Konkurs "Letnie koktajle"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2010-07-02 13:31
Konkurs zakończony!

Oto lista nagrodzonych laureatów:
1. JoliePerleRare
2. eh_to_tylko_ja
3. aniula2000

Gratulujemy!


Latem nic tak nie gasi pragnienia, jak własnoręcznie przygotowany koktajl z letnimi owocami. W naszym konkursie możesz wygrać ręczny blender, który jest nieocenionym kuchennym pomocnikiem!

Wystarczy, że zamieścisz przepis i zdjęcie swojego ulubionego letniego koktajlu.
Najsmaczniejsze propozycje nagrodzimy!


Do wygrania 3 blendery ręczne TRIBLADE marki Kenwood!

Sponsorem nagrody jest


Zapoznaj się z regulaminem >>

UWAGA!
Plagiaty nie będą brane pod uwagę przy wyborze laureatów. Redakcja celowo ich nie usuwa, żeby wiedzieć i widzieć, które użytkowniczki łamią regulamin!
Jednocześnie prosimy o niezaśmiecanie wątków konkursowych tego typu informacjami, bo będą kasowane. Ewentualne zgłoszenia plagiatów zawsze można wysłać na PW do Redakcji lub Administratora forum.
napisał/a: ~merus 2010-07-03 12:06
Truskawkowo bananowy duet

Składniki (dla 4 osób):
2 banany
1/2 kg truskawek
2 łyżki cukru
2 szklanki mleka

Miksujemy lekko rozmrożone truskawki. W osobnym naczyniu miksujemy kawałki bananów z mlekiem i cukrem. Połowę musu truskawkowego mieszamy z masą bananową. Wlewamy do szklanek, dopełniamy resztą , widelcem tworzymy wzory na powierzchni koktajlu. Dekorujemy kawałkami owoców. Pyszne!
Barka_feri
napisał/a: Barka_feri 2010-07-03 22:52
Koktail jagodowo-truskawkowy :) mniaaaam

Mój ulubiony :)

Składniki:
ok. 50dkg truskawek
ok. 15dkg jagód
2 łyżka śmietany 18%
1 kopiata łyżka cukru pudry
1 jogurt naturalny (osobiście kupuje 3 małe jogurty, ale można jeden pół litrowy)
3 kostki lodu
szczypta płatków czekoladowych(dekoracyjnych)

Przyrządzanie:
Kostki lodu rozkruszamy w części blenderowej miksera, lub blenderem. Wrzucamy, truskawki,jagody (najlepiej by były zimne z lodówki),śmietana, jogurt i cukier puder. Ja osobiście lubię jak pijąc czuje owoce tak więc mikser włączam na krótko. Wlewamy do szklanek i na górę posypujemy szczyptą płatków czekoladowych. POLECAM! naprawdę pycha :)
I smacznego :)
kasia8120
napisał/a: kasia8120 2010-07-03 23:43
koktajl ananasowo-bananowy

ok. 350g ananasa (po obraniu, mozna tez uzyc odsaczonego ananasa z puszki)
1/2 szklanki mleka
1/2 szklanki soku pomaranczowego
1 lub 1 plus 1/2 szklanki kostek lodu
1 banan
2 lyzeczki miodu

ananasa obrac. pokroic w kostke. wrzucic do blendera. wlac tam mleko, sok pomaranczowy. dodac pokrojonego banana i miod. wrzucic kostki lodu. zmiksowac.
podawac natychmiast.

napisał/a: wersdi05 2010-07-04 00:13
ARBUZOWA SONATA
************************
30-40 dkg.arbuza
1.5 szklanki jogurtu naturalnego
cukier waniliowy
lody waniliowe -po 1 łyżce do każdej szklanki.

***********
Arbuza kroimy, usuwamy pestki(kilka kawałków pokroić w trójkąty
i zostawić do ozdobienia a kilka w małe kosteczki )Resztę arbuza zmiksować z jogurtem i cukrem waniliowym,
Schłodzić w lodówce około 2 godz.Przed podaniem do każdej szklanki
wkładamy po łyżce loda, kilka kawałków pokrojonego arbuza
i wszystko zalewamy zimnym koktajlem.

