Konkurs "Pielęgnuj swoje piękno"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2010-09-09 09:52
Z okazji Światowego Dnia Urody przygotowaliśmy dla was konkurs! Wygrać można 1 z 5 zestawów kosmetyków ufundowanych przez firmę Clarena. Wystarczy podzielić się z nami recepturą na domową maseczkę, którą przygotowujesz sama. Swoją wypowiedź zamieść we właściwym wątku konkursowym.

Konkurs zakończony

Nagrody otrzymują:
BETTY_1989
evois
Justi1983
ulmich
Wildflower

Zestaw kosmetyków Clarena składa się z:


Konkurs został zakończony! Laureaci zostali powiadomieni o wygranej za pośrednictwem skrzynki na forum polki.pl


Przed przystąpieniem do konkursu zapoznaj się z regulaminem>>>
napisał/a: nagietkaa 2010-09-09 14:18
Oto moja specjalna receptura na domową maseczke:

- uśmiech maluchów

- czarujące spojrzenie ukochanego

- ciepły dotyk bliskich oraz ..........

- namiastka domowego azylu.

Gdy do magicznego kociołka wsypiemy ciut uśmieszku maluszków, dodamy do tego czarujący usmiech naszego ukochanego, po chwili wymieszamy to z ciepłym i zarazem delikatnym dotykiem bliskich oraz z namiastką domowego azylu otrzymujemy jedyną i niepowtarzalną recepturę na wciąż młodą i tryskającą energią oraz witalnością skórę:)
napisał/a: ~2hot4you 2010-09-09 15:35
Pielęgnacja twarzy w domowych warunkach jest czymś bardzo prostym- wystarczy otworzyć kuchenną szafkę! :)
Zacznijmy od peelingu - złuszczy on martwy naskórek i przygotuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, w naszym przypadku- maseczki.
Jak wykonać dobry,pięknie pachnący peeling? Nie ma nic prostszego.
Oto mój przepis:

PEELING KAWOWO-CYNAMONOWY

Wykonanie:
Zmieszaj ze sobą łyżkę oliwy z oliwek (lub ulubionego żelu do mycia twarzy) z łyżeczką sypanej,czarnej kawy lub cappucino i odrobiną cynamonu. Nałóż na twarz i masuj ją okrężnymi ruchami, pomijając okolicę oczu, która na tego typu zabiegi jest zbyt delikatna. Spłucz zimną wodą.

Po peelingu czas na maseczkę! Możliwości domowych mikstur jest bardzo dużo,ważne by dostosować przepis do potrzeb swojej skóry. Ja mam skórę mieszaną, skłonną do błyszczenia się, czasami szarawą, `bez życia`. Moimi ulubionymi zatem maseczkami są: maseczka drożdżowa i marchewkowo -jogurtowy raj dla skóry. :)
Od dawna znana drożdżowa maseczka jest idealna dla cery problematycznej, potrzebującej oczyszczenia i odświeżenia. Polecam stosować ją raz w tygodniu- już po pierwszym razie można zauważyć widoczne rezultaty. :)
Oto przepis:

MASECZKA DROŻDŻOWA:

Wykonanie:
Łyżkę drożdży zmieszaj z łyżeczką mleka i delikatnie podgrzej- pozwoli się to lepiej `zmieszać` składnikom. Gotową maseczkę nałóż dokładnie na twarz i poczekaj aż zastygnie- po ok. 30 minutach spłucz ją zimną wodą, delikatnie masując skórę. Potem wklep już tylko krem nawilżający i...gotowe! :)

Dla skóry odwodnionej i pozbawionej blasku doskonałym rozwiązaniem jest maseczka marchewkowo-jogurtowa. Marchewka, dzięki zawartości betakarotenu odświeży i nada ładny koloryt skórze, a jogurt naturalny dogłębnie ją nawilży i wygładzi.
Stosuję ją zawsze wtedy jak nie podoba mi się moje odbicie w lustrze. :P
Oto ona:

MASECZKA MARCHEWKOWO-JOGURTOWA:

Wykonanie:
Zetrzyj na tarce jedną,małą marchewkę i wymieszaj ją z dwoma łyżkami jogurtu naturalnego. Powstałą maseczkę nałóż na oczyszczoną wcześniej twarz i zostaw na ok. 15 minut. Po upływie czasu spłucz i nałóż krem, dostosowany do potrzeb Twojej skóry. :)

