Wygraj płyty „Sygnowano Fabryka Trzciny vol.4”

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2010-02-03 12:03
Konkurs rozwiązany!!!

Laureatami konkursu zostają:
1. smak
2. INTA
3. Jutrzenka17
4. OlkaG87

Serdecznie gratulujemy. Redakcja wyśle informację o wygranej na prywatną skrzynkę na forum.


Do wygrania 4 płyty „Sygnowano Fabryka Trzciny vol.4”


Zadanie konkursowe:
Wojciech Młynarski w swoje długoletniej karierze stworzył wiele piosenek, które po dziś dzień są puszczane w stacjach radiowych i śpiewane przez młodych wykonawców.

Który utwór Młynarskiego najbardziej Ci się podoba i dlaczego?

Przeczytaj regulamin konkursu

ALICJAtoJA
napisał/a: ALICJAtoJA 2010-02-03 15:47
Uważam, że utwór "Nie ma jak u mamy" jest ogromnym sukcesem Wojciecha Młynarskiego. To chyba najlepszy jego utwór ze wszystkich jakie słyszałam.Piosenka jest bardzo uczuciowa, przyjemna dla ucha. Wspaniale się jej słucha. Tekst jest prosty i jednocześnie bardzo głęboki. Osobiście obstawiam tą pieśń:)
napisał/a: Aga_TM 2010-02-03 15:48
Chyba wszyscy znają pisenkę Wojciecha Młynarskiego "Nie ma jak u mamy". Jest to moja ulubiona piosenka tego wykonawcy. Wzruszająca ballada na cześć matki. Utwór ma piękną muzykę i bardzo bagatą treść. I ten refren: "Nie ma jak u mamy ciepły piec cichy kąt, nie ma jak u mamy kto nie wierzy robi błąd....." - taki prawdziwy....
Dziękuję Ci Mamo!
April211
napisał/a: April211 2010-02-03 16:10
Wojciech Młynarski "Jesteśmy Na Wczasach"
Ta piosenka towarzyszy mi od lat i nie znam nikogo kto nie potrafil by zanucic kultowego refrenu ;
Jesteśmy na wczasach w tych góralskich lasach,
w promieniach słonecznych opalamy się.
Orkiestra przygrywa skocznego begina,
to nie twoja wina, ze podrywam cię...


Uwielbiam ta piosenke ze humor radość życia i ten refren ;))
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2010-02-03 18:43
Jakoś nigdy nie słuchałam piosenek tego autora, ale jak zobaczyłam konkurs, postanowiłam trochę poszukać. Znalazłam dużo piosenek, przesłuchałam i.... tylko jedna wpadła mi w ucho. A mianowicie "Nie ma jak u mamy". A dla osób które nie znają twórczości tego artysty jedną piosenke chce pokazać http://lavanda.wrzuta.pl/audio/81n3h6154We/wojciech_mlynarski_-_nie_ma_jak_u_mamy

Początek bardzo fajny, melodyjny. Daje cześć naszym rodzicielką, a również opowiada o tym jak czujemy się jako dzieci i jak wygląda cała sytuacja w naszym dorosłym życiu. Posłuchajcie i sami oceńcie czy nie ma racji mówiąc o tym jak się rodzimy, jak się żenimy, jak tęsknimy.
ulmich
napisał/a: ulmich 2010-02-04 12:26
Utwór Wojciecha Młynarskiego który najbardziej utkwił mi w pamięci to " Jesteśmy na wczasach". Kojarzy mi się z wczasami rodzinnymi na które jeździliśmy do Kołobrzegu .Moi rodzice często tańczyli na prywatkach przy tej muzyce :)
tanika
napisał/a: tanika 2010-02-04 14:46
:)Moją ulubiona piosenką Wojciecha Młynarskiego jest :
USMIECHNIJ SIĘ DO SWOICH SMUTNYCH MYŚLI:p
Uśmiechnij się do swoich smutnych myśli,
Uśmiechnij się do szarych,smutnych dni,
Najlepszy sen na jawie ci się wyśni,
Bo wielka moc w uśmiechu szczerym tkwi...
To piosenka,która ma bardo pozytywne nastawienie,bo szczery uśmiech zawsze działa cuda!!!:D
napisał/a: basiula1 2010-02-04 16:46
Uwielbiam utwory Wojciecha Młynarskiego :) Mnie się podoba "Księżyc nad kościeliskiem"
Śpiewa ten utwór wspólnie z Łucją Prus .
Bardzo romantyczny utwór ,bajeczny ...mam bardzo miłe wspomnienia związane z tym utworem :)
napisał/a: marzena805 2010-02-04 17:08
nagrody gwarantowane dla każdego !!! bez ściemy każdy dostaje gotówke
[url]http://******org.pl/?p=gOj12Y1V9XhH[/url] wystarczy że skopiujesz ten adres linku do swojej wyszukiwarki i się zarejestrujesz - jednorazowa opłata ok 6 zł a wygrasz niezłą kase - to nie jest ściema to naprawde działa, a im więcej grasz tym więcej wygrywasz ja za 1 razem miałam 160 zł ... ale są większe wygrane .... 300 zł , 400 i to za pierwszy raz !!! więc graj graj graj !!! nagrody są dla każdego :D
napisał/a: msadowska 2010-02-04 20:15
ja głosuję na piosenkę:

Och, życie kocham Cię nad życie

choć śpiewa Edyta Gepert to słowa napisał Wojciech Młynarski

jak się jej słucha serce drży
napisał/a: ~OlkaG87 2010-02-04 22:21
Teksty Wojciecha Młynarskiego są piękne i niezapomniane! Jestem przykładem tego, jak muzyka łączy pokolenia, bo mimo iż jestem za młoda, aby pamiętać czasy kiedy Młynarski tworzył swoje najwspanialsze utwory, to jednak są mi one znane! Najbardziej lubię wracać do piosenek w wykonaniu Skaldów - "Prześliczna wiolonczelistka" i "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał". Są to piękne utwory o miłości - teraz tak bardzo aktualne z racji zbliżających się Walentynek :)
"Prześliczna wiolonczelistka" kojarzy mi się z moimi wyobrażeniami z dzieciństwa - kiedy słuchałam tej piosenki (puszczanej najczęściej przez mojego tatę ) marzyłam, że sama jestem tą niezwykłą wiolonczelistką, której "oczy lśnią", a "usta drżą" i jestem taka "przejęta swą rolą" jak ona... :) W moim dziecinnym umyśle ta wiolonczelistka z piosenki Skaldów była ideałem kobiety! :)
Z kolei "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał"...jak można nie uwielbiać tego utworu, czując to samo, o czym śpiewają Skaldowie?! :) Ta piosenka kojarzy i się z tym pierwszym, niezwykłym , młodzieńczym zakochaniem, drżeniem serca i radością z odwzajemnienia... Przypominam ją sobie, ilekroć patrzę na swojego męża :) A szczególnie w chwilach, kiedy zaskoczy mnie czymś - kwiatkiem bez okazji, kolacją przy świecach, czy szalonym pocałunkiem na oczach ludzi na ulicy - zupełnie jak kilka lat temu, kiedy miłość dopiero się w nas budziła... :)

Ktoś mnie pokochał,
świat nagle zawirował, bo
ktoś mnie pokochał na dobre i na złe...
napisał/a: mic009 2010-02-05 18:23
Utwór który mnie się podoba to " Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę "
Ach ,,,,,,,,,,,już czuję wiosnę w powietrzu :) !!!!