzeba też pamiętać o odpowiednim odżywianiu oraz stałym kontrolowaniu poziomu cukru we krwi.Więcej na [url]www.cukrzyca.sos.pl[/url]
napisał/a: esencja 2010-11-14 19:37
Dziękuję za przekazane wiadomości na temat cukrzycy.Muszę przyznać,że bardzo przeżywam chorobę syna,dlatego proszę o te informacje.Chcę jak najwięcej o niej wiedzieć,aby dobrze wykonywać wszystkie czynności związane z leczeniem.Chciałabym się dowiedzieć,jak bada się stężenie glukozy we krwi?
napisał/a: krystynam48 2010-11-14 20:03
Nie martw się.Na pewno będzie dobrze.Z cukrzycą żyje się normalnie,jeżeli przestrzega się zasad leczenia.Stężenie glukozy we krwi bada się za pomocą tzw.suchych testów(zwanych paskowymi),albo glukometru.Najczęściej przed posiłkiem lub podaniem insuliny oraz po 1,5-2 godz. po jedzeniu.Rodzaj insuliny dobiera lekarz.Insulina jest w ampułkach lub wstrzykiwaczach przypominających długopisy,tzw.penach.Ich wkłady z insuliną wystarczają na kilka dni.Wymienia się tylko jednorazowe miniigły.Są bardzo cienkie i powleczone silikonem,więc ukłucie nie boli.
napisał/a: esencja 2010-11-15 20:42
Mój syn jest znanym i lubianym dzieckiem w naszym najbliższym otoczeniu osiedlowym.Sąsiedzi nie przechodzą koło niego obojętnie.Bardzo często zapraszali go do siebie i częstowali różnymi smakołkami.Teraz,kiedy syn jest chory na cukrzycę,nie wiem,jak zachować się wobec sąsiadów i znajomych.Obecnie wszyscy mnie pytają o niego.Nie wiem co mam im powiedzieć o jego chorobie?
napisał/a: krystynam48 2010-11-15 21:06
Tak,to bardzo ważne o czym piszesz.To właśnie twoim zadaniem jest,aby jak najszybciej wpoić dziecku zasady profilaktyki i leczenia oraz przygotować otoczenie dziecka i wtedy nie będzie takiej sytuacji.Powinnaś powiedzieć sąsiadom o chorobie twojego dziecka i uprzedzić,że nie mogą go częstować słodyczami i innymi potrawami.Poprostu oznajmić im,że posiłki chorego na cukrzycę są dokladnie wyliczone nie tylko pod względem kalorii,ale przede wszystkim pod względem zawartości w nich węglowodanów,białek i tłuszczów.
napisał/a: krystynam48 2010-11-16 20:34
Jednak należy też wiedzieć,że czasami diabetycy nawet muszą zjeść coś słodkiego,gdyż każdej osobie z cukrzycą mogą zdarzyć się epizody hipoglikemi,czyli nagłego spadku poziomu cukru we krwi i może on prowadzić nawet do utraty przytomności oraz śpiączki.Jedynym sposobem przeciwdziałania hipoglikemii jest natychmiastowe spożycie czegoś,co zawiera sporą ilość cukru.Dlatego diabetycy stale noszą przy sobie coś słodkiego.