A na co dzień? Pij soki warzywno-owocowe, przynajmniej 2l wody mineralnej i zdrowo się odżywiaj- skóra odpłaci Ci to z nawiązką!
Sprawdzone! :)
kapliczka
napisał/a: kapliczka 2010-09-09 18:11
Maseczka dla cery tłustej lub trądzikowej:
- sproszkowana zielona glinka, ok 20 gramów
- herbatka z pokrzywy, lub bratka
- woda
Zaparzam herbatkę, ale tylko ok. pół szklaneczki wody. Przykrywam spodeczkiem i odczekuję gdzieś 20 min, aż wszystko się dobrze zaparzy i lekko ostudzi. Następnie do glinki dodaję napar, mieszam i staram się uzyskać konsystencję gęstej śmietany. Nakładam papkę, omijam okolice oczu i ust. Pilnuję, aby glinka nie zastygła na skórze i co chwilka zwilżam całą buźkę wacikiem z resztką naparu. Zmywam po ok 20 min i kremuję twarz. Sama natura, zioła i glinka :)
napisał/a: evois 2010-09-09 20:21
Światowy Dzień Urody to idealny dzień na zrobienie sobie domowego SPA.Zapomniec o wszelkich obowiązkach,zapalic aromatyczne świece i zacząc urodowy seans w domowych pieleszech.Na początek peeling twarzy i ciała.
Peeling do twarzy;
Łyżkę płatków owsianych zalac przegotowaną wodą>Gdy zmiękną ,wymieszac z łyżką pokrojonych drobno kiełków pszenicy i rozdrobnioną połówką moreli>Wmasowac w lekko zwilzoną twarz.Spłukac letnią wodą.
Peeling do ciała.
Garśc kiełków kukurydzianych wymieszac z łyżką soli i oliwy lub owocowym żelem pod prysznic.Umyc się mieszanką,masując jednocześnie skórę.

A potem maseczki z ziemniaków;
Pierwsza na twarz-zwłaszcza ,gdy cera jest zmęczona.Ugotowanego ziemniaka rozgnieśc na miazgę,następnie wymieszac z łyżką mleka lub śmietany.Ciepłą papkę nałożyc na twarz,szyję i dekolt.Przykryc zwilżoną w ciepłej wodzie gazą.Maseczkę pozostawic na kwadrans.
Na szyję można zrobic dodatkowy ziemniaczany okład,który ją pięknie ujędrni.
Ugotowac dwa ziemniaki,rozgnieśc je na miazgę,zmieszc z łyżką miodu,łyżką oliwy z oliwek i żółtkiem.Przykryc foliąi owinąc chustką.Po 20 min spłukac- zapewniam ,że patrząc w lustro nie uwierzymy,że to nasza szyja.
Dobrze też wykorzystac ten dzień na rozpieszczenie dłoni
Do ugotowanych ziemniaków ,dodac łyżkę gliceryny oraz łyżkę oleju słonecznikowego.Wymieszac,nałożyc grubą warstwę na dłonie.Dobrze jeszcze założyc bawełniane rękawiczki
Pamietac musimy,że zawsze pamiętac,aby przed nałożeniem jakiejkolwiek domowej maseczki należy zrobic próbę uczuleniową/często jesteśmy uczulone np na niektóre owoce/W tym celu należy posmarowac skórę np.za uchem i odczekac kwadrans.Jeśli skóra się nie zaczerwieni,nie będzie swędzenia,można przystąpic do zabiegu.
Ja z okazji Światowego Dnia Urody rano wypiłam domowy eliksir młodości tzn.zmiksowałam połowę banana zpołową pojemniczka beztłuszczowego jogurtu i łyżeczką miodu.Dopełniłam szklankę swojego eliksiru wodą mineralną,doprawiłam do smaku kardamonem,cynamonem i sokiem z cytryny/mam zamiar ten koktail bananowy pic przynajmniej przez miesiąc/
Jeszcze jedna "urodowa"rada.Kiedy na twarz,szyję nakładam maseczkę to zawsze w tym czasie daję coś miłego moim oczętom.Polecam "pietruszkowy lód"Dwa pęczki natki pieruszki zalac szkl.wrzątku i pozostawic do naciągnięcia na pół godziny.Ostudzonym naparem napełnic pojemniki na lód i wstawic do zamrażalnika.Kiedy powieki są zaczerwienione,czy opuchniete wystarczy przecierac powieki tymi "pietruszkowymi kostkami"
Pod koniec Światowego Dnia Urody ,czyli póżnym wieczorem zafunduję swojemu ciału aromatyczną kąpiel i szczere przyrzeczenie,że będę dbała o urodę równie pieczołowicie w pozostałe dni roku.
bluangel
napisał/a: bluangel 2010-09-10 07:47
MASECZKA PRZED WIELKIM WYJŚCIEM
Należy ubić sztywną pianę z dwóch białek i połączyć z kilkoma kroplami soku z cytryny, nałożyć na skórę, omijając okolicę oczu. Po 10 min. Zmyć letnią wodą.
po zastosowaniu skóra jest idealnie wygładzona i napięta skóra, ściągnięte pory. Polecam ja dla pań które mają skórę wiotką i maja rozszerzone pory .

