tusz do drukarki - porada

hapyra
napisał/a: hapyra 2010-07-16 13:10
Poradźcie kobietki co zrobić ze swoją drukarką mam :) Kończy mi się tusz i patrzę tak na allegro to do mojej Hewlett packard jest dużo tanich zamienników. Ryzykować???
kasia89tn
napisał/a: kasia89tn 2010-07-16 15:25
ja zawsze chodzę napełniać tusz albo kupuję zamienniki
hapyra
napisał/a: hapyra 2010-07-16 15:45
Używam różnie, czasem dużo mało, tak średnio to prawie codziennie coś tam druknę :) I nie wiem czy chce napełniać czy zamiennik kupować bo słyszałam że przez to gwarancję się traci :(
napisał/a: shirleyka 2013-02-07 17:37
odświeżam wątek, właśnie znalazłam ciekawy artykuł
jest w nim mowa o tym, że producent drukarki nie może odmówić gwarancji ze względu na używanie zamiennika
napisał/a: allina987 2015-06-10 22:34
Nie znam się na prawach konsumenckich, ale opowiem swoją historię. Mieszkam w małym miasteczku, gdzie nie ma sklepu z komputerami. Jedyne co nas może zadowolić to tzw. kawiarenka internetowa a w rzeczywistości sklep z akcesoriami typu pen drive tusze itp. Mam niestety drukarkę starą jak świat, poszłam kupić tonery i kiedy dowiedziałam się, że mam czekać na nią tydzień wkurzyłam się. Z pianą na ustach weszłam do internetu i zamówiłam na chybił trafił w sklepie internetowym. W ciągu 24 godzin miałem tusz o który mi chodziło.
napisał/a: olaf_gruber 2015-07-06 18:05
Wybór drukarki zależy od tego jak często drukujesz. Jeśli drukujesz bardzo rzadko ,to nie kupuj drukarki atramentowej tylko laserową np. hp. Nieużywana drukarka atramentowa po jakimś czasie może ulec uszkodzeniu, wiem to z własnego doświadczenia.
napisał/a: hubik5 2015-07-09 22:28
Ogólnie drukarki laserowe mają niższą jakość wydruku niż atramentowe, ale przekonują mnie w kwestii szybkości wydruku, a to dla mnie bardzo ważne.
napisał/a: shirleyka 2015-07-16 22:48
Masz rację z tymi laserami, jeśli komuś zależy na dobrym wydruku zdjęć itp. to lepiej wybrać atrament, ale dla domowego drukowania laser się sprawdzi, szczególnie jak ktoś nie potrzebuje koloru to takie mono są tanie w utrzymaniu, wspomniany hp jest ok, na pewno do tego modelu jest sporo zamienników (m.in. actis)
napisał/a: danina 2015-10-13 20:04
Na pewno nie decyduj się na podróbki, bo potem zapłacisz jeszcze za naprawę drukarki. Już lepiej dać trochę więcej za tusze i mieć pewność tego, co się kupuje. Weź zobacz w sklepie http://www.drukuj24.pl/ co mają, być może akurat tego szukasz i zaoszczędzisz.
annu_ma
napisał/a: annu_ma 2016-02-05 09:34
Moim zdaniem tusze do drukarek warto kupować z pewnych źródeł, bo możemy mieć później problem ze sprzętem i nie ryzykuj zamawiania z allegro, hp to dobra firma, ale nawet ich sprzęt nie zniesie jakiś beznadziejnych zamienników
napisał/a: dixit 2016-02-05 10:45
Ja bym jednak nie ryzykował. Tym bardziej, ze jak trochę poszperasz, to znajdziesz coś sensownego. mozna kupic rzeczy troche taniej. tu n. jest duzo ciekawych propozycji: http://print24.com.pl/c/4/tonery-oryginalne.html Ja sam ososbiście tam kupuję...
napisał/a: sara899 2016-02-05 13:29
Ja zawsze używałam zamienników i nic złego się nie działo.