Konkurs „Zaklęci w czasie”

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2010-02-12 13:58
Konkurs rozwiązany!!!

Laureatami konkursu zostają:
1. marionetka26
2. merkana
3. calliopa
4. catt

Serdecznie gratulujemy!!! Informacje o wygranej prześlemy na forumową skrzynkę.


Zadanie konkursowe:

Gdybyś miała/a przenieść się do innej epoki, to co byś wybrał/a i dlaczego?

Swoją wypowiedź zamieść jako post.


Nagrody w konkursie:

Do wygrania 4 zestawy: „Zaklęci w czasie” na DVD + woda toaletowa Aromadisiac dla Niej marki AVON
napisał/a: ~OlkaG87 2010-02-12 15:09
Witam.
Nie wiem, czy okres, który mnie fascynuje można nazwać inną epoką, bo ta nazwa przywodzi na myśl raczej bardzo odległy czas, a ja chciałabym przenieść się jakieś 35-40 lat wstecz... Chociaż właściwie tak - to była inna epoka - epoka Dzieci Kwiatów, Hippisów, rodzącej się muzyki Rock, przystanku Woodstock... biorąc pod uwagę przepaść ideologiczną, jaka dzieli rok 2010 od lat 70. XX wieku, a także postęp cywilizacyjny, jaki nastąpił od tamtego czasu, to jest już rzeczywiście inna epoka...
Dlaczego właśnie ta "epoka"? Inspiracją jest muzyka, na jakiej się wychowałam i wspomnienia mojego taty- zagorzałego konesera muzyki rockowej, grającego na gitarze, niegdyś noszącego długie włosy i organizującego prywatki w tamtych rytmach. Całe dzieciństwo upłynęło mi przy dźwiękach Led Zeppelin, Pink Floyd, Smokie, Queen, Black Sabbath i im podobnych. I...zakochałam się w tej muzyce! Ta miłość trwa do dziś :) Jako nastolatka z otwartymi ustami słuchałam historii taty o tym, jak się wtedy żyło i w mojej głowie powstał taki obraz: mimo że był to okres burzliwy pod względem politycznym i gospodarczym, ludzi łączyło więcej niż teraz! Wspólna walka o lepszy kraj - solidarność (nie jako ruch społeczny, ale w prawdziwym znaczeniu tego słowa - była pomiędzy ludźmi), wspólne spędzanie czasu, muzyka... Młodzi nie siedzieli przed komputerami i telewizorami, tylko spotykali się w rożnych klubach, na boiskach, organizowali dyskoteki, wycieczki, uprawiali sport... Tak mój tata wspomina swoją młodość ( w 1980 ukończył 18 lat, więc całe lata 70. są okresem jego dorastania:p ) i dla mnie - osoby dorastającej już w realiach XXI wieku - jest to coś, czego mu zazdroszczę...
Dlatego chciałabym chociaż na chwilę na własnej skórze poczuć smak tamtych czasów - oczywiście ten pozytywny smak. Myślę, że jest wiele rzeczy, których moglibyśmy nauczyć się od młodych ludzi z lat 70. :)
freakqueen
napisał/a: freakqueen 2010-02-12 15:42
Jeżeli mogłabym wybierać, bez wątpienia byłby to renesans. Złoty wiek, w którym po ciemnocie średniowiecza na pierwszy plan wysunięto człowieka, oraz piękno widzianego świata, a kobiety traktowano nie tylko jako przedmiot westchnień i miłości zmysłowej, ale także jako symbol niezwykłej harmonii piękna i cnoty. Teraz możemy sobie to wszystko tylko wyobrażać i szukać potwierdzenia w książkach, ale dla mnie w epoce renesansu każdy dzień byłby prawdziwą magią, kończącą się balem na dworze królewskim i zabawą do rana w pięknych strojach.
Edytuj/Usuń Wiadomość
napisał/a: sage 2010-02-12 15:54
Ja wybrałabym XIX w. To epoka pięknych sukien i etykiety. Niby nic kobiecie nie wolno było powiedzieć, ale i tak flirt był na najwyższym poziomie. Mężczyźni byli waleczni i musieli zdobywac swoje ukochane w bardzo tradycyjny sposób. To epoka pełna sprzeczności. Nowoczesność walczyła z tradycją, a świat stawał przed ludźmi otworem.
napisał/a: glusio78 2010-02-12 17:23
Gdybym mogła się przenieść w inną epokę,z pewnością była by to Starożytność.Dziś ludzie wybierają się na wycieczki,by pooglądać ruiny dawnych budowli,np w Grecji,Atenach.To co mi się podoba,to,że to wszystko przetrwało,do dzisiejszych czasów,jak wspaniale i z jaką precyzją było budowane i konstruowane.Wspaniałe piramidy,sfinksy,architektura tamtych czasów,a także igrzyska,ech.... super by było zobaczyć to na żywo;)
napisał/a: ANN 2010-02-12 19:01
