Konkurs „Step up3”

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2010-08-05 17:03
Laureaci konkursu:
1. jolunia559
2. Katjen27
3. Caia
4. justynarojek
5. JENASIA

Serdecznie gratulujemy.
Redakcja wyśle informacje o wygranej na prywatną skrzynkę na forum.

Zadanie konkursowe:

Wyobraź sobie, że masz wziąć udział w konkursie tanecznym, na który zjadą uczestnicy z całego świata, pokazując różnego rodzaju taniec. Jaki taniec przygotowałabyś i dlaczego. Swoją wypowiedź zamieść jako post na forum.

Nagrody w konkursie:

Do wygrania 5 zestawów kolekcji DVD, zawierającej: „Step up: Taniec zmysłów” i „Step up2”.
napisał/a: mlodamama90 2010-08-06 08:48
Zdecydowanie wybrałabym jazz - lub którąś z jego odmian np. modern jazz. Uważam, że jest to przepiękny styl tańca - oparty na pięknie ciała i ruchu - podobny do baletu, a jednak dający więcej wolności. Za pomocą jazzu można w piękny sposób wyrażać uczucia, opowiedzieć jakąś historię, poruszyć do głębi widzów. uwielbiam ten styl tańca!
napisał/a: 19790411 2010-08-06 09:59
S-iedzieć przy muzyce nie potrafię
A-ch, jak zaraz popis sprawię!
M-uszę tylko znaleźć partnera odpowiedniego,
B-ardzo wysokiego i przystojnego.
A-leż będziemy się bawili

T-ańczyli, ciałami kręcili.
O-boje bardzo opaleni
W siebie wpatrzeni.
A-ch taniec kochanków to dla mnie -
R-ytmu szukać nie muszę,
Z-awsze gdy tylko brazylijską muzykę usłyszę
Y-yyy ciało w rytm taktu wygina się,
S-ami zobaczcie jak kuszę!
K-ochani ja tak tańczyć muszę
A-lbo będę nudzić się!
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2010-08-06 12:07
Jakieś 7 lat temu brałam udział w przyspieszonym kursie tanecznym dla dzieci. Były to 2 tygodnie codziennych treningów dla dzieci. Każdego dnia uczyliśmy się podstawowych kroków różnych tańców.

Najbardziej spodobał mi się wówczas jive. Jest to bardzo rytmiczny i szybki taniec towarzyski. Charakteryzujące go kroki to American Spin, Fall Away Rock oraz Chasse Kontynuowane.

