Zaufanie W Zwiazku

napisał/a: agatesiu89 2007-08-30 19:27
sluchajcie chcialabym sie dowiedziec jak to jest w waszych zwiazkach jesli chodzi o zaufanie. Czy ufacie swoim partnerom bezgranicznie? I czy oni kiedykolwiek stracili wasze zaufanie, bo wywineli jakis numer? A co z zaufaniem jesli chodzi o seks? To ostatnie pytanie zadalam, bo jestem w takiej sytuacji - z C. spotykalismy sie dluzszy czas zanim zaczelismy ze soba chodzic. Ale oto jestesmy razem i wszystko jest ok. Tabletek antykoncepcyjnych JESZCZE nie uzywam,czekam az skonczy mi sie okres. Natomiast jesli chodzi strikte o seks to oczywiscie uzywamy prezerwatyw. Przyznaje, ze zdarzaly sie takie sytuacje ze zaczynalismy sie kochac bez niczego, dopiero kiedy chlopak czul, ze zaniedlugo moze dojsc to wtedy zakladalismy zabezpieczenie i dzialalismy dalej. Ja osobiscie mam strasznie nieregularny okres. Ostatnim razem zaczal mi sie, mialam przez 1-2 dni i sie skonczyl....pytalam chlopaka, czy jest pewien, ze w odpowiednim momencie wyciagnal wiadomo co - zapewnil, ze tak. Wierze mu, ale po okresie ani sladu...nie wiem za bardzo co myslec, a przeraza mnie to, bo mam prawie 18 lat i za soba juz 1 test ciazowy...wypowiadajcie sie:)
napisał/a: anida3 2007-08-30 19:48
Witaj!mysle sobie tak,ze troszke zle dzialacie ze swoim partnerem,poniewaz zanim jeszcze nastapi wytrysk to w plynie nawilzajacym czlonek tez sa plemniki.i moze faktycznie zaszlas w ciaze,lecz Cie nie chce straszyc.powinniscie zakladac gumke juz na samym poczatku.takie jest oczywiscie tylko moje zdanie poczekajmy na wypowiedzi pozostalych pan...
napisał/a: Xeta 2007-08-30 20:24
hm.. ja tam mojemu ufam.. poaztym on sam by sie bał bo dziecko to nie zabawka...
ale może nie mysl o tym intensywnie bo przez ten stres nie masz okresu.. jak sie nie pojawi po tyg zrob test ciazowy :)
PS> naruszył zaufajnie ale nie w sprawach seksu :)
napisał/a: kratka4 2007-09-03 12:39
Dziwi mnie,że tak młoda kobieta jak ty pozwala na sex bez zapezpieczenia,no chyba że chcesz mieć dziecko.Mężczyzni maja coś takiego jak niekontrolowany wytrysk,więc zakładanie prezerwatywy w trakcie stosunku jest bez sensu.Jedno-dwudniowy okres może świadczyc o tym że jesteś w ciąży,takie plamienia 2 dniowe,przeważnie zwiastują ciąże.Jestem mężatką od 9 lat i mam dwoje dzieci,wiem o czym piszę i dziwię się młodym osobą,które nie chcą jeszcze zakładać rodziny,że bawią się w sex bez zabazpieczenia.Jest tyle środków od prezerwatywy po tabletki plastry i tabletki po,że można zapobiec,a nie potem płakać.pozdrawiam
napisał/a: jaania 2007-09-03 13:00
W sprawach sexu to powiem tak.

Moim zdaniem w dzisiejszych czasach nie ma niezaplanowanych ciaz. Kobieta zachodzi w ciaze, bo:
1. Ma to w dupie czy sie przytrafi czy nie.
2. Chce zajsc w ciaze mimo iz mowi ze nie.
Jest tyle metod zapobiegania ciazy ze nawet jak nie jestesmy pewni to mozemy sie upewnic aby nic z tego nie wyszlo.
Tak jak juz ktos tu wspomnial o pigolkach po.
Wiem ze zaraz sie rozpeta pieklo jak dojda tu te co to nie moga byc na tabletkach (radze zmienic lekarza, mojej kolezance mowiono tak przez wiele lat a ostatnio ktos dopasowal jej tabletki i jest bardzo z tego zadowolona), bo spiralka tez nie wchodzi w rachube, bo uczulone na gunki, no plastry sa do dupy....mozna by tak wyliczac i wyliczac. Ale koniec koncow i tak zostanie na tym ze z wlasnej glupoty sie czlowiek nie zabezpieczyl tak jak powinien.

