Czy kąpiel w piwie pomaga przy problemach skórnych?

sun
napisał/a: sun 2009-08-05 18:10
Przeczytałam, że specjaliści polecają kąpiel w piwie raz w tygodniu. Faktycznie to może być dobry pomysł, bo przecież piwo (dzięki drożdzom) zawiera dużą zawartość wit. B., która pomaga przy problemach skórnych. Przecież płukanka piwna też jest polecana przy problemach z włosami. Czy któraś w was próbowała już piwnych kąpieli? Co o tym sądzicie?
napisał/a: ~justys89 2009-08-07 23:22
hmm jeśli to prawda, to chętnie bym wypróbowała, może by pomogło na moją skórę :/ ale czy taką kąpiel można przygotować samemu w domu? Bo to chyba musi być specjalne piwo do kąpieli, z tego co wyszukałam.
napisał/a: kasiamach 2009-08-08 14:28
Kilka miesięcy temu był program w TV poświęcony kąpieli piwnej. Z racji tej, ze temat nie interesował mnie, zapamiętałam tylko tyle, ze jest to nowość, którą oferują czeskie SPA. Pamiętam też, ze mówili o dobroczynnym dzialaniu takich kąpieli dla skóry, ale szczegółów juz nie podam;)
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2009-08-08 15:06
Myślę że wiecej zwolenników znalazłoby się picia piwa niż kąpieli w nim..... Nie wiem jak miałaby wyglądać taka kąpie, ale ja już jestem przeciw....
napisał/a: snupy3 2009-09-06 14:36
Może i działa,ale nie chciałabym cała piwskiem potem śmierdzieć...
napisał/a: sigma69 2009-09-11 19:08
ale znacznie tańsza i super działająca będzie kąpiel w soