jakie prezenty z okazji slubu?

napisał/a: kopra 2007-09-14 20:29
kochane dziewczynki..krotkie pytanka..jakie prezenty z okazji ślubu dostalyscie czy byly takie jakie chcialyscie? kurcze bo szykujemy sie do slubu i wypada zrobic jakas liste prezentow(tak nam radza rodzice) i problem polega na tym ze choc wiem ze nie wypada dawac kasy to my wlasnie wolelibysmy kase zeby samemu skompletowac chociazby akcesoria kuchenne..nie to ze watpie w gust mojej rodziny ale raczej nie chce dostac robota kuchennego w kolorze kremowym czajnika niebieskiego a do tego miec biala lodowke i srebna kuchenke;> to oczywiscie przyklad;) kurcze no a glupio powiedziec dajcie nam kase bo my wiemy co z nia zrobic..moze na liscie napiszemy konkretne przedmioty jakiej firmy kolor..? ehh wiem glupi problem ale moze ktos tez taki mial?
napisał/a: Niss 2007-09-14 20:44
miałam kolege który szedł na ślub siostry (niedawno) i jest nadziany facet :P i chciał jej kupić lampe włoską... :D Nie polecam...
napisał/a: dudek2 2007-09-14 20:54
Pewnie, że dobrze byłoby, żeby prezenty nie powtarzały sie i były trafione w Wasz gust. Ale o to nie łatwo... Z drugiej strony głupio mówić gościom co by się chciało dostać. Ja wolałabym nie mówić...
Za fajny pomysł uważam natomiast poproszenie, by każdy zamiast bukietu kwiatów (które są drogie, a i tak zwiędną) podarował Wam jeden kupon lotka. Może coś wygracie?! Przeczytałąm o takim pomyśle niedawno w gazecie i bardzo mi się spodobał!
napisał/a: kratka4 2007-09-15 22:51
Wiesz zależy co planujecie po slubie.Moja szwagierka planowała budowe domu i mówiła ,ze po slubie zaraz zaczynaja budowe,co wiązało się z tym ,że potrzebna jest kasa.I rzeczywiście w wiekszości to były pieniądze,które przydałby sie na ten cel.Zamiast kwiatów dostawała maskotki.Ale pomysł z kuponem lotka też jest bardzo fajny.pozdrawiam
napisał/a: MEE 2007-09-16 21:54
Wypada, wypada. Ale jakis skromny drobiazg tez by sie przydal.
napisał/a: Mru 2007-09-16 22:56
kopra napisal(a):kochane dziewczynki..krotkie pytanka..jakie prezenty z okazji ślubu dostalyscie czy byly takie jakie chcialyscie? kurcze bo szykujemy sie do slubu i wypada zrobic jakas liste prezentow(tak nam radza rodzice) i problem polega na tym ze choc wiem ze nie wypada dawac kasy to my wlasnie wolelibysmy kase zeby samemu skompletowac chociazby akcesoria kuchenne..nie to ze watpie w gust mojej rodziny ale raczej nie chce dostac robota kuchennego w kolorze kremowym czajnika niebieskiego a do tego miec biala lodowke i srebna kuchenke;> to oczywiscie przyklad;) kurcze no a glupio powiedziec dajcie nam kase bo my wiemy co z nia zrobic..moze na liscie napiszemy konkretne przedmioty jakiej firmy kolor..? ehh wiem glupi problem ale moze ktos tez taki mial?


Kopra,
sa przeciez firmy, ktore prowadza listy slubnych prezentow, skoro robi o Rosenthall, to z pewnoscia tez i inne specjalizujace sie w sprzecie kuchennym...

Uwazam tez, ze wypada rodzinie i zaproszonym na wesele gosciom oznajmic, ze wolicie pieniadze.

Sa takie pary, ktore zamiast kwiatow, prosza np. o zeszyty i flamastry zeby przekazac je do wybranego domu dziecka.

M.
napisał/a: annna25 2007-10-14 21:44
Ja chyba nie odważyłabym się chyba powiedzieć wprost, że chcemy pieniądze zamiast prezentów. Ale pomysł z zeszytami itp. jest super!powodzenia:)
napisał/a: Hania9 2007-10-15 08:30
Obecnie mówienie, że woli się pieniądze w prezencie niż kolejny zestaw talerzy nie jest już takim faux pax jak kiedyś. Np większość młodych małżeństw ma poważne plany co do zakupu mieszkań, wyposażenia ich czy budowy domu - kiedyś mieszkało się na kupę z rodzicami, siostrami czy babciami, i nawet dlatego mówienie o pieniądzach nie jest grzechem.

Z własnego doświadczenia wiem, że większość osób, które idzie na ślub/wesele pyta się wprost czy młodzi chcą pieniądze czy prezent. Jest też takie "niemówione" ustalenie - dajemy tyle ile młodzi musieli zapłacić za naszą zabawę!

Kopra... zawsze można delikatnie napomknąć na temat pieniędzy - nikt sie nie obrazi. Poproście o pomoc rodziców, którzy na 10000% będą wypytywani przez przyszłych gości na tą okazję!

Fakt jest taki, że od osób po których się nawet nie spodziewamy, dostajemy najfajniejsze prezenty, najszczersze życzenia, i czasami większe sumki.
napisał/a: irenakret 2011-10-14 14:12
Ciekawym prezentem może być zmetalizowana figurka pary młodej.Prezent z humorem i do tego mało spotykany to ważne tak myślę:D Polecam zobaczcie. W google wpiszcie hasło metalizacja przedmiotów.

http://bucikow.metalizacja-przedmiotow.pl/21-prezent-na-wesele
napisał/a: ewamodra 2012-10-10 13:42
Coś dla dwojga - extra wyjazd, gdzieś daleko, tyle, aby obydwojgu pasowało. A jeśli nie można to coś osobistego, żaden piekarnik dla kobiety, albo nowa kurtka, bo już trzeba było kupić.
napisał/a: majzuz 2014-03-04 16:18
ja dałam taką pamiątkę z dedykacją http://www.artess.pl/sklep/metalizacja-przedmiotow-miedziowanie-galwanizacja/79-slub-prezenty-prezenty-na-slub-oryginalne-prezenty-na-slub.html
znajomi byli zadowoleni do dzis maja na komodzie ta pamiatke. cenowo w porzadku.
napisał/a: werdina 2014-04-05 11:45
Moim zdaniem fajnym pomysłem może być poproszenie gości o podarowanie kart podarunkowych do róznych sklepów:) Zawsze to jakaś alternatywa do dostania kasy:)