Jesli chodzi o sprawy partnerskie to ja naleze do osob ktore jak straca do kogos zaufanie to trudno je odzyskac, ale lepsza najgorsza prawda niz male biale klamstwo.
Zdradzona przez partnera dowiedziawszy sie tego od niego i wyjasnieniu mi jak to bylo, zwiazek zakonczylam ale jest moim najlepszym przyjacielem, bo tylko z przyjaciolmi mozna rozmawiac o wszystkim.
napisał/a: Hania9 2007-09-03 13:59
Jaania...

Trochę się z Tobą zgadzam - nie ma niezaplanowanej ciąży! Skutkiem każdego współżycia może być ciąża, i nie ma 100% pewności, że zabezpieczając się do niczego nie dojdzie czy to biorąc pigułki, czy używając prezerwatyw, czy stosując NMP. Przecież musimy brać pod uwagę takie sytuacje jak pęknięta prezerwatywa, zwymiotowanie pigułki, która jeszcze się nie wchłonęła albo jakieś inne zamieszanie w naszym organizmie, które przesunie dni płodne w tą czy inną stronę.

A poza tym, po raz kolejny napiszę, że przeraża mnie to co czytam!

Agetusiu89, rozpoczynając współżycie z mężczyzną należy się pewnych rzeczy i kwestii dowiedzieć, zasięgnąć rady, może iść do ginekologa czy porozmawiać z mamą na te tematy. W głowie mi się nie mieści, osąd, że jeśli mężczyzna wyciągnie penis przed wytryskiem to nie może dojść do zapłodnienia!!! :eek:

To co pisze kratka to fakt - 20% mężczyzn ma wyciek nasienia przed wytryskiem, więc problem - "zdąży - nie zdąży" co piątego nie dotyczy, bo i tak już podarował swoje plemniki, zanim się z pochwy wycofał.

Masz 18 lat, i jeśli uważasz się za osobę dorosłą, to funkcjonuj jak osoba dorosła + odpowiedzialna. Dzieci na świat same się nie pchają...
napisał/a: black_pearl 2007-09-06 15:49
co do tych plamien - to niekoniecznie znacza ze jest w ciazy - czasami sie one przytrafiaja gdzies w polowie miedzy okresami i po prostu oznaczaja jajeczkowanie. Ja akurat tak mam.
napisał/a: Liliana22 2007-09-07 10:03
Facetowi nigdy nie ufa się bezgranicznie podczas sexu bo natury nie da się oszukać i sama nawet się nie zorientujesz kiedy zajdziesz w ciążę. Zapewniam cię że jak zaczniesz brać tabletki to będziesz miała okres regularnie co 28 dni :) ja tak mam i będziecie się mogli kochać do końca.

Nie pozwól kochać sie bez zabezpieczenia. Ja pozwoliłam i mam piękną córeczkę :)
napisał/a: agatesiu89 2007-09-07 14:17
powiem tylko, ze przez ostatnich kilka dni (moze 3,4) bola mnie okolice jajnikow... wiecie jak to jest, jak sie nie chce byc w ciazy a istnieje takie zagrozenie to wymysla sie objawy na sile, taka psychika czlowieka, a przynajmniej moja... nie chce sie stresowac bo to moze opoznic okres, ale sama juz nie wiem...w przyszly pon ide do ginekologa po tabletki, mam nadzieje ze nie przekaze mi "radosnej" nowiny, ze bede miala dzidziusia...
napisał/a: agatesiu89 2007-09-07 14:19
a tak w ogole co by bylo latwiej, macie tutaj moje gg, jak cos to piszcie 3357404 :)