PYCHOTKA ---Smacznego
napisał/a: marcela_st1 2010-07-04 07:50
Truskawkowo-jagodowe orzeźwienie

Przepis na 1 osobę:

-1,5 szklanki truskawek
-0,5 szklanki pokruszonego lodu
-0,5 szklanki jagód
-3 łyżeczki brązowego cukru

Truskawki miksujemy z pokruszonym lodem i 2 łyżeczkami cukru,wlewamy do szklanki.
Jagody rozgniatamy widelcem z 1 łyżeczką cukru i wlewamy do szklanki na truskawki.
Dekorujemy pokrojonymi truskawkami i pijemy ze smakiem:)
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2010-07-04 11:53
Do REDAKCJI: Osoby które dodały plagiat w postaci zdjęcia:[LIST]
[*]wersdi05
[*] kasia8120
[*] nesstee
[*]kliwia42
[*] Ona12345
[*] agf
[*]monara8
[*]monifab
[*]glusio78
[*]mada89
[/LIST]
napisał/a: kliwia42 2010-07-04 14:53
.......... MANGO -Raj ........
Znakomity koktajl , podaję go najczęściej po pikantnych daniach głównych.
Koniecznie musi być bardzo zimny,
dlatego przyrządza się go z kostkami lodu.

1 duże, dojrzałe mango
250 ml jogurtu naturalnego
cukier do smaku
szczypta mielonego kardamonu
kilkanaście kostek lodu

Wszystkie składniki miksujemy, aż do uzyskania gładkiego,
pienistego napoju. Przelewamy do szklaneczek i podajemy.
napisał/a: ~marionetka26 2010-07-04 20:35
wersdi05 napisal(a): ARBUZOWA SONATA
************************
30-40 dkg.arbuza
1.5 szklanki jogurtu naturalnego
cukier waniliowy
lody waniliowe -po 1 łyżce do każdej szklanki.

***********
Arbuza kroimy, usuwamy pestki(kilka kawałków pokroić w trójkąty
i zostawić do ozdobienia a kilka w małe kosteczki )Resztę arbuza zmiksować z jogurtem i cukrem waniliowym,
Schłodzić w lodówce około 2 godz.Przed podaniem do każdej szklanki
wkładamy po łyżce loda, kilka kawałków pokrojonego arbuza
i wszystko zalewamy zimnym koktajlem.

PYCHOTKA ---Smacznego



OJ WSTYD BO TO JEST Z INTERNETU!

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://qchnia.files.wordpress.com/2008/07/3koktajle.jpg&imgrefurl=http://qchnia.wordpress.com/2008/07/03/arbuzowy-koktajl/&usg=__HjG-Ev10gg4iuBDhJpi3TFQhbh0=&h=420&w=323&sz=101&hl=pl&start=2&itbs=1&tbnid=4nrfOrN0LUGidM:&tbnh=125&tbnw=96&prev=/images%3Fq%3Dkoktajle%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26gbv%3D2%26ndsp%3D20%26tbs%3Disch:1
[/SIZE][/FONT][/SIZE]
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2010-07-04 22:51
W upalny dzień, gdy jesteśmy spragnieni i nie mamy czasu, ani ochoty spędzać dużo czasu w kuchni mój koktajl jest idealny. Nie zabiera dużo czasu, jest banalnie prosty w przygotowaniu jak i nie potrzeba różnych, dziwnych dekoracji, które pomimo że ładnie wyglądają, przysparzają wiele kłopotów i zabierają wiele czasu.
Aby ugasić pragnienie i zaspokoić mały głód, skorzystaj z mojego przepisu na koktajl.


"Owocowy koktajl"

Składniki:
* owoce (w zależności co kto lubi i co ma pod ręką)
* kostki lodu
* kefir lub śmietanę
* cukier


Ja przygotowałam 2 różne smaki koktajlu. W tym celu zrobiłam koktajl truskawkowy i z owoców kiwi. Koktajle oba robi się tak samo, tylko dodajemy różne owoce.

A więc... Bierzemy garść umytych truskawek, wrzucamy do jakiegoś kubka i miksujemy. Następnie dodajemy kefir lub śmietanę i znów miksujemy. Po czym do smaku dodajemy cukier i również miksujemy. Następnie w oddzielnym naczyniu kruszymy lód i również dorzucamy do naszego koktajlu i mieszamy łyżką. I koktajl gotowy.
To samo można zrobić z innymi owocami.


