Hiacynt w doniczce

napisał/a: alibabka 2010-03-26 12:04
Uwielbiam hiacynty, dlatego też przed świętami kupuję kilka sztuk w doniczce i ozdabiam nasze mieszkanie. Hiacynty mają piękne kolory i zapach unoszący się w całym domu.
Jest jednak mały problem! Po kilku dniach one więdną i robią się brzydkie - może za często je podlewam - sama nie wiem.
Może wy wiecie jak pielęgnować hiacynty aby były ładne dłużej niż 5-7 dni?
muffcia
napisał/a: muffcia 2010-03-26 20:48
Hej, niestety mam ten sam problem... zakwitl, byl piekny, ale kwiaty uschly, chociaz widze ze wyrastaja nowe. Slyszalam nie podlewa sie zbyt czesto dopiero, gdy ziemia calkowicie wyschnie i nie podlewa sie od gory tylko od dolu tzn. lej wode na spodeczek :) niestety nic wiecej nie wiem tez by mi sie przydala rada:)
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2010-04-02 14:56
To znalazłam na jednej ze stron:

Kwitnące rośliny umieszczamy w jasnym, lecz nie bezpośrednio nasłonecznionym miejscu, z dala od działających grzejników. Podlewamy tak, by podłoże było stale lekko wilgotne. Wówczas będą długo kwitły, nawet przez 3-4 tygodnie.
sylciar
napisał/a: sylciar 2012-02-26 23:15
Hiacynty są kwiatami cebulowymi, jesli Ci zacznie opadać i więdnąć, dalej podlewaj, aż uschnie całkowicie i odpadnie kwiat od cebuli, cebylę przechowaj w chlodnym ciemnym miejscu i możesz ponownie zasadzić we wrześniu podlewaj systematycznie, na luty, marzec znów będzie piękny kwiat i utrzyma się 3-4 tygodnie. Tak jest stworzony że cebule możesz zasadzać nawet przez 5 lat:)
napisał/a: CrystalCiTY 2012-03-10 12:19
Też kupiłam hiacynty i mam zamiar zrobić tak jak wyżej jest napisane, tak mi powiedział Pan w kwiaciarni :) póki co kwiatek kwitnie i pięknie pachnie.
zlote_dzieci
napisał/a: zlote_dzieci 2012-03-12 22:21
Niestety, ale cebulowe kwiaty tak właśnie mają, że szybko więdną. taki ich krótki urok.
napisał/a: aresa 2012-11-06 17:16
ale nim zwiędną ile sprawiają nam radości,hiacynty to piękne kwiaty,ale nie lubią ani za dużego przegrzania ani zbyt obfitego podlewania.
napisał/a: Felicja00 2013-03-06 09:43
Ja też ubolewam nad tym, że te cudne kwiaty tak szybką przekwitają. Na szczęście nie są one zbyt drogie i można je kopić kilka razy.Polecam tez żonkile i malutkie tulipanki. Święta już tuz tuz
napisał/a: danusia20 2015-04-03 18:23
Hiacynt daje taki piękny zapach na cały pokój ja mam filetowy i biały i też zrobię trochę poczytałam na necie o utrzymaniu tego kwiatka, kupiłam żonkile ale stwierdziłam że Hiacynt ładniejszy jest roznosi woń,Śmieję się bo Wielkanoc a ja mam Gwiazdę Betlejemską która pięknie podrosła ma dużo nowych czerwonych listków,może wytrzyma mi do świąt..