bolesne ząbkowanie

napisał/a: arpka 2009-11-17 10:44
czy stosowała któraś z was czopki Viburcol, ostatnio widziałam reklame w gazetce w aptecie i tak się zastanawiaw, czy - zwłasza że są homeopatyczne - nie pomogły by na ząbki mojego maluszka - mam juz dosyć nieprzespanych nocy
napisał/a: Agaluk 2009-11-17 13:40
Tak znam ten lek od dawna, gdyż moja siostra stosowała je u swoich dzieci przy bolesnym ząbkowaniu. Chłopcy bardzo w tym czasie byli płaczliwi i niespokojni. Viburcol na nich działał ładnie, po kilku dniach stosowania ich nie było widać, że oni przechodzą ząbkowanie :)
napisał/a: ~Moon 2009-11-17 14:48
Na bolesne ząbkowenie dobrze jest stosować żele znieczulajace dla dzieci.Można kupić w aptekach
grabusia4
napisał/a: grabusia4 2009-11-17 15:20
Na niektóre dzieci viburcol nie działa ja nie stosowałam bo akurat mój syn rzadko w nocy marudził ewentualnie dostawał czopki paracetamolu .
napisał/a: Aniinka 2009-11-17 18:21
na moją działał, tylko trzeba pamiętać żeby podawać go przez kilka dni, jedna czy dwie dawki nie dadzą efektu.
żele znieczulające też są ok, ja używałam bobodentu

można też podać na noc lek p/bólowy z paracetamolem lub ibuprofenem
grabusia4
napisał/a: grabusia4 2009-11-17 20:45
Ja tez uzywałam bobodentu a raczej nadal używam ale działa krótko.
la_luna
napisał/a: la_luna 2010-02-04 13:41
Vibrucol pomaga na ząbkowanie, znam wiele mam, które go chwalą, bo pomaga szybko maluchowi
karlita
napisał/a: karlita 2010-03-01 14:22
my używamy dentinoxu ale czasem mam wrażenie że nie działa
a viburcol podawałam ze 2 lub 3 razy kiedy małej już nic nie pomagało i np budziła się co 30 min z płaczem - i zazwyczaj mała się uspokajała i lepiej spała ... niestety ale muszą się nacierpieć te nasze robaczki by te ząbki wyszły :(
hapyra
napisał/a: hapyra 2010-10-01 13:02
może odświeżę temat. moje dziecko niedługo zacznie ząbkować. czego używałyście w pierwszym etapie ząbkowania? córka mojej siostry strasznie źle przechodziła ząbkowanie i nie chcę żeby moje dziecko też się tak męczyło
napisał/a: Aniinka 2010-10-01 21:37
hapyra napisal(a):może odświeżę temat. moje dziecko niedługo zacznie ząbkować. czego używałyście w pierwszym etapie ząbkowania? córka mojej siostry strasznie źle przechodziła ząbkowanie i nie chcę żeby moje dziecko też się tak męczyło


wystarczy poczytać i wszystkiego się dowiesz...
napisał/a: klarek 2010-10-04 11:45
hapyra napisal(a):może odświeżę temat. moje dziecko niedługo zacznie ząbkować. czego używałyście w pierwszym etapie ząbkowania? córka mojej siostry strasznie źle przechodziła ząbkowanie i nie chcę żeby moje dziecko też się tak męczyło


My jak mała płacze, jest niespokojna czy ma inne obajwy ząbkowania to stosujemy Camilię dla mnie ważne jest to, że lek jest naturalny bo przyznam szczerze niechętnie sama biorę lekiprzeciwbólowe i nie chce też podawać małemu dziecku.
aleksia1
napisał/a: aleksia1 2010-10-26 19:38
Czy ten lek Camilia to coś działającego przeciwbólowo?
Od którego miesiąca życia można podawać ten lek?