SMACZNEGO


Zdjęcie, które dodałam jest mojego autorstwa i bardzo przepraszam że wklejam je w taki sposób, ale jest za duże, a inaczej nie potrafię. Mogę udostępnić oryginalne zdjęcie.
napisał/a: ~marionetka26 2010-07-05 07:50
Cikitusia bardzo dziękuje za uznanie ;)Zdjęcie wydało mi sie znajome więc je sprawdziłam.

Wszystkie przepisy pochadza z mojej osobistej kolekcji i nie znajduja sie w internecie!
Jestem ogromną fanką zdrowych koktajli więc ten konkurs jest także dla mnie.
Lubie koktajle nie tylko z owoców ale także z warzyw bo nie tylko odświezają ale dają tez dużo energii i sporą dawkę zdrowia.



Koktajle warzywno-owocowe oraz warzywne.




Koktajl buraczano-jogurtowy

-80dag buraków
-szklanka jogurtu
-1/2 łyzeczki tartego chrzanu
-1/2 peczka szczypiorku
-sól,pieprz bialy

buraki oczyścić,umyć i opłukać.Zalać je w rondlu wrzatkiem i ugotować do miękości.Odcedzić,wystudzić,obrac ze skóry i pokroić na kawałki.
Z buraków wycisnąć sok w sokowirówce,po czym zmiksować je z jogurtem,chrzanem oraz posiekanym szczypiorkiem.Doprawić solą i pieprzem.Najlepiej smakuje lekko schłodzony.


Koktajl z ogórkiem na zsiadlym mleku:

-1/2 ogórków
-1/2 szklanki śmietany
-1 i 1/2 szklanki zsiadłego mleka
-3 łyżki posiekanego szczypiorku
-sól
cukier

Ogórki umyć,cienko obrać i pokroić w kostkę.Włozyc do miksera wlac smietane i zsiadłe mleko.Całość zmiksować na gładką mase,doprawić do smaku solą i cukrem i posypać szczypiorkiem.


Koktajl cytrynowowo-pomarańczowy

-3 łyzeczki od herbaty soku z cytryny
-3 łyzki soku pomarańczowego
-300g mleka
-2 łyzki stolowe cukru

Składniki dokładnie wymieszać i ubić na sztywną pianę.Schłodzić w lodówce ok.1h i podawać w wysokich szklaneczkach ozdobionych kawałkiem cytrny lub miętą.

Koktajl jajeczno-porzeczkowy

-2 zóltka jaj
-2 łyki soku z cytryny
-4 łyzki syropu truskawkowego
-1 szklanke czarnych porzeczek

Składniki ubić przy pomocy blednera,wlać do wysokich szklaneczek i pozostawić w lodówce na ok.30min.-1h
Smacznego!
[/SIZE]

MAM NADZIEJE ZE BRAK ZDJĘC NIE WYKLUCZA MNIE Z KONKURSU,PONIEWAŻ NIE MAM JAK ICH ZROBIC.
napisał/a: jolunia559 2010-07-05 09:18
Kiedyś rół sobie w każym ogródku.Nasze babcie umiały z niego wyczarować cuda.Teraz zapomniany,rośnie gdzie niegdzie w kąciku ogrodu i czeka na swój wielki comback na polskie stoły.O czym mówię? O rabarbarze-oczywiście.Mój koktajl króluje latem na naszym stole.Jest bardzo orzeżwiający .Jego smaku nie da się przyrównać do niczego innego!
Rabarbarowa rozkosz
o/5 litra jogurtu naturalnego
dwie,trzy laski rabarbaru
mały cukier waniliowy
cztery łyżki cukru
Rabarbar dokładnie myjemy i obieramy ze skórki,która ma włókna.Kroimy w maleńkie kosteczki i wrzucamy do miksera.Dodajemy cukier i cukier waniliowy i dokładnie miksujemy.Schładzamy.
Pyszota-polecam Wam dziewczynki!

Żaden melon,zadne kiwi-niech rabarbar nasze menu ożywi!!!!