sposób na życie- własna firma

napisał/a: ona21 2010-09-01 14:36
Witam wszystkich forumowiczów. Mam do Was wielką prośbę o pomoc i porady. Otóż niedawno skończyłam szkołę i postanowiłam otworzyć własną firmę- pracownie artystyczną. Będę wykonywać różne wyroby ceramiczne(figurki, zegary, wazony) oraz biżuterię i kartki okolicznościowe. Mam do tego predyspozycje, ukończyłam szkołe plastyczną i mam spore doświadczenie w tej branży. Problem pojawia się, kiedy pomyślę o potencjalnych odbiorcach tych produktów. Wyroby te rzecz jasna chcę sprzedawać i z tego czerpać zarobek. Chciałabym je sprzedawać na allegro, ale także do różnych sklepów z takimi produktami- kwiaciarni, sklepów z ceramiką, biżuterią itd. I właśnie w tej kwestii chciałam Was prosić o porady. W sytuacjii, gdy wyroby mam już gotowe muszę przeistoczyć się w przedstawiciela handlowego (nie stać mnie jak na razie na takiego pracownika) i radzić sobie sama. Dlatego mam pytanie jak zacząć działać? W jaki sposób zdobywać klientów i wejść na rynek? Jak się zachowywać, od czego zacząć wchodząc do sklepu pierwszy raz i chcąc sprzedać tam moje wyroby? O czym mówić, jak zachęcić i wzbudzić zaufanie? Jestem świadoma tego, że każdy taki sklep ma już swoich dostawców produktów i będzie ciężko, ale bardzo bym chciała spróbować. Jeśli macie jakieś pomysły jak zacząć rozwijać taką firmę i jak sobie radzić z zdobywaniem klientów to bardzo proszę o pomoc, każda porada będzie dla mnie bardzo cenna. Z góry dziekuję i pozdrawiam
napisał/a: sylwuchafl 2013-03-11 22:03
Wg mnie daleka droga przed Tobą:) Jeśli ktoś chce załozyć coś własnego to ma na to konkretny pomysł!!
napisał/a: lexieloop 2013-05-09 16:41
Ruszyła ostatnio fajny program Rodzina i Kariera.
Na ich stronie jest dużo fajnych artykułów i porad odnośnie łączenia rodzicielstwa i kariery, zakładania własnej firmy, itp.
Nie wiem na ile Ci to pomoże, ale może chociaż trochę naświetli sprawę :)

Podrzucam linka bezpośrednio do działu "moja firma"
Widziałam też, że mają w miarę czynne forum, może ktoś coś pomoże :)
http://rodzina-i-kariera.infor.pl/kariera/moja-firma
napisał/a: BarebaraKaw 2013-08-02 15:59
Przede wszystkim pomyśl o promocji dobrej ;) Zastanów się jakie działania promocyjne mogą przynieść Ci zysk. Zadaj sobie różne pytania. Czy drukowanie i rozdawanie ulotek ma sens? Jeżeli Twoimi odbiorcami będą sąsiedzi, czy mieszkańcy Twojego miasta to tak - bo to tani sposób. Jeśli chcesz prowadzić działalność w ramach sklepu internetowego to na pewno promocja w internecie pozycjonowanie itp. Jeśli allegro to pamiętaj, że dobrze jest zamówić szablon allegro , bo to świadczy o profesjonalizmie. Generalnie poczytaj o tym dużo ;)
ania345
napisał/a: ania345 2013-08-05 15:01
Dobrze byłoby poszukać osób, które mają doświadczenie w branży w której chcemy rozpocząć działalność. W tym serwisie znalazłam podkategorię z ofertami współpracy - warto przeszukać. Dobrze byłoby także poznać rynek, na który chce się wprowadzić produkty. Bez takiej wiedzy nie będzie się wiedziało do kogo konkretnie kierować dane artykuły, a także po jakiej cenie, by dobrze się sprzedały.
napisał/a: kowaliq 2013-08-13 18:37
Na allegro trzeba uważac - ja bym nie wybreirała najtańszych ofert bo z tym bywa póżniej różnie.
napisał/a: ksiegowy 2013-11-08 16:10
dooo napisal(a):W Polsce ciężko jest założyć firmę tzn jest dużo latania po urzędach. Moja znajoma zakładała niedawno firmę z pomocą http://www.infakt.pl/wygodne_zakladanie_firmy Załatwili za nią wszystkie formalności.


Też polecam korzystanie z biur księgowych, jednak sama procedura nie jest tak skomplikowana jak mówisz. Większość formalności załatwiasz w jednym urzędzie (miasta/gminy/dzielnicy).

Później należy tylko zgłosić się do ZUS, jako osoba ubezpieczona i zarejestrować się na potrzeby VAT, o ile chce być „czynnym podatnikiem VAT”.
napisał/a: happybird 2014-08-20 09:06
Zdecydowanie własny biznes to coś godnego polecenia, oczywiście jeżeli ktoś ma do tego smykałkę i też dobry pomysł na biznes. Inaczej to może się bardzo szybko skończyć. Ważna jest tez odpowiednia księgowość, by nie zrobić jakiegoś błędu przy rozliczaniu. Dlatego warto się nią zainteresować. No chyba, że ktoś chce ją prowadzić na własną rękę, ale to wymaga już konkretnej wiedzy.
Hannawodniak
napisał/a: Hannawodniak 2014-08-24 09:46
No niestety nie jest łatwo prowadzić własną firmę,
ale nie wolno NIE spróbować.
W końcu nie od razu Rzym zbudowano i jak się chce i ma dużo uporu to można
napisał/a: polrun 2014-09-17 11:23
Własna firma to świetna szansa na dobry zarobek, ale trzeba pamiętać o reklamie. Teraz najlepiej sprawdza się dodanie firmy do map Google. Ja tak zrobiłam i moje obroty wzrosły.
napisał/a: magda906 2014-09-17 19:43
Z własną firmą może być różnie. Zwłaszcza jak się nie ma doświadczenia w temacie. Ciężko się wybić na rynku. Też kiedyś myślałam o własnej działalności, ale pierwszy biznes plan i kosztorys sprowadziły mnie na ziemię. Znalazłam pracę w przeglądając oferty pracy We Wrocławiu http://www.gowork.pl/praca/wroclaw;l. Praca jest w stabilnej firmie, o ugruntowanej pozycji. Zarabiam też dobrze i narzekać nie mogę. Czasami myślę, że może jednak źle zrobiłam rezygnując z planów, ale co było, nie wróci. Skoro własny biznes to Twoje marzenie, to je realizuj. Życzę Ci powodzenia. ;)
napisał/a: hankii 2014-09-25 01:16
happybird napisal(a):Zdecydowanie własny biznes to coś godnego polecenia, oczywiście jeżeli ktoś ma do tego smykałkę i też dobry pomysł na biznes. Inaczej to może się bardzo szybko skończyć. Ważna jest tez odpowiednia księgowość, by nie zrobić jakiegoś błędu przy rozliczaniu. Dlatego warto się nią zainteresować. No chyba, że ktoś chce ją prowadzić na własną rękę, ale to wymaga już konkretnej wiedzy.


Dziewczyny może mi pomożecie. Jestem zaraz po studiach i zostałam zmuszony do otworzenia swojej pierwszej działalności gospodarczej. Mam kontrakt. Szukam w miarę taniej księgowej w Krakowie. Potrzebuje opinii fachowców.