Sudocrem ?

napisał/a: MaArtuS 2010-04-03 09:01
witam ; )) co sądzicie na temat sudocremu ? ostatnio powiedziano mi ze jest to krem na badzie jakiegos antybiotyku. I jesli bedzie sie go ciągle stosowało to skóra sie przyzwyczai . jaki krem używac zamiast niego ? co polecacie .
napisał/a: jozefinkaz 2010-04-04 11:37
nie wiem czy jest na bazie antybiotyku, ale chyba nie bo musiałby być sprzedawany na receptę (??) a można go dostać w większości drogerii.
Na pewno na w sobie dużo cynku i jak się go będzie stosowało w nadmiarze, bez potrzeby i bardzo często to skóra może sie poważnie przesuszyć i zniszczyć.
Ja używałam na pupke Zuzi przez pierwszy miesiąc prawie przy każdym przewijaniu, ale później ogarnęłam się bardziej i zaczęłam go stosować jak widziałam że zaczerwienia się jej pupka, ale jak wszystko było ok to leżał na półce i czekał na alarm :)
Poza tym używałam zapobiegawczo, i to dość długo- w sumie do kiedy robiła same luźniejsze kupki, czyli do około 5miesiąca- Bepantenu, bo zostawiał fajną warstewkę ochronną, dzięki czemu pupka tak szybko si nie odparzała.
Tak więc mogę polecić Bpanten i w sytuacji podbramkowej Sudocrem.

Pozdrawiam
napisał/a: janet9 2010-04-04 12:22
A moja siostra stosowałała dla swojej córki stary i niezawodny sposób babc a mianowicie mąkę ziemniaczaną, działa jak talk, bo tak się jakoś zdarzyło że na moją siostrzenice nie działały już żadne kremy czy maści
napisał/a: aniap1 2010-04-04 13:06
Ja tez polecam bephanten . To taki krem na wszystko :)
Używałam też zwykły linomag A+E i tez super .
Sudokrem tylko jak już się jakieś odpzrzenie zrobi a wogóle czym mniej kremów tym lepiej . Ja synka smorowałam bardzo mało a po jakiś 2 misiącach wogóle przestałam smarować . Dopiero jak coś się działo. Nigdy nie miał problemów
napisał/a: MaArtuS 2010-04-04 15:53
Z tego co mówily mi pielegniarki to zadnego talku w przypadku dziewczynki nie mozna stosowac . Gdyz zatyka on tam cos.

a co do bepanthenu to wydało mi się ze jest on własnie na odpazenia bardziej niz sudocrem.
napisał/a: jozefinkaz 2010-04-04 20:17
ja nie używałam żadnego talku bo kluchy się robią, bleee
o mące też słyszałam ale też nie stosowałam,
a sudokrem jest w sumie faktycznie środkiem który się powinno stosować w przypadu odpażeń niż profilaktycznie,
pisklakowa
napisał/a: pisklakowa 2010-07-10 11:57
ja sudocrem używam tylko w nagłych wypadkach czyli na rany,miejsca które wymagają nawilżenia np.odparzenia.np.pod szyjką gdzie zbiera się dużo jedzenia :) do tego pot,sudocrem na takie kłopoty jest idealny.ale jeśli chodzi o smarowanie pupy by zabezpuieczyć przed odpażeniem to najlepsze są pudry,które również sparwdzają się przy potówkach.
Madziaq
napisał/a: Madziaq 2010-07-10 12:49
ja sudokremem przez pierwsze pół roku życia małej smarowałam jej pupę po kąpieli na noc - szybko przesypiała mi całą noc bez zmiany pieluszki. teraz smaruję przy oparzeniach a w lecie o nie nie trudno.. ale znam osobę która smaruje pupę dziecka po każdej zmianie pieluszki sudokremem i ... uwaga ... pod paszkami...

pudrów żadnych nie używałam, dla mnie ti niewypał, za to sprawdza się krem z nivea baby przeciw oparzeniom.
napisał/a: navana 2011-06-13 13:23
Ja polecam alantan zielony dla niemowlat, uzywam go od urodzenia małej czyli ponad 3 miesiac i nigdy nie miała odparzen, a czerwone slady od pieluszek błyskiem znikaja. O talku tez słyszałam zeby nie uzywać.
napisał/a: ~podolec 2011-06-14 09:09
Linomag zielony w tubce jest bardzo dobry
cohenna
napisał/a: cohenna 2011-06-14 10:05
My używaliśmy sudocremu, czasem bephanten, linomac
florka
napisał/a: florka 2011-06-24 08:30
Ja uzywam sudocremu cały czas i na szczescie wszystko jest ok. W domu byłam jeszcze przygotowana z linomagiem i bepanthenem. Jezeli chodzi o zawartosc antybiotyku to pierwsze słysze. Wiem tylko ze u nas akurat chroni dobrze i nic sie z pupa małego nie dzieje