Konkurs "Zdrowa ciąża"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2010-07-14 14:29
Biorąc udział w naszym konkursie, masz szansę wygrać maskotkę i zestaw kosmetyków marki Alantan!

Zadanie konkursowe:
Napisz, w jaki sposób odżywiasz się w czasie ciąży i jakie zdrowe dania możesz polecić innym kobietom w ciąży. Najciekawsze wpisy nagrodzimy maskotką i zestawami kosmetyków marki Alantan!

Konkurs organizowany jest na forum [url]www.ciazaporod.pl[/url]

Szczegóły konkursu >>>
bluangel
napisał/a: bluangel 2010-07-15 12:22
Odżywianie w czasie ciąży jest bardzo ważne, gdyż teraz nie dbamy tylko o siebie, ale również o dziecko, które w nas się rozwija.Białko, witaminy, mikroelementy to wszystko musi zawierać moje pożywienie .Najważniejsze składniki odżywcze to Wapń, żelazo, białko,kwas foliowy ,cynk,witamina C.
To wszystko znajdziemy w serach ,owocach ,warzywach ,mięsach , rybach i jajkach.
Moim ulubionym przysmakiem jest ostatnio jogurt z otrębami owsianymi :) dodaję jeszcze do niego troszkę świerzych malin lub truskawek i przysmak gotowy:)

Na upalne dni polecam zdrowy chłodnik :)
Oto przepis
1 litr kefiru lub maślanki

Utarty na grubej tarce świerzy ogórek ,jeden duzy burak , graść kopru
Tymianek i majeranek
Pokrojona kalarepa i rzodkiewka
sól,garść świerzych ziół ,mięta,bazylia ,szałwia,melisa

Smacznego :)
napisał/a: ~lucy843 2010-07-24 21:27
Ja w czasie ciąży stawiałam na świeże soki z sokowirówki-polecam:jabłko,limonka i świeża mięta(tak na lato) oraz burak,natka pietruszki i kwaśne jabłko( wbrew pozorom bardzo dobre:)). Jeśli chodzi o dania obiadowe to polecam wszystko co ma bardzo dużo żelaza np. buraczki z sokiem z cytryny i do tego purre ziemniaczane (z jogurtem) i indyk gotowany w ziołach! Ja do tej pory lubię takie jedzenie i szczerze polecam szczególnie przyszłym mamom..
napisał/a: Najolcia 2010-07-26 09:16
Ja szczególnie polecam wprowadzenie do diety kiełków. Ich zrobienie w domu zajmuje mało czasu a zawierają bardzo dużo cennych składników.
Szczególnie cenne są kiełki z zielonej soczewicy, które mają bardzo dużo kwasu foliowego niezbędnego dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego naszego bobasa :).
Dodatkowo najważniejsza jest różnorodność posiłków ...jeżeli jemy warzywa to ważne żeby nasz talerz był kolorowy (za kolor warzyw odpowiadają określone substancje dlatego mamy większą pewność, że dostarczamy dużo cennych składników).
Następnym produktem niezbędnym w mojej diecie był (i oczywiście jest dalej) olej lniany nieczyszczony tłoczony na zimno. Jest to olej, który zawiera głównie OMEGA-3 podczas gdy większość tłuszczów w naszej diecie to omega6. Omega3 odgrywa ogromną rolę w budowaniu mocy układu immunologicznego. Oczywiście zalet ma znacznie więcej ale można by książkę o tym napisać więc uwierzcie na słowo :). Dodatkowo powiem, że omega3 zawierają również ryby ale nigdy nie jemy ich na surowo a omega3 są bardzo nietrwałe i utleniają się pod wpływem temperatury więc najczęściej dostarczamy je tylko z teorii.
Podczas odżywiania w czasie ciąży poza najważniejszą istotką powinnyśmy też zadbać o siebie. I tu znowu na pierwszym miejscu olej lniany -niesamowicie poprawia kondycję i elastyczność skóry.
Ze względu na często występujące różnorodne problemy układu pokarmowego i wydalniczego dla przyszłych mam polecam również siemię lniane.
A na koniec powiem, że stan psychiczny jest równie ważny jak fizyczny dlatego najważniejsze żeby jedzenie nam smakowało. W tej chwili jest tyle zdrowych produktów i możliwości zdrowego odżywiania, że każda znajdzie coś dla siebie.
napisał/a: alibabka 2010-07-26 12:11
podpowiadam tylko, że konkurs jest organizowany na forum ciazaporod.pl

)