Konkurs "Cofnij czas"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2010-05-18 13:21
Aby wziąć udział w naszej zabawie i wygrać jeden z zestawów kosmetyków Iwostin Sensitia, odpowiedz na następujące pytania: Jakie masz sposoby na zachowanie młodości skóry? W którym miejscu na twarzy najbardziej boisz się zestarzeć? Swoją odpowiedź krótko uzasadnij i zamieść ją we właściwym wątku konkursowym.

Konkurs zakończony!
Nagrody otrzymują:
blanca
bidoneczka
laurence

Nagroda to 3 zestawy kosmetyków Iwostin Sensitia, a w każdym:
Iwostin Sensitia krem nawilżający, 75 ml
Iwostin Sensitia nawilżające mleczko do demakijażu, 200 ml.
Woda termalna z Iwonicza Zdroju - spray, 150 ml




Przed przystąpieniem do konkursu zapoznaj się z regulaminem>>>
napisał/a: ~marionetka26 2010-05-18 13:41
Jakie masz sposoby na zachowanie młodości skóry? W którym miejscu na twarzy najbardziej boisz się zestarzeć

Dbam o swoją skórę szczególnie mocno,ponieważ niechce za kilka lat wyglądać jak suszona śliwka.
Używam dobrych kremów opowiednio dobranych do pory dnia(noc i dzień),wykonuje regularnie masaże twarzy by skóra była dobrze ukrwiona i nie traciła jędrności,chodze do kosmetyczki na maseczki odżywcze oraz raz w tygodniu peeleng kawitacyjny.Nie pije kawy,ani alkoholu bo wiem że to wszystko odbije sie na naszej skórze.

