Konkurs "Wygraj płyty Gospel"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2009-11-23 14:34
Mamy do rozdania 5 płyt „GOSPEL. Hallelujah for Glory”.

Zadanie konkursowe:
Wystarczy na forum polki.pl napisać jaka muzyka kojarzy Wam się ze świętami?


Przeczytaj regulamin konkursu!

Laureatami konkursu zostają:
1. pplatyna
2. Barka_feri
3. niania5
4. szyszka110
5. edka0077


napisał/a: niania5 2009-11-23 18:34
Gdy myślę ŚWIĘTA słyszę odgłos dzwoneczków...
W dzieciństwie w wigilijny wieczór wypatrywałam na niebie ze starszą siostrą pierwszej gwiazdki. Gdy ja dojrzałyśmy, dzwoniłyśmy dzwoneczkiem i dla wszystkim domowników było to znak, że już czas rozpocząć wieczerze. Teraz tę tradycję kontynuuje mój mały siostrzeniec.
diana171615
napisał/a: diana171615 2009-11-23 20:11
za świetami kojarzy mi sie koleda "Jezus malusieńki" w wykonaniu mojego dziadka , który zmarł 4 lata temu lecz jego głos pozostanie w mojej pamieci na zawsze...Kocham Cie...;)
napisał/a: aczp 2009-11-24 13:12
A ja ze świętami kojarzę piosenkę z Pszczółki Mai, śpiewaną przez Zbyszka Wodeckiego...miałam wtedy 5 lat i 3 tygodnie spędziłam w szpitalu. Na okres świąteczny wyszłam do domu na przepustkę, ale każdego dnia wieczorem rodzice wieźli mnie na zastrzyk. Leżałam na kozetce, pielęgniarka robiła zastrzyk, ja zaciskałam zęby i patrzyłam w ekran telewizora w pokoju pielęgniarek, a na ekranie była dobranocka - Pszczółka Maja... Żadna inna piosenka nie kojarzy mi się tak bardzo se świętami, jak ta...
napisał/a: melsner 2009-11-24 14:19
Ze świętami oczywiście kojarzą mi się kolędy. Najbardziej lubię "Wśród nocnej ciszy". Mam do tej kolędy szczególny sentyment, ponieważ jako kilkuletnie dziecko nauczyłam się grać melodię tej kolędy na cymbałkach. Bardzo denerwowałam się przed Wigilią, na której miałam ją zagrać przed wszystkimi. Pamiętam, że wszystkim bardzo się podobało. Babcia z mamą się wzruszyły a starsza siostra poklepała mnie po plecach, na znak, że odwaliłam kawał dobrej roboty :) Teraz staram się nauczyć moją córeczkę tej kolędy i myślę, że do tegorocznych Świąt damy radę!
napisał/a: sage 2009-11-24 16:55
Święta kojarzą mi się ze znaną piosenką Czerwonych Gitar: "Jest taki dzień...". Zawsze gdy ją słyszę odczuwam klimat Świąt i czuję, że są już blisko. W moim sercu wtedy na chwilke robi sie cieplutko i znowu wierzę w cud Bożego Narodzenia!
napisał/a: monludki5 2009-11-24 17:13
Święta to czas magiczny a więc kojarzy mi się z nimi wyłącznie najbardziej magiczna muzyka - poważna. Bethoven, Bach, Mozart.. Każdy z tych Panów tworzył wyjątkowe utwory, które pomagają budować coraz to nowe marzenia.. i wierzyć w nie.. zupełnie jak Święta:)
napisał/a: ewe0005 2009-11-24 18:45
Najbardziej ze świętami kojarzy mi się piosenka Hani Stach "Pada śnieg" , a zaśpiewana, przez naszą Polską wspaniałą artystkę Edytę Górniak, jest po prostu dla mnie mistrzostwem. " Dziś Pan Andersen cieszy się, bo wszyscy dziećmi stają się..." I ja właśnie przy tej piosence czuję się dzieckiem :) Już w tym roku, będę śpiewała ją z moją córcią, choć ona jeszcze do końca nie potrafi mówić:)
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2009-11-24 20:21
A mi ze świętami najbardziej kojarzą się kolędy. A w szczególności "Bóg się rodzi". Dla mnie to jest właśnie świąteczna "piosenka". Uwielbiam śpiewać je głośno, nie tylko w domu, ale i podczas Pasterki, wówczas czuje się prawdziwą atmosferę świąt i całkiem inaczej odczuwa się wizytę w kościele i modlitwę.
ALICJAtoJA
napisał/a: ALICJAtoJA 2009-11-24 21:35
Może to niepoważne ale mi Święta kojarzą się, przypominam sobie o nich a czasem o nich rozmyślam, niezależnie czy to wiosna, lato, jesień, zima przy muzyce, a dokładniej piosenkami śpiewanymi przez Jeffa Dunhama w - Achmed the Dead Terrorist-wydanie Świąteczne. Płaczę niemal ze śmiechu przy "kolędach" śpiewanymi przez Achmeda:) Najlepsze są: "o holly crap", "Silent!Night" a już przeogromnym Świątecznym hitem jest dla mnie "jingle bombs ":)... może to, nie jakieś specjalne przeboje z pierwszych list przebojów Świątecznych ale są oryginalne i to trzeba przyznać;)
enigma10
napisał/a: enigma10 2009-11-24 22:29
Gdy słyszę w radio "Last Christmas" Wham! - to wiem, święta są już blisko:)
Bardzo lubię tę piosenkę, nieodmiennie kojarzy mi się ona z rozpoczęciem sezonu Bożonarodzeniowego:)
Wtedy wiem, że trzeba się już na poważnie brać za świąteczne porządki, planować menu na kolacje wigilijną i rozglądać się za prezentami.

Już czekam na tę piosenkę, już się cieszę, że wkrótce znów usłyszę ją w radio)
tanika
napisał/a: tanika 2009-11-25 17:47
Swięta kojarzą mi się z kolędami,z melodyjnym głosem płynącym z samego wnętrza duszy i fal radiowych,delikatny skrzyp śniegu pod nogami i cichy dzwon dzwoneczków.Spiew choru i dzwięk organów,kolędy za świątecznym stołem i garstka kolędników z pięknymi głosami,które rozczulają i niosą w sobie mnóstwo pozytywnej energii - magiczna melodia Bożego Narodzenia na którą zawsze z niecierpliwością czekam!!!