Pascha wielkanocna

koniczynka4
napisał/a: koniczynka4 2010-03-30 10:35
Czy robicie paschę? ja nie, bo nie potrafię jej robić....może macie łatwy przepis na ten przysmak:)
zlote_dzieci
napisał/a: zlote_dzieci 2012-03-12 22:31
Moja mama robi, jest banalna. najpier robi ser z śmietany i mleka, wlewa mleko do garna i kwaśną śmietaną i gotuje, ser się robi sam. Na koniec ewentualnie daje cytryny, żeby wyszło więcej sera. Potem przeciera go przez sitko. Rozciera margarynę w makutrze, dodaje sera, aromaty- pomarańcz, cytryna, wanilia, skórka pomarańczowa, rodzynki. Wykłada tortownice biszkoptami, wkłada ser, na wierzch galaretka i pomarańcze. Banał. Ach jeszcze do ucierania margaryny dodaje cukier puder. Makutra jest w tym ważna. Proporcji niestety nie pamiętam. Obowiązkowa pozycja na naszej liście świątecznej :)
blue_curacao
napisał/a: blue_curacao 2012-04-05 22:48
wow! brzmi nieźle! i kurcze... nie wiem czemu ale w moim domu jakoś nigdy się nie robiło paschy i wstyd się przyznać, ale o takim smakołyku usłyszałam dopiero w tym roku :O muszę spróbować zrobić! ;)
marzenka465
napisał/a: marzenka465 2012-04-07 17:02
Dziewczyny nie wiem ale ja jeszcze o tej paschwie nie słyszałam o takiej! Dajcie więcej przepisów to na pewno będziemy próbować :))) i chwalić się !
napisał/a: femeia 2013-03-06 14:59
Wielkanoc tuż tuż... ma ktoś łatwy przepis? chciałabym w tym roku spróbować zrobić ;)
napisał/a: Dorota225 2013-03-06 15:13
Nigdy nie robiłam, moja mama też nie robiłam, ale przepis znalazłam w gazecie Moje Smaki Życia, więc skoro już przeglądam i przepisuję to masz ;)
"-2 l mleka
-laska wanilii
-6 jajek
-½ l kwaśnej śmietany Mleczna Dolina 18%
-150 g pokrojonych w kostkę suszonych fig
-250 g miękkiego masła Extra
-¾ szklanki cukru pudru
-1 szklankę soku pomarańczowego
-70 g posiekanych migdałów bez skórki
-skórkę otartą z 1 pomarańczy

1. Mleko zagotuj z rozciętą laską wanilii. Jaja roztrzep ze śmietaną i wlej do wrzącego mleka. Gotuj powoli, na małym ogniu, aż cały płyn w garnku się zwarzy i podzieli na ser i serwatkę. Pozostaw do ostygnięcia.
2. Usuń wanilię. Przełóż ser na sitko wyłożone podwójną warstwą gazy i bardzo dokładnie odcedź. Najlepiej zostaw na sitku na noc.
3. Figi namocz w ciepłym soku pomarańczowym, odsącz.
4. Masło zmiksuj z cukrem pudrem na puszystą masę. Stopniowo dodawaj ser i ucieraj mikserem na wolnych obrotach, aż powstanie kremowa masa. Dodaj figi, migdały i skórkę pomarańczową, dokładnie wymieszaj.
5. Glinianą doniczkę z otworem na dnie wyłóż podwójną warstwą gazy. Przełóż do niej masę, zawiń gazę na wierzchu i wstaw do lodówki, najlepiej na całą noc. Gdy pascha stężeje, wyłóż ją na talerz, zdejmij"

Ufff... koniec :)
w sumie to powiem szczerze, że jak tak przepisywałam ten przepis i zerkałam na zdjęcia to nawet nabrałam ochoty na zrobienie tej paschy ;)
napisał/a: ja29 2013-03-25 14:20
ps. nie lepiej było zrobić fotkę :)

Przepis wygląda naprawdę dość fajnie i wcale nie jakiś skomplikowany. W sumie w tej gazetce większość przepisów jest fajna, łatwa w wykonaniu. Ja nigdy takiej pachy nie robiłam, więc może czas spróbować.
A czy ona jest dobra dla bezglutenowców? Bo wiem że oni w gazetce mają takie specjalne symbole.
napisał/a: Dorota225 2013-03-25 15:28
telefonem wychodziło kiepsko, a aparatu nie chciało mi się ładować do jednego przepisu ;)
a jak ktoś chce przepis ze zdjęciami to polecam kupić "Moje Smaki Życia", koszt jedynie 3 zł, a przepisów znacznie więcej ;)

A odpowiadając na Twoje pytanie, ma znaczek różowy, dla bezglutenowców :)
napisał/a: Alicja222434 2014-04-05 18:17
Ja niestety też nie i szukam przepisu :) i dziękuję wszystkim którzy wstawiają przepisy.
bajaderka
napisał/a: bajaderka 2014-04-09 15:02
Mnie urzekła propozycja na paschę z wielkanocnej strony dr. Oetkera i w tym roku przygotuję paschę z jego przepisu :)

http://www.oetker.pl/pl-pl/nasze-przepisy/r/pascha-waniliowa.html