Boje sie zestraszeć najbardziej w okolicy ust i oczu,ponieważ nie uznaje botoksu,a skóra w tych miejscach gdy pojawią sie zmarszczki wygląda brzydko i nie estetycznie
napisał/a: nargis 2010-05-18 13:44
Moje sposoby na młodość? Przede wszystkim ruch, ruch i jeszcze raz ruch! Odrzucenie wszelkich używek, śmianie się prosto w słońce oraz kilka prostych zabiegów! Każdego dnia stosuję maseczki z płatków owsianych, mleka od najweselszych krów na świecie, cytryny i białka kurzego (z wiejskiego jaja!). Pozbywam się martwego naskórka, moja córeczka wykonuje mi każdego dnia masaż twarzy okładając mnie po niej zabawkami, tak więc rześka jestem każdego dnia!
Najbardziej boję się zmarszczek wokół ust. Okropnych, krzyczących o pomstę do nieba- bruzd krzywdzących usta. Mam przed oczyma widok kobiety trzęsącej się nad papierosem, którego nie trzyma w dłoni, lecz w ustach, a raczej brudy przytrzymują go za nie! Ale na szczęście mi to nie grozi- nie palę, a z papierosami do czynienia mam jedynie na ulicy.:)
bluangel
napisał/a: bluangel 2010-05-18 16:00
Mam bardzo delikatną skórę twarzy i bardzo o nią dbam .Oto moje sposoby na zachowanie młodości skóry :
Moim najskuteczniejszym a zarazem naturalnym sposobem jest unikanie w nadmiarze słońca i solarium .
Nastepnym sposobem jest codzienne mycie twarzy w zimnej przegotowanej wodzie .Zimna woda zamyka pory i tym samym zapobiega wyparowywaniu wilgoci ze skóry.Raz w tygodniu stosuję maseczki z retinolem lub algami . Złuszczam też twarz peelingiem ,jest to zabieg, którego zadaniem jest usuniecie zmian chorobowych lub defektów kosmetycznych
Stosuję też kremy przeciwzmarszkowe na dzień i na noc .
Makijaż zmywam codziennie mleczkiem do cery wrażliwej .
Najbardziej boję się zmarszczek mimicznych na policzkach ,bardzo lubię się śmiać więc podejrzewam że najszybciej właśnie w tym miejscu się u mnie pojawią .
napisał/a: Natalka_89 2010-05-19 13:58
Mimo, że mam prawie 21 lat to i tak nadal borykam się z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry twarzy a nawet z występującymi zaskórnikami. Wiele osób twierdzi, że tłustej cery nie trzeba nawilżać, ale ja w pielęgnacji mojej twarzy staram się nie zapominać przede wszystkim o dobrym nawilżeniu.
Co wieczór po dokładnym zmyciu makijażu nakładam krem nawilżający, antybakteryjny do cery tłustej oraz wklepuję pod oczy i na powieki krem nawilżający z koenzymem Q10. Rano po przebudzeniu i myciu twarzy nakładam maseczkę nawilżającą. Robię to zazwyczaj rano, bo dobrze nawilżona buzia dłużej pozostaje matowa. Po zmyciu maseczki nakładam krem matujący nawilżający oraz ten sam krem do oczu co wieczorem. Przez cały dzień dbam o nawilżenie skóry również od wewnątrz. Wypijam przez cały dzień co najmniej 1,5 litra wody, i oprócz podstawowych posiłków zjadam dużo warzyw, nieco mniej owoców oraz pestki słonecznika, dyni, lub orzechy, które zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które również przyczyniają się do utrzymania elastyczności skóry oraz dobrego nawilżenia.
Najbardziej boję się zestarzeć w okolicach oczu. Kurze łapki jeszcze mogę przeżyć ale najbardziej przeraża mnie wyobrażenie opadniętych, obwisłych powiek.
napisał/a: Izabella30 2010-05-19 18:42
Już nie jestem nastolatką,dlatego ten temat jest mi bliski.Od dawna staram się szukać i sprawdzać na sobie różne sposobów utrzymania młodego wyglądu mojej skóry.N początku czytałam różną literaturę dotyczącą przyczyn starzenia się skóry.Poznałam szkodliwe działanie: promieniowania słonecznego(unikam ekspozycji na słońce i stosuję filtry),zanieczyszczeń otaczającego środowiska ,a nawet wpływu naszej diety na skórę.Dlatego mam kilka ciekawych wniosków-zawsze nawilżam skórę,nie dopuszczam do sytuacji,by ściągnięta,pomarszczona,szorstka,nie mówiąc o tym,że się może się łuszczyć.Korzystam z dobroczynnych pilingów i maseczek-np.z białej glinki.Później pięknie się wchłaniają kosmetyki skóra lepiej je przyjmuje. Stosuję silnie nawilżające kremy do buzi,lotiony,balsamy,masła.Szukam preparatów zawierających naturalny kolagen,elastynę i wszelkie kosmetyki zawierające środki zwalczające wolne rodniki.Mogą one przecież niszczyć białkowo - lipidową błonę komórkową,a nawet materiał genetyczny zawarty w komórce.Są to takie środki jak witamina C (kwas askorbinowy), witaminę E (alfa-tokoferol) i beta-karoten.Słyszałam o rewelacyjnym działaniu kwasu hialuronowego.To polisacharyd,który jest obecny w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jego zdaniem jest wiązanie wody i i utrzymanie nawodnienia tkanek. Jednak dostarczony zanika po pewnym czasie.Niestety na zabieg wstrzykiwania nigdy się nie skuszę,ale stosuję serię z tym kwasem.I jestem zadowolona.Poza tym staram się racjonalnie odżywiać i uprawiam sport-jazdę na rowerze.Korzystam z sauny.I mam pozytywne podejście do otoczenia.Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację to jest ona moim rytuałem-min.pół godziny poświęcam tylko i wyłącznie sobie):)
napisał/a: Izabella30 2010-05-19 18:47
