Filtry do wody BRITA

napisał/a: alibabka 2010-04-21 10:52
Czy ktoś z was posiada taki filtr? Czy wrto go kupić, ile kosztuje? Zastanawiam się czy woda z kranu przelana prze ten filtr nadaje się do picia...
napisał/a: emila3000 2010-04-22 00:10
ja mam filtr
woda nadaje sie do picia - ale wszystkie filtry tak samo ją filtrują
sprawdz na cenoe tam masz ceny i rozne modele
a kupic mozna wszedzie nawet w tesco
a warto napewno - kamien prawie caly usuwa - wiec czajnik dluzej pociagnie :P

mam filtr najprostrzy - z elektronicznym licznikiem, ale trzeba zdejmowac cala pokrywe
teraz kupuje taki wiekszy

na alegro są tanie
napisał/a: sniper1 2010-06-22 16:20
Mam Britę, wodę piję bez przegotowania.
Używam lepszego filtru Maxtra, kamicy nerek po nim chyba mieć nie będę)
dotikotek
napisał/a: dotikotek 2010-06-23 11:39
Witam. Ja również posiadam filtr Brita Maxtra, faktycznie woda smakuje inaczej, czajnik odkamieniam bardzo rzadko. Po za tym mam małe dziecko i pewność, że mleczko, które mu robię na odkamienionej wodzie jest o wiele bardzij odżywcze, niz przygotowane na zwykłej.
polecam serdecznie, mozna pić równiez wodę przefiltrowana z kranu. :D
napisał/a: emila3000 2010-06-23 11:45
malemu dziecku nie mozna robic mleka na wodzie z kranu nawet jak jest przefiltrowana
tylko na butelkowanej niskozmineralizowanej
napisał/a: Klimarro 2010-11-08 11:36
Aż włosy dęba stają jak czyta się wypowiedzi ludzi zachwyconych jakością wody po przefiltrowaniu w dzbanku. Bardzo wiele zależy od wody, która ma być filtrowana. Chyba nikt rozsądny nie uwierzy, że woda po dzbanku brita będzie równie dobra co po odwróconej osmozie. Poza tym czy brita maxtra to nie po prostu dobry marketing i znacznie wyższa cena? Ktoś wyżej napisał o "lepszym" wkładzie filtracyjnym maxtra. A czym on się będzie różnić od wkładów marki anna, czy też dafi? Tak, wiem, kształt ma inny, ale anna również ma wkłady owalne. Czy jakościowo któreś są gorsze? Nie komentuję. Czy dostępność brity jest lepsza? Tak, bo można kupić filtry do wody oraz wkłady filtracyjne tej firmy w marketach, choć dafi również zaczynają się tam pojawiać. Czy cena jest inna? Wystarczy sprawdzić w sklepach internetowych lub na allegro. Ale jeżeli ktoś lubi przepłacać...
napisał/a: emila3000 2010-11-08 12:26
zgadzam sie calkowiecie z powyzsza wypowiedzia
wszystkie filtr filtruja podobnie, roznia sie tylko wygladem, ceną, jakimis bajerami
mam takie szczescie ze w miesci ktorym mieszkam woda jest bardzo czysta, nie ma w niej zadnych zanieczyszczen, ale jest bardzo twarda, filtr usuwa caly kamien - wiec pije czysta wode dodatkowo odkamienienia - co mozna latwo sprawdzic po porownanu wygladu zlewu z wnetrzem czajnika

w markecie nie kupilabym filtru czy calego dzbanka, szkoda kasy- lubie sobie raz na rok zamowic zapas filtrow w necie za polowe ceny
napisał/a: Klimarro 2010-11-08 13:29
Co do zachwalanej brity i kamienia to dodam tylko, że brita maxtra w Warszawie średnio sobie radzi z tym problemem, żeby nie powiedzieć, że sobie nie radzi. Ekspres do kawy (ciśnieniowy) przy sporadycznym korzystaniu działał ze 2-3 lata. Nie zmienia to faktu, że bez filtra dzbankowego żywotność byłaby jeszcze krótsza. A co do cen to wkłady dafi kosztują około 13 PLN, brita około 20 PLN. Jak dla mnie różnica jest dość znaczna. Osobiście posiadam model dafi atri, ale każdy marki dafi można polecić. Z anną to samo tylko dostępność gorsza. Odradzam jedynie tandetnie wykonane dzbanki noname. A co do zakupów w marketcie... wiesz, nie każdy kupuje przez internet i zdaje sobie sprawę, że to wygodna, pewna i tania forma zakupów. Tak więc dla zwolenników zakupów tradycyjnych są też dzbanki filtracyjne i wkłady w marketach. Ja takich nie kupuję, ale każdy lubi coś innego.
napisał/a: emila3000 2010-11-08 14:30
to super, ekspres za kilka tys kupowac nowy co kilka lat :rolleyes:
bede teraz wymieniac filtr i chyba kupie znowu britte, bo mi najbardziej wizualnie pasuje - szukam dosc nowoczesnie wygladajacego filtra - czarnego najlepiej, z wyswietlaczem, z wygodnym wlewem wody, najlepiej o duzej pojemnosci

ale jeszcze porozgladam sie po roznych modelach


anna chyba w kauflandzie jest :p
napisał/a: Klimarro 2010-11-08 14:36
Z wyświetlaczem? Toż to nic nie warty bajer.
napisał/a: emila3000 2010-11-08 14:43
teraz mam taki i sie sprawdza, zawsze denerwowaly mnie te suwaczki
kiedys tez mialam taki co za kazdym razem kiedy sie otwieralo otwor do nalewania wody przekrecal sie taki zegar - tez to sie do niczego nie nadawalo
napisał/a: Klimarro 2010-11-08 16:24
To ja takich z przekręcanym zegarem nawet nie widziałem. A co do samej maxtry i kosztów to może ciekawym rozwiązaniem byłby taki wkład lub coś takiego. Nie używałem tego nigdy, bo samemu korzystam z dzbanka dafi, ale cenowo wygląda ciekawie. Zresztą każdy może wybrać coś dla siebie zgodnie z preferencjami. Ważne by nie nastawiać się na nie wiadomo jaką jakość wody, bo to błąd.