MASECZKA Z MIODU NA POPĘKANE USTA
Miękką szczoteczką do zębów masować przez
minutę usta, następnie posmarować je miodem. Po 10 min. Zmyć ciepłą wodą i nałożyć pielęgnacyjny balsam lub pomadkę.

MASECZKA DLA SZAREJ SKÓRY
z jabłka + sok z cytryny
jabłko ścieramy na tarce na grubych oczkach, następnie dodajemy do niego kilkanaście kropel z cytryny
mieszamy składniki i nakładamy na twarz
pozostawiamy maseczkę na 20 minut, spłukujemy letnią wodą
jabłko znakomicie odżywia skórę

MASECZKA DO SKÓRY WRAŻLIWEJ NA POPĘKANE NACZYNKA
siemienia lnianego
2 łyżki siemienia lnianego zalewamy szklanką wody
gotujemy na gęstą papkę a następnie studzimy do temperatury pokojowej
nakładamy siemię na 20 minut, po czym zmywamy chłodną wodą
siemię lniane doskonale nawilża i zmiękcza skórę, bogate w cynk, kwas tłuszczowy omega-3 i witaminę E
napisał/a: micronesia 2010-09-10 12:41
Chciałabym podzielić się z wszystkimi, moimi ulubionymi domowymi maseczkami.
Umieszczę ich kilka, ponieważ NASZA kobiecość zasługuje na to by być wypieszczona... w całości.

Pierwsze na ciało: polecam peeling kawowy. Mieszany kawę naturalną+imbir mielony (może byc sol gruboziarnista)+mielony cynamon i żel do kąpieli. Masuje tak delikatnie całe ciało, po zmyciu (polecam letnią wodę!) moje ciało jest gładkie i napięte.

Na dłonie: wypróbowałam wielokrotnie sposób, z oliwą z oliwek lub miodem zmieszanym z niewielką ilością cytryną. Jeśli jednak chodzi o płytkę paznokci to warto wcierać w nią dla wzmocnienia, witaminy A i E w kapsułkach.

Na cerę: W czasie powakacyjnych, gdy chcę ponownie poczuć smak Słońca... miksuje awokado z oliwą z oliwek i kładę na twarz. Wracam wtedy myślami na egzotyczne wyspy. Oprócz tego polecam winogrona, rozgniatam je i kładę na twarz. Po 15 minutach zmywam i... o efektach radzę się przekonać samemu!

Na włosy: Migdały miele na drobny mak i dodaje do nich oliwę z oliwek. Ten zapach włosów po zmyciu - magiczny. Jeśli ktoś ma mniej czasu, polecam, mieszankę olei już gotowych: migdałowy, kokosowy i lniany, nałożyć na włosy i cieszyć się z tego co natura stworzyła za cuda dla dobra naszej urody!
napisał/a: miszel17 2010-09-10 14:10
Ogórek na rozszerzone pory
Plasterki świeżo pokrojonego ogórka położone na umytą twarz odświeżą i ściągną pory.Sok z ogórka wygładza również szorstkie dłonie i rozjaśnia piegi i plamki pigmentu.

Maseczka na piękny odcień skóry
Obkładamy twarz świeżymi surowymi plasterkami ziemniaków i przykrywamy wilgotna chusteczką ,żeby plasterki się nie przesuwały. Po 20 minutach zmywamy twarz ciepłą wodą . Z pewnością mil nas zaskoczy piękny odcień skóry.