A oto link do przykładowego jiva. https://www.youtube.com/watch?v=F-GJRSPBElA&feature=related Ukazuje wszystkie piękne ruchy. Kobieta stara się prowokować swoimi ruchami innych.
diana171615
napisał/a: diana171615 2010-08-06 15:57
gdybym miała taką możliwosć starałabym sie pokazac cała siebie. Nie ważne jaki styl, ruszałabym rytmicznie bioderkami i wczuwała sie w muzyke, która tak bardzo kocham. Na ogół tanczę taniec nowoczesny gdyż "ma to cos w sobie" ale nie pogardziłabym jakas sexowna rumbą czy zwariowana czacza. a i moze kto wie, gdyby wyłonił sie jakis przystojny muladzik moze i hip hop by mnie zauroczył?jak ja kocham taniec;) bo taniec pozwala na oderwanie się od rzeczywistosci, na zapomnienie o problemach i daje totalne rozluznienie;)
napisał/a: jolunia559 2010-08-06 20:54
Och zdecydowanie tango.Zatańczyłabym tango-taniec dusz,taniec,który jak żaden inny zespala kobietą i mężczyznę .Tango to nieustanna walka: zdobywanie kobiety przez mężczyznę, jego dominacja i jej pozorna uległość, uniesienia, zdrady, rozstania i powroty. To taniec demoniczny,ale jakże śliczny i ujmujący Gdy myślę tango-widzę Ala Pacino tańczącego tango w filmie Zapach kobiety.Tango to swoista gra wstępna niporównywalna z żadną inną,dlatego było zakazane,żle oceniane i jednocześnie uielbiane.Kocham tango i jeżeli tylko mam okazję je zatańczyć to prubuję.Daleko mi do doskonałości,ale co mi tam!
napisał/a: Justi1983 2010-08-06 21:25
Z pewnością byłoby to Tango Argentino. Uważam, że żaden inny taniec nie wywołuje równie silnych i skrajnych emocji, zarówno u tancerzy, jak i u publiczności. Tango argentyńskie drzemie w każdym człowieku. Ten styl tańca został wymyślony przez zwykłych ludzi, a zrodził się z uczuć tkwiących w głębi serca. Tango jest subtelnie seksualne, zmysłowe, temperamentne, drapieżne - po prostu niezwykle intymne. To wyrafinowane połączenie dzikiej namiętności i czułej delikatności, doskonały w swojej prostocie pokaz dominacji i uwodzenia. Prawdziwy duch tanga – pasja i namiętność, smutek i marzenia o lepszym życiu, miłość i rozstanie oraz towarzysząca mu piękna muzyka porywają ludzi na parkiet od ponad 100 lat. Ja także uległam jego urokowi...
napisał/a: justynarojek 2010-08-06 22:14
Wybrałabym jazz ponieważ ten styl potrafi doskonale przedstawić uczucia jak równiez wyrazić mnie samą.Jazz to styl tańca, gdzie tancerz angażuje całego siebie-ciało,dusze, zmysły i dzięki temu jest zrozumiały dla wszystkich bez względu na język czy kraj pochodzenia.Jazz choć trudny potrafi stworzyć cieakwą i wciągajacą opowieść, w której bohatrem może stać się również publiczność.Tańcząc jazz pragnę oddać emocje, wciągnąć widza w opowieść, sprawić by ten widz śmiał się tam gdzie trzeba i by płakał gdy tego wymaga moment.Jazz to taniec wobec którego nikt nie pozostaje obojętny, zawsze wywołuje emocje i dlatego jest tak przeze mnie kochany.
3misiowie
napisał/a: 3misiowie 2010-08-06 23:08
Ja zaprezentowałabym się w bollywoodzkim tańcu orientalnym – tańcu brzucha, gdyż jest on żywą sztuką - odzwierciedleniem kobiecości. To najbardziej wyrazisty kobiecy taniec, pełen wdzięku i zmysłów, z nutką erotyzmu, chwytający za męskie serca. A i kobietom się podoba. Nie jest to łatwy taniec gdyż istotą jego nie jest samo poruszanie mięśniami brzucha lecz wprowadzenie ciała (lub poszczególnych jego części) w drżenie. Uwagę widzów przykułby mój mieniący się skąpy strój oraz zmysłowe, kokieteryjne wolne i bardzo szybkie, energiczne ruchy. Zapewniłabym publiczności niezapomniane przeżycia i dzięki temu może wygrałabym… ;)
joannas1
napisał/a: joannas1 2010-08-07 01:42
Wybrałabym TANGO!
Tango, dlatego gdyż ten taniec najbardziej odzwierciedla moją osobowość, mój charakter. To taniec zmysłów, taniec namiętności, taniec bardzo ekscytujący. Muzykę wzięłabym z filmu "Zapach kobiety". Dzięki temu tańcu mogłabym wyrazić siebie, pokazać coś więcej. Tan taniec wyzwala emocje nie tylko we mnie, ale także w osobach, które mnie oglądają. Wydaje mi się, że dzięki niemu mogłabym odegrać niezłe SHOW!
napisał/a: agf 2010-08-07 11:14
Taniec w intencji deszczu -tak, by wszyscy byli pod wrażeniem, a nikt nie mógł ocenić czy kroki poprawne ;) Do tego śpiewne mamrotanie pod nosem, wymachy nóg, rąk, podskoki, obroty. Wszystko to oczywiście w odpowiedniej oprawie - na szyi mnóstwo korali, ja w zwiewnych szatach, obok ktoś stukający w bębenek. I oby tylko na koniec spadł deszcz ;)
kasia89tn
napisał/a: kasia89tn 2010-08-07 11:55
Uwielbiam rumbę... To bardzo zmysłowy taniec, w którym dominuje kobieta, więc można się wykazać. A uwodzicielskie, pełne erotyzmu klimaty świetnie do mnie pasują :)