Średniowiecze! Jest to okres bardzo długi, w którym wiele się działo. Epoka, uważana niegdyś za zacofaną i brutalną, obecnie jest postrzegana jako okres dynamicznych zmian - to czasy, w których przemoc, mimo, że była zjawiskiem powszechnym, nie zbierała tak śmiertelnego żniwa jak obecnie. Wprawdzie zapisy kronikarskie ukazują średniowiecze jako epokę ciemnoty, prześladowań religijnych, ale czy my obecnie jesteśmy lepsi od naszych przodków?
Chociaż pozycja kobiety w owych czasach była nie do pozazdroszczenia...,
np. nie mogły one nosić odkrytych włosów, a kobiety ciężarne uchodziły za nieczyste.
To "ciemne wieki" ale przecież to w średniowieczu powstała większość najsławniejszych uniwersytetów europejskich. W tej epoce nie wiało nudą.
napisał/a: nagietkaa 2010-02-12 19:27
Bez namysłu wybrałabym epokę "przyszłości" bo tak ją właśnie nazywam. Eopka przyszłości to lata, które dopiero nadejdą, i nie wybrałam jej tylko dlatego, że jestem ciekawa co będzie w przyszłości, ale ponieważ wiem, że za te kilkadziesiąt, kilkaset lat nasz świat będzie wygladał zupełnie inaczej niż dotychczas. Może zamiast pociągów przybitych do torów kolejowych będą specjalne pojazdy, które będą nas zawozić w odpowiednie miejsce, ale w powietrzu, zupełnie jak samoloty. Być może zamiast płacić za bilety w automatach będą one wydawane automatycznie za darmo. Może nasza szanowna służba zdrowia zadba o wszystkich potrzebujących pacjentów i leczenie będzie całkowicie darmowe dla każdego potrzebującego.
Ech, sklepy z ciuchami co miesiąc bedą organizować spotkania klientek ze stylistami w zakresie darmowej porady, albo jeszcze lepiej darmowej stylizacji. Ulice beda calkowicie bezpieczne, a policjanci bedą opiekować się swoim narodem. Nie bedzie przemocy i innych patologii zagrażających naszej ludzkosci. Panstwa beda zyc ze soba w zgodzie i nie wadzic nikomu.
Natura bedzie naszym przyjacielem, a nie wrogiem, i co wazne my jako przyjaciele jej bedziemy o nia odpowiednio dbac i troszczyc sie.
Dzieci beda rozwijac sie i ksztaltowac swoja osobowsoc w srodowisku jak najbardziej do tego stworzonym, w rodzinnej atmosferze pelnej milosci i ciepla. Kazdy rodzic mimo swej pracy, znajdzie czas dla swojego malca.
Kazdy z nas znajdzie swa druga polowke pomaranczy i spedzi zycie we dwoje.
Praca znajdzie sie dla kazdego, edukacja bezplatna otwierajaca rozne mozliwosci rozwoju......
Choc powiecie, ze to UTOPIA, to warto wierzyc w cuda......
Gdybym miala mozliwosc przenioslabym sie wlasnie w ta epoke.
Pozdrawiam
napisał/a: klaudia28 2010-02-12 21:52
Nie wiem czy istniała taka epoka, możliwe, ale z pewnością przez krótki okres czasu. Chciałabym się przenieść do czasów, w których ludzie wyznawali inną hierarchię wartości niż w czasach dzisiejszych. Do czasów, w których żyło zdecydowanie więcej altruistów niż egoistów, kiedy to wartości wewnętrzne liczyły się bardziej niż to co na zewnątrz. Gdy godność ludzka była jedną z najważniejszych wyznawanych warości, kiedy żyli ludzie mający honor. Moim marzeniem nie jest to, by 100% społeczeństwa takie było, jednak chciałabym bardzo żyć w takich czasach, kiedy to nie trzeba byłoby się martwić o takie niezbyt ważne szczegóły, jak, np. wygląd zewnętrzny, który w obecnych czasach, choć się głośno o tym nie mówi stoi na pierwszym miejscu. Fajnie byłoby gdyby ludzie zaczęli cenić takie cechy jak uczciwość, sprawiedliwość, pomocniczość, szczerość. Chyba już wystarczy tego gdybania... Trzeba wrócić do tego co jest i cieszyć się, że jeszcze nie wszystkie pozytywne wartości zostały zatracone. Mam nadzieję, że takich czasów nigdy nie dożyję.
napisał/a: mic009 2010-02-13 10:25
Wybrałbym epokę kamienia łupanego, był to najstarszy i najdłuższy etap w dziejach rozwoju społeczności ludzkiej .
Wiele ciekawego działo się w tej epoce ,ludzie żyli w gromadach !
Prowadzili koczowniczy tryb życia ,ubierali się w skóry zwierząt .:)
Uczyli się umiejętnie wytwarzać narzędzia :)
napisał/a: ~marionetka26 2010-02-13 10:38
Barok to epoka którą bym wybrała,ponieważ to era wspaniałych malarzy,literatów i ludzi wolnych słowem.
Piękna architektura wspaniałe pałace i kościoły,duża religijność,empiryzm i racjonalizm to wszystko to co wyróżniało epokę baroku.