Na zmarszczki
Żółtko zmieszane z łyżką oliwy z oliwek i 3 kroplami soku z cytryny rozprowadzamy na zmarszczkach .Powtórzenie tego zabiegu kilka razy w tygodniu ,wygładzi nawet głębokie zmarszczki.
napisał/a: jaga12Xj1 2010-09-10 19:31
Maseczka Odżywcza Robię Ją Sobie Tak Gotuję Płatki Owsiane Na Papkę Do Nich Dodaję łyżeczkę Miodu
W Wakacie Stosuję Maseczki Z Owoców , Malin Rozgniatam Je I Daje Na Twarz To Samo Robię Z Truskawek Brzoskwiń
Maseczka Nawilżająca Rozgniatam Winogron I Dodaje Do Niego Jogurt Lub śmietanę Albo Ser Biały
Monroe1591
napisał/a: Monroe1591 2010-09-11 10:25
Moim sprawdzonym sposobem na gładką cerę jest nałożenie na całą twarz jogurtu naturalnego lub kefiru i pozostawienie wolnych miejsc na plasterki ogórków;)
Twarz robi się niesamowicie elastyczna,promienna oraz świetlista !
Potrzebne są:
* niewielka plastikowa miseczka,najlepiej kolorowa dla poprawy nastroju,
* szpachelka lub duża łyżka,
* "dziadek" do orzechów
*jogurt naturalny lub kefir
*garść orzechów
*połówka cytryny
*połówka świeżego ogórka
*wygodna poduszka na której należy się położyć po nałożeniu maseczki
* oraz jakieś 25 minut czasu wolnego ;)

Przyrządzanie :

Najlepiej zabrać się za owy zabieg rano.
Mixuje i rozdrabiam orzechy,które łącze z jogurtem tudzież z kefirem ,dzięki czemu powstaje gęsta papka peelingowa.Całość kropię dużą ilością cytryny.To wszystko ma znajdować się w naszej kolorowej miseczce :D
Kroimy ogórka w grube plastry,nie obierając go ze skóry i nakładamy na dowolne miejsca na twarzy.
Nakładając maseczkę szpachelką,ruchami kolistymi najpierw wcieramy w skórę ,by wchłonęła ,a następnie pozostawiamy na około 25 minut,by cera ukradła witaminy w niej zawarte.
Jest to prosty ale naprawdę skuteczny sposób na świeży wygląd,buzia aż sama do nas się uśmiecha :)
Maseczka ta wydziela również cudny zapach,który czuć od nas przez resztę dnia:)

Ogórki można też zastąpić plastrami kiwi,a orzechy np.Płatkami kukurydzianymi.

POLECAM :)))))))
April211
napisał/a: April211 2010-09-11 11:24
Jesli chodzi o maseczki to bardzo lubie maseczkę do cery wrażliwej używam jej raz w tygodniu a moja skóra wygląda po niej super
Oto mój przepis

Potrzebujemy -

1 łyżeczkę miodu wymieszać z 1 łyżeczką słodkiej śmietanki,
Następnie nakładamy na twarz i pozostawiamy na około 30 min.
Następnie zmyć ciepłą wodą..I gotowe.
Prosta szybka i daje super efekt.
-----------------------------------------

Druga moja ulubiona maseczka to maseczka która działa antybakteryjnie
Przepis na nią -

Potrzebujemy 2 lyzki chudego twarożku,
lyzeczka czarnej herbaty
6 kropli soku z cytryny.

Nakładamy a nastęonie i po 15 min. zmywamy zimna woda. Maseczka bardzo fajna gdyż zweza nam pory, oraz dziala antybakteryjnie.
napisał/a: ~wiewiorczak 2010-09-11 12:50
MASECZKA DO CERY ZPROBLEMAMI NACZYNKOWYMI
DLa cery naczynkowej:
1-2 łyżek siemienia lnianego i łyżki mięty. Mieszankę zalać jedną szklanką wrzątku. Po 20 min. przecedzic zioła i gęstą papkę nakładac na chore miejsca, które przykrywamy ciepłym kompresem na ok.15 min.
Także okałady zkostek lodu wspaniale ożezwiają i ujędnaija skórę i okolice oczu ,nie widać zmęcznia polecam.