Już nie jestem nastolatką,dlatego ten temat jest mi bliski.Od dawna staram się szukać i sprawdzać na sobie różne sposobów utrzymania młodego wyglądu mojej skóry.N początku czytałam różną literaturę dotyczącą przyczyn starzenia się skóry.Poznałam szkodliwe działanie: promieniowania słonecznego(unikam ekspozycji na słońce i stosuję filtry),zanieczyszczeń otaczającego środowiska ,a nawet wpływu naszej diety na skórę.Dlatego mam kilka ciekawych wniosków-zawsze nawilżam skórę,nie dopuszczam do sytuacji,by ściągnięta,pomarszczona,szorstka,nie mówiąc o tym,że się może się łuszczyć.Korzystam z dobroczynnych pilingów i maseczek-np.z białej glinki.Później pięknie się wchłaniają kosmetyki skóra lepiej je przyjmuje. Stosuję silnie nawilżające kremy do buzi,lotiony,balsamy,masła.Szukam preparatów zawierających naturalny kolagen,elastynę i wszelkie kosmetyki zawierające środki zwalczające wolne rodniki.Mogą one przecież niszczyć białkowo - lipidową błonę komórkową,a nawet materiał genetyczny zawarty w komórce.Są to takie środki jak witamina C (kwas askorbinowy), witaminę E (alfa-tokoferol) i beta-karoten.Słyszałam o rewelacyjnym działaniu kwasu hialuronowego.To polisacharyd,który jest obecny w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jego zdaniem jest wiązanie wody i i utrzymanie nawodnienia tkanek. Jednak dostarczony zanika po pewnym czasie.Niestety na zabieg wstrzykiwania nigdy się nie skuszę,ale stosuję serię z tym kwasem.I jestem zadowolona.Poza tym staram się racjonalnie odżywiać i uprawiam sport-jazdę na rowerze.Korzystam z sauny.I mam pozytywne podejście do otoczenia.Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację to jest ona moim rytuałem-min.pół godziny poświęcam tylko i wyłącznie sobie.Najbardziej boję się opadniętych powiek):)
napisał/a: agab78 2010-05-19 20:32
Niestety jestem już w tym wieku, że zaczynają się już pojawiać pierwsze zmarszczki. Najbardziej boję się takich widocznych oznak starzenia na szyi. Mam przed oczami obraz niektórych starszych aktorek - jeszcze względnie wyglądających na twarzy (może dzięki makijażowi) - ale niestety mających straszne zmarszczki na szyi, zwiotczałą skórę. Dlatego staram się w codziennej pielęgnacji nie zapominać o skórze szyi. Moje dbanie o skórę twarzy - to przede wszystkim systematyczność - przede wszystkim nigdy nie odpuszczam demakijażu, używam kosmetyków odpowiednio dobranych do mojej cery.
Monroe1591
napisał/a: Monroe1591 2010-05-19 23:11
Z pewnością najbardziej wrażliwym miejscem na mojej twarzy jest skóra pod oczami.
Jestem bardzo radosną,wesołą dziewczyną,dlatego śmieje się co najmniej CAŁY czas ;P czego skutkiem jest narażenie mojej skóry na zmarszczki,poprzez ciągłą mimikę twarzy.
Aby temu zapobiec raz w tygodniu aplikuje sobie maseczkę na gładką cerę,oprócz tego płatki pod oczy,które również likwidują tzw"worki" spowodowane zmęczeniem.
Latem,opalając się,dbam o cerę i zakrywam głowę ręcznikiem,bo zmarszczki kochają wysuszone miejsca !
Poza tym spędzam mnóstwo czasu na świeżym powietrzu,dzięki czemu moja buzia oddycha i uśmiecha się bez obaw o wyrzeźbione półkola ;)
Polecam również zieloną herbatę,która uwalnia pory,odmładza i rozluźnia mięśnie twarzy !
Monroe1591
napisał/a: Monroe1591 2010-05-19 23:13
Z pewnością najbardziej wrażliwym miejscem na mojej twarzy jest skóra pod oczami.
Jestem bardzo radosną,wesołą dziewczyną,dlatego śmieje się co najmniej CAŁY czas ;P czego skutkiem jest narażenie mojej skóry na zmarszczki,poprzez ciągłą mimikę twarzy.
Aby temu zapobiec 1.raz w tygodniu aplikuje sobie maseczkę na gładką cerę,oprócz tego 2.płatki pod oczy,które również likwidują tzw"worki" spowodowane zmęczeniem.
Latem,opalając się,dbam o cerę i 3.zakrywam głowę ręcznikiem,bo zmarszczki kochają wysuszone miejsca !
Poza tym 4.spędzam mnóstwo czasu na świeżym powietrzu,dzięki czemu moja buzia oddycha i uśmiecha się bez obaw o wyrzeźbione półkola ;)
5.Makijaż zmywam obowiązkowo codziennie,a twarz pluskam chłodną wodą i przemywam żelem.
6.Polecam również zieloną herbatę,która uwalnia pory,odmładza i rozluźnia mięśnie twarzy !
Monroe1591
napisał/a: Monroe1591 2010-05-19 23:14
Z pewnością najbardziej wrażliwym miejscem na mojej twarzy jest skóra pod oczami.
Jestem bardzo radosną,wesołą dziewczyną,dlatego śmieje się co najmniej CAŁY czas ;P czego skutkiem jest narażenie mojej skóry na zmarszczki,poprzez ciągłą mimikę twarzy.
Aby temu zapobiec 1.raz w tygodniu aplikuje sobie maseczkę na gładką cerę,oprócz tego 2.płatki pod oczy,które również likwidują tzw"worki" spowodowane zmęczeniem.
Latem,opalając się,dbam o cerę i 3.zakrywam głowę ręcznikiem,bo zmarszczki kochają wysuszone miejsca !
Poza tym 4.spędzam mnóstwo czasu na świeżym powietrzu,dzięki czemu moja buzia oddycha i uśmiecha się bez obaw o wyrzeźbione półkola ;)
5.Makijaż zmywam obowiązkowo codziennie,a twarz pluskam chłodną wodą i przemywam żelem.
6.Polecam również zieloną herbatę,która uwalnia pory,odmładza i rozluźnia mięśnie twarzy !
ulmich
napisał/a: ulmich 2010-05-20 08:07
Moje sposoby na zachowanie młodości skóry są proste i skuteczne :
1) Staram sie wysypiać -długi spokojny sen jest bardzo ważny .Skóra najlepiej się regeneruje i podział komórek przyspiesza się 8-krotnie.
2)Piję dużo wody mineralnej,która wygładza skórę i jednocześnie wypłukuje substancje trujące.
3) Aktywność fizyczna poprawia krążenie i zapewnia piękny wygład !
4)Rezygnuję z alkoholu i kawy, które wysuszają ciało i skórę
5) Staram się być radosna i uśmiechnięta bo uśmiech odpręża muskuły twarzy i poprawia samopoczucie !
6)Naprzemienne zimne i gorące prysznice pobudzą krążenie, a zakończony lodowatą wodą zapewni dodatkowy efekt wygładzający.
Najbardziej boję się zmarszczek wokół oczu i dlatego stosuję kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy i na powieki !