Kredka, czy eyeliner?

napisał/a: rose80 2010-08-31 12:13
Jeśli też macie ten dylemat , polecam artykuł http://www.dourody.pl/kredka_eyeliner_jak_i_kiedy_je_stosowac.html
LADYALI
napisał/a: LADYALI 2010-09-07 11:59
Tak się zastanawiam, czy jeśli ktoś stosuje codziennie kredkę to czy nie lepiej przemyśleć opcję makijażu permanentnego, oszczędzamy czas i nasze nerwy przy wykonywaniu perfekcyjnej kreski. Poza tym teraz to już nie kosztuje aż tak dużo jak kiedyś. na przykład w profesjonalnym instytucie urody New Look kreska na powiece kosztuje 320 zł. Jeśli podliczyć pieniądze jakie wydajemy na kosmetyki w ciągu roku to się nawet opłaca.
napisał/a: janet9 2010-09-07 16:11
bo ja wiem czy warto wydawac 320 zł. Kredka nie kosztuje dużo a wystarcza na bardzo długo. no chyba że ktoś używa kredki za 150 zł :) to wtedy faktycznie lepiej będzie wydac 320 zł, Ja np używam kredki za 20 zł i wystarcza mi na rok, a makijażu pernamentnego sobie nie zrobie, wole kredkę którą można sobie pędzelkiem lekko rozmazac i wtedy oko jest fajnie przydymione, natomiast z makijażem pernamentnym tego nie zrobie
napisał/a: nasic 2010-09-08 22:02
ja używam czarnej kredki, szczególnie dlatego, że o wiele łatwiej się ją nakłada niż eyeliner, chociaż podobno makijaż zrobiony eyelinerem jest trwalszy..ale naprawdę nie mam czasu, żeby męczyć się z tym małym pędzelkiem
napisał/a: Zofia77 2010-09-09 12:31
też wolę używać kredki niż eyelinera. Jest szybciej i prościej
anulka202
napisał/a: anulka202 2010-09-09 13:43
To zależy czasami używam kredki a czasami eyeliner:)
napisał/a: miskamisia_86 2010-09-14 22:01
To zależy!
Zależy od efektu jaki chcemy osiągnąć. Liner jest ostry, orientalny, koci. Kreska, zwłaszcza rozmyta - bo tak się ją powinno używać - jest delikatniejsza, zamglona, tajemnicza.

Wszystko zależy od tego jaki efekt końcowy chcę osiągnąć. :)
napisał/a: madlen1512 2010-09-15 14:11
Ja jednak bardziej przekonana jestem do kredki m.in. właśnie dlatego, że można umalować się znacznie szybciej. Mam od jakiegoś czasu również eyeliner jednak go nie używam ;).
napisał/a: JustynaArt 2010-09-18 09:17
Jeśłi mam wybierać (jestem wizażystką) to wybieram kredkę .

Ale uwielbiam kreski wysrysowane matowym (czarnym lub brązowym) cieniem i cieniutkim pędzelkiem. Mozna uzyskac dobry efekt na dzień i na wieczór. I łatwiej niz kredką lub tym bardziej eyelinerem.
napisał/a: rose80 2010-09-20 12:19
Ja osobiście stosuję kredkę na co dzień, a eyeliner na większe wyjście:)
amarenka
napisał/a: amarenka 2010-09-23 14:42
Mnie osobiście zdecydowanie łatwiej przychodzi zrobienie kreski kredką, używając eyelinera, spędzam nad tą czynnością o wiele więcej czasu, a efekt jest i tak mierny:( Bardzo chciałabym się nauczyć robić kreskę eyelinerem, jak na razie jedyne co udało mi się osiągnąć to pomazane i sklejone rzęsy...jakoś ten pędzelek zawsze mi się obsuwa:(

Makijaż permanentny to dobre rozwiązanie dla osób chcących oszczędzić czas i malujących się codziennie. Wtedy taki wydatek jest na dłuższą metę opłacalny.
napisał/a: milpsa 2010-09-23 16:18
zdecydowanie polecam eyeliner, to tylko kwestia czasu by robić śliczne, proste kreski, a efekt bomba - oko jest dużo bardziej wyraźne, a makijaż trwalszy. W drogeriach dostępne są również eyelinery z nieco szerszymi pędzelkami, które dużo lepiej i efektowniej się nakłada, więc po prostu wybierzcie jeden z takich. Ja kupiłam go za śmieszne pieniądze-chyba 6,90;) a jestem niesamowicie zadowolona. zatem do dzieła;) ja już nigdy bym nie używa kredki !