żaluzje drewniane?

napisał/a: marlenkaH 2009-12-07 17:14
Witam. Mam pytanie do osób posiadających drewniane żaluzje, jak jest z ich
trwałością? Obecnie posiadam aluminiowe, jednak po pewnym czasie użytkowania i
codziennego ich podnoszenia i opuszczania zaczeły sie psuc i myśle nad wymianą
własnie na drewniane.
napisał/a: talkative 2010-03-24 15:03
Żaluzje aluminiowe są straszne i wyglądają okropnie. Jeśli tylko masz możliwość to wymień je sobie na drewniane właśnie. Jeśli nie będziesz ich szarpać to nie powinny Ci się połamać. Czyści się je dobrze i przede wsyzstkim wyglądają znacznie lepiej niż aluminiowe.
napisał/a: kangpe 2010-03-26 15:11
No talkative ma racje, żaluzje drewniane są czadowe, ale ostatnio ja się bardzo zajawiłam na rolety rzymskie i ładne zasłony. Okno zdecydowanie ładniej wygląda z ładnymi zasłonami niż ze zwykłymi żaluzjami.
napisał/a: payton 2011-01-18 20:46
Również uważam, że ciekawszym wyborem są rolety rzymskie. Szczególnie, jeżeli mają ciekawy wzór, choćby taki: http://www.dekoria.pl/offer/product/24/522/Roleta-rzymska-Padva-w-kolekcji-Comics-tkanina-260-99 Oryginalna rzecz, a do tego praktyczna, ponieważ nie przepuszcza prawie w ogóle światła.
napisał/a: emila3000 2011-01-19 00:17
taa tylko jak umyc drewniane zaluzje? do wanny sie nie wrzuci i prysznicem sie nie oplucze....
napisał/a: paul250 2011-01-25 11:20
No niby nie, ale jak fajnie się prezentują! Czasami warto postawić na aspekty estetyczne, a nie praktyczne. Ostatecznie od czasu do czasu można spróbować je odkurzyć odkurzaczem (ostrożnie oczywiście!)
napisał/a: emila3000 2011-01-25 11:20
odkurzaczem odchodow much sie nie usunie, ktorych jest pelno na zaluzjach.... a takie brudne zaluzje juz ladnie nie beda sie prezentowac..... :(
napisał/a: robertoo 2011-03-12 00:42
osobiście mam drewniane żaluzje i bardzo sobie je chwale, a przede wszystkim elegancko to wygląda w przeciwieństwie do aluminiowych
napisał/a: Weronikaoca 2011-03-14 10:26
owszem... drewniane żaluzje sa fajne, dają taki efekt ciepła... mój brat ma takie w pokoju, ale uwaga na słoneczne miejcsa- żaluzje mojego brata troszkę się wykrzywiły:/ albo to wina grzejnika pod oknem, albo nasłonecznionego pokoju;)
mrojek
napisał/a: mrojek 2011-06-07 20:30
drewniane o niebo lepiej prezentują się niż aluminiowe, a czyszczenie nie jest takie straszne jak każdy pisze (do wanny nie polecam wrzucać, bo można sie niemiło zaskoczyć, wygiętymi lamelkami )

Jest kilka szkół ja swoje 50mm ciemnej czekolady psikam pronto, zaoszczedza mi to częstsze czyszczenie, ale jak juz nadchodzi ten dzień czyszczenia, zamykam żaluzje i czyszcze najpierw z jedenj strony sidoluxem i z drugiej. Nigdy nie czyszcze po listku, chyba bym oszalała , moje okna są sporawe, i bym chyba wyszła z siebie. Sa jeszcze takie specjalne szczoteczki do kupienia w necie, ale sama jeszcze jej nie mam.
napisał/a: emila3000 2011-06-07 21:15
probowalam tak czyscic moje zaluzje, myslam ze mnie szlak trafi, bo i tak trzeba czyscic kazda listewke osobno, bo zachodza na siebie jak dachowki....

ale jeszcze troche wyprowadzam sie z miasta i zero zaluzli :D

chociaz nie przeczę ze drewno piekne jest, ale w wiekszosci przypadkow jak widac nie praktyczne

a jak jest z trwaloscia?, w ikei byly drewniane zaluzje, maz jej dotknął i sie rozleciala w pyl :eek:
napisał/a: pandadwa 2011-06-08 10:07
Mi się strasznie podobają takie drewniane.. wyglądają pięknie. Boje się tylko, że mało światła przez nie dociera.