W baroku zostały szeroko rozwinięte nauki przyrodniczo-biologiczne,fizyka,chemia,astronomia.Rozkwitła muzyka świecka, instrumentalna smyczkowa i organowa,opera, oratorium i kantata.W przeciwieństwie do muzyki wcześniejszych epok, muzyka barokowa jest popularna aż po dziś dzień co bardzo mi się podoba

W okresie baroku wynaleziono wiele przydatnych rzeczy np.termometr rtęciowy używany do czasów współczesnych jak i inne wspaniałe wynalazki.Chciałabym widzieć jak one powstawały i w jakich okolicznościach.

Nie było kultu wychudzonego ciała,nie było zakompleksionych kobiet i wydaje mi się że mimo braku wielu rzeczy żyło się kiedyś o wiele,wiele łatwiej.Chciałabym przenieść się do czasów baroku ponieważ to okres którym się interesuje i który bardzo mnie fascynuje.
napisał/a: gdziesens 2010-02-13 12:40
Od zawsze jestem romantyczką, dlatego też chciałabym się przenieść do epoki romantyzmu. Jestem bardzo uczuciowa osobą i idealnie "wkleiłabym się" w to otoczenie. Ludzie skupiali się wtedy na tym co duchowe, niewidzialne.. na uczuciach. To one targały ludzi do odważnych czynów w imię miłości! miłości do człowieka, do ojczyzny.
Była to wg mnie epoka tragiczna bo przesiąknięta samobójstwami, morderstwami z miłości, ale tak wtedy okazywano to co się czuje. Dzis nie bardzo potrafimy okazywać uczuc, nie chodzi o to by siebie lub innych zabijać.. lecz o te wiersze pisane z miłości, o te piękne wyznania miłosne, o wiarę w to co niewidzialne. MIŁOŚĆ aż kipi z tej epoki, a w naszej troche tego jednak brakuje. Żyjemy z dnia na dzień goniąć za kariera, badz tez zajmujemy sie domem i pragniemy dać rodzinie wszystko miłość, szczęscie, uczucie bezpieczeństwa a ta nasza druga połówka w ogóle tego nie docenia..
Zawsze któraś strona musi nawalić.. A może to poprostu ja za bardzo kieruje sie romantyzmem i mam zbyt wygórowane wymagania.. niewiem ale ROMANZTYM zawsze był w moim sercu i do tej epoki chciałąbym się przenieść.
ulmich
napisał/a: ulmich 2010-02-13 12:48
Gdybym miała sie przenieś w czasie z pewnością wybrałabym Epokę Oświecenia .
Okres ten odpowiada panowaniu Augusta Poniatowskiego ! Był to wiek filozofów i rozumu !odkryto, że planety krążą po orbitach eliptycznych a nie okrągłych
Izaak Newton odkrył powszechne prawo ciążenia .
Nazwano i posegregowano setki gatunków zwierząt i roślin ,
rozpoczęto badania nad organizmem ludzkim
na szeroką skalę zaczęto konstruować urządzenia naukowe: teleskopy, mikroskopy, soczewki. Uważam epokę Oswiecenia za najważniejszą!