soczewki kontaktowe

desertisland
napisał/a: desertisland 2009-09-25 16:27
Cześć, powiedzcie mi, jak kupujecie soczewki? Ja znalazłam ostatnio fajną stronkę szkla.com i tam mam zamiar zamówić - jest duży wybór szkieł w różnych kolor, jak ktoś lubi zmieniać kolor oczek. Co myślicie?
napisał/a: janet9 2009-09-25 23:24
Jak kupuję soczewki? Hmm normalnie u optyka. ja nosze szkła od wielu lat (nie pamiętam już ile). ja nosze korygujace wzrok, co prawda mam w planach zabieg korekty ale jakos nie mam czasu się na niego umówic. A kolorowych, z rysunkami itp nie nosze bo mi się nie podobają
napisał/a: Lalunka 2009-10-02 14:38
kolorowych z rysunkami????? Kolorowe chyba tylko zmieniaja kolor tęczówki...

1 parę soczewek powinno się zakupić po wizycie u okulisty. Nie wiem skąd się bierze przekonanie, że można je sobie samemu dobierać. A czy tabletki antykoncepcyjne tez sobie sama dobierasz?
napisał/a: ola_miko21 2009-10-02 14:53
Kupuje soczewki przez intrnet Johnson&Johnson 1-day Acuvue, wczesniej kupowalam miesieczne Eyeye przez Allegro. Soczewki kupilam sama bez wczesniejszej wizyty u optyka...z lenistwa.
Porownanie z pigulkami chyba nie jest najlepsze, mnie za kazdym razem gin dawal inne.
napisał/a: Lalunka 2009-10-03 20:42
ale sama wiedziałaś jaką masz wadę, jakie soczewki? jaki masz promień krzywizny?
napisał/a: janet9 2009-10-03 22:15
z soczewkami jest jak z okularami, jeśli sa źle dobrane to zamiast korygowac wzrok - to go psuja, albo go pogorszą. dlatego warto najpierw pójśc do okulisty który ustali wade a dopiero potem kupic soczewki
napisał/a: ~Kropeczka25 2009-10-04 09:40
Lalunka napisal(a):kolorowych z rysunkami????? Kolorowe chyba tylko zmieniaja kolor tęczówki...QUOTE]

są soczewki z obrazkami

http://www.hosz.pl/index.php?p196,roczne-soczewki-kontaktowe-crazy-colourvue-promocja

Ja kupuje od 8 lat u okulisty soczewki Freshlook i nie dalabym się namówić na zakup przez internet,chociaż by dlatego ze ja zawsze badam wzrok przed zakupem.
napisał/a: ola_miko21 2009-10-04 11:38
Oczywiscie ze wiedzialam jaka mam wade bez tego raczej trudno byloby mi wybrac soczewki, z reguly soczewki sa o 0,25 dioptrii slabsze niz szkla w okularach. Badam wzrok gdy zmnieniam okulary, na szczescie od conajmniej 5 lat wada stoi w miejscu, wiec chyba tak zle tych soczwek nie dobralam:)
napisał/a: Lalunka 2009-10-06 23:08
Ola_miko co 5 lat? jak nosisz soczewki to chyba powinno się częściej...

Kropeczka25, a jakie soczewki nosisz? Miesięczne?
Ja noszę B&L miesięczne... wzrok badam średnio raz na rok
napisał/a: ola_miko21 2009-10-07 09:39
Lalunka napisalam, ze od 5lat wada sie nie poglebia, wiec mozna wywnioskowac, ze co jakis czas sprawdzam wzrok skoro to wiem.
Mysle, ze to kazdego indywidulana sprawa czy chce sprawdzac wzrok raz na miesiac czy raz na 2 lata, jak sie cos spieprzy kazdy bedzie mial pretensje wylacznie do siebie...ulotki sa w kazdym opakowaniu.
napisał/a: ~Kropeczka25 2009-10-07 19:19
Lalunka noszę miesięczne freshlooki i szczerze powiem ze nie uzywałam jeszcze rzadnych innych
napisał/a: Lalunka 2009-10-07 22:01
ja kiedyś nosiłam zerówki brązowe- tylko po to by zmienić kolor oczu, bo mi się moje średnio podobają...

Teraz nosze od czasu do czasu B&L- bo mam małą wadę. Do jazdy na motocyklu, na plażę lub deskę zakałdam soczewki. Kontroluję średnio 1 raz w roku- przy soczewkach są różne infekcje, urazy itppp..
Raz mi sie soczewka podarła i całe oko poraniła...