Konkurs "Ty na krańcu świata i dalej"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2010-08-17 14:35
Chcesz wybrać się do najdalszych zakątków świata z Martyną Wojciechowską? Poznać bliżej Wietnam, Argentynę czy Namibię? Możesz to wszystko zobaczyć na DVD, na którym znajdują się wszystkie odcinki programu TVN: "Kobieta na krańcu świata"

Aby zdobyć płytki napisz na naszym forum:
"Do jakiego jednego miejsca chciałabyś się wybrać i dlaczego"

Autorki najciekawszych wpisów nagrodzimy dwiema płytami DVD "Kobieta na krańcu świata" cz. 1 i cz.2

Mamy do rozdania 5 dwupłytowych zestawów!

Szczegóły i regulamin konkursu >>
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2010-08-17 16:00
Każda pewnie napisze że chciałaby udać się w egzotyczną podróż, poznać inne kultury, zapachy, światy itp.

Ja natomiast chciałabym się wybrać do Warszawy. Nigdy tam nie byłam i pewnie nigdy nie dotrę chociaż mam do niej "niedaleko" bo ok 400km, ale jednak. Zawsze Warszawa kojarzyła mi się z wielkim szumem, ludźmi, ciekawymi miejscami nie tylko tymi do zwiedzania, ale również to "balowania". Tutaj gdzie mieszkam o takim miejskim zgiełku można tylko pomarzyć. Chciałabym spacerować nocą po uliczkach Warszawy, pić coca-cole i zapamiętać te chwile do końca. I to jest właśnie mój koniec świata do którego chciałabym się udać.
cohenna
napisał/a: cohenna 2010-08-17 16:17
Ja chciała bym pojechać w nasze polskie góry, których jeszcze nie miałam okazji zwiedzać. Chciała bym zobaczyć złotą polską jesień :) I na pewno kiedyś zrealizuję te plany, za 5 - 10 - 20 lat ale pojadę ):)
napisał/a: agab78 2010-08-17 17:03
Podróż moich marzeń - to podróż faktycznie prawie na kraniec świata :) Marzę, aby razem z p. Wojciechem Cejrowskim wybrać się w miejsca, które on miał już szczęście odwiedzić - tam, gdzie mieszkają ostatnie dzikie plemiona Indian. Fascynuje mnie fakt, że żyją gdzieś tam ludzie bez prądu, techniki, samochodów itp. - a jak napisał p. Cejrowski - są dużo szczęśliwsi niż my ludzie cywilizacji, którym ciągle czegoś mało i ciągle gdzieś gonimy. Chciałabym dotrzeć w miejsca, gdzie nie mierzą czasu....a gdzie to jest - gdzieś tam w Amazonii...może się kiedyś przekonam gdzie :)
napisał/a: anias88 2010-08-18 10:33
Chciałabym pojechać do Szwecji.Trudno powiedzieć, że widziało się Szwecję, gdy nie zwiedzimy Sztokholmu, nazywanego „Wenecją północy”. Trzeba sobie jasno powiedzieć: obydwa te miasta mają swój urok, obydwa nadają się do zwiedzania, ale do mieszkania tylko Sztokholm. Chciałabym sama obejrzeć te różnice.
pepi
napisał/a: pepi 2010-08-18 17:06
Hm.. bardzo ciężko jest wybrać tylko jedno miejsce, które chciałoby się zobaczyć. Mam długą listę, która wciąż się wydłuża. Począwszy od cudownej, roześmianej Afryki poprzez niebezpieczną Amazonię, kolorowe Peru po dziewicze lasy kanadyjskie. Jednak moim największym marzeniem jest zobaczyć Syberię, o której tyle mi opowiadała babcia. Spędziła w Irkucku 15 lat swej młodości. Bardzo bym chciała pojechać tam koleją Transsyberyjską, której tory prowadzą przez niemal całą wielką Rosję. To będzie taka nostalgiczna podróż śladami babci ze zdjęciami rodzinnymi i notatkami w ręku. A wypiekami na twarzy : ) Bo oczywiście taka podróż się odbędzie..
anefsien
napisał/a: anefsien 2010-08-18 22:13
wiele osób uważa, że jeśli było się już w jakimś miejscu i widziało jego zabytki to drugi raz nie ma sensu i jest nudny....

mi tylko jeden jedyny raz udało pojechać się tak daleko...do starożytnego Egiptu, a było to 4 lata wstecz, wycieczka marzeń, z moim narzeczonym, obecnie mężem, zakochaliśmy się w tym kraju, w ludziach, kuchni, gorącym klimacie i ciekawych zabytkach

kiedyś wrócimy w to samo miejsce i przeżyjemy wszystko od nowa, mam nadzieję.... :)
Monroe1591
napisał/a: Monroe1591 2010-08-19 10:52
Od zawsze pragnęłam zobaczyć Afrykę i poczuć zapach prawdziwych,groźnych ,dzikich zwierząt.Uwielbiam adrenalinę.
belialin
napisał/a: belialin 2010-08-19 13:00
Moim marzeniem jest pojechać na Wyspy Zielonego Przylądka. Które zostały odkryte dopiero w XV wieku. Są one małym rajem na ziemi, do którego chciałabym kiedyś dotrzeć. Archipelag wysp powstał w wyniku erupcji wulkanu. Piękne jest to, że każda z wysp jest inna i tak jedna z wysp jest nie kończąca się plażą pełną delikatnego piasku i lazurowej czystej cieplutkiej wody, na kolejnej rozpościera się tzw. księżycowy krajobraz,na innej urodzajna ziemia z egzotycznymi owocami, plantacjami herbaty, kawy, oraz ciekawy wulkan na wyspie FOGO. W archipelagu tych cudownych wysp jest wolność, czystość i prawdziwa egzotyczna natura- świat disneyowskiej małej syrenki- podmorski świat, pełny jaskiń, roślin i zwierząt morskich. Każda wyspa jest odrębnym rajem. Tak bardzo chciałabym tam pojechać...
napisał/a: jolunia559 2010-08-19 15:14
Moim marzeniem jest pojechać i poznać Australię.Chciałabym zobaczyć jak wygląda kontynent,który 'zabudowali' i 'zbudowali' sobie skazańcy.
kasia89tn
napisał/a: kasia89tn 2010-08-19 16:13
Marzy mi się Skandynawia... Jakieś 7 lat temu w moje ręce trafiła książka jednej z norweskich autorek. Od tamtej pory czytam tylko i wyłącznie literaturę skandynawską. Wiele bym dała, aby na własne oczy zobaczyć fiordy i piękne krajobrazy Norwegii, Finlandii...
napisał/a: drewienko 2010-08-19 18:44
Miejscem moich marzeń jest AFRYKA. To inny świat. Nie myślę o kulturze czy ludziach. Chodzi o powietrze! Oraz o kolory od świtu do zmierzchu - jest w nich coś namacalnego. A także o współistnienie zwierząt i ludzi, gatunku z gatunkiem. Nie ma narzuconej moralności. Jest jak jest. Jest pięknie, niepowtarzalnie.