Jak zrobić faszerowane jajka

napisał/a: alibabka 2010-03-03 11:50
Wielkanocne święta nadchodzą wielkimi krokami - trzeba zastanowić się nad potrawami:) robicie faszerowane jajka?

ja robię ale znam tylko dwa rodzaje nadzienia
1: pieczarki, żółtka, cebula, szczypiorek oraz majonez;
2: szynka, żółtka, cebula, szczypiorek oraz majonez

Znacie jakieś ciekawe przepisy na faszerowane jajeczka?
napisał/a: Dalwina 2010-03-09 21:44
ja robie tak:
żółtko,pieczarka,musztarda,rzodkiewka,cebulka,majonez

a czasem jak nie mam czegoś pod ręką to wrzucam coś innego , np. konserwowego ogórka, czosnek ale tylko pod warunkiem bardzo drobnego pokrojenia :)
miska2446
napisał/a: miska2446 2010-03-22 22:05
ja np

4 jajka
• 1 dojrzałe awokado, obrane i pokrojone w kostkę
• 1/2 ząbku czosnku
• 4 pełne łyżki tartego sera Provolone + dodatkowo do posypania
• 1/3 szklanki oderwanych listków świeżego lubczyku + do dekoracji
• garść świeżego, młodego szpinaku, opłukanego i osuszonego
• sól i pieprz
• 2 łyżki oliwy z oliwek

Jaja ugotować twardo w wodzie z dodatkiem 1 łyżeczki octu, odcedzić, zalać zimną wodą i stłuc skorupkę. Jajka zostawić na kilka minut w zimnej wodzie a następnie obrać i przekroić na połówki.
Żółtka włożyć do pojemnika blendera, dodać awokado, czosnek, tarty ser, lubczyk oraz szpinak. Zmiksować na gładki mus. Doprawić solą oraz świeżo zmielonym czarnym pieprzem.
Mus przełożyć do szprycy lub rękawa cukierniczego i wycisnąć go do białek jaj tworząc spiralki. Posypać resztą tartego sera, skropić oliwą z oliwek, udekorować listkami lubczyku.

jaja mozna robic na wiele spsobow nawet do jajek mozesz dodac czerwona papryke z torebki i zmiksowac z majonezem i tez bedzie dobrze smakowac albo dodac kapary mozna kombinowac
napisał/a: emila3000 2010-03-28 11:46
ja robie dietetyczne -
natka pietruszki + szczypiorek i wymieszac to z zoltkiem, z łyzeczką jogutru naturalnego - doprawic do smaku sola i pieprzem, na wierzch daje jeszcze kropke z koncentratu pomidorowego :D
napisał/a: agapat 2012-03-06 11:31
też robię w wersji z jogurtem. A może wiecie czy ze szpinakiem takie jajko będzie dobrze smakowało??
napisał/a: Aga_TM 2012-03-06 11:48
A ja kupuje te pasty z Lisnera chyba sa, makrela, tunczyk itp i mieszam z zoltkami, odrobina pieprzu, soli i tez pyszne:)
napisał/a: agapat 2012-03-10 19:09
ja jednak wolałabym sama coś zrobić, zawsze to też jakiś klimat świąt...
napisał/a: Aga_TM 2012-03-11 09:03
No niby tak, ale czasem dla odmiany można chyba spróbować czegoś innego;)

Ja takie faszerowane jajka robie bardzo często, nie tylko raz do roku:p
zlote_dzieci
napisał/a: zlote_dzieci 2012-03-12 22:25
Ja robiłam jajka tylko raz, z pieczarkami, ale były trochę mdłe. Pewnie z braku jakiegoś szczypiorka. Przepisy mi sie na pewno przydadzą :)
napisał/a: hanymooon 2012-03-13 14:49
Świetny przepis! Spróbuje je zrobić. W tym roku po raz pierwszy na świętach będę gościła moją kochaną teściową, dlatego zbieram teraz przepisy, żeby jej pokazać : ). Jeszcze gdyby tylko ktoś mógł za mnie zrobić rozliczenie pit 2012 to byłoby już ekstra.
napisał/a: JasminkaKam 2012-03-14 09:59
A ja proponuje zrobić coś takiego dla dzieciaczków :))


Jak zrobić http://www.banzaj.pl/Jak-okazac-uczucie-przy-pomocy-jajka-na-twardo-24188.html
zlote_dzieci
napisał/a: zlote_dzieci 2012-03-14 12:31
Program do pitow i robisz :) Dość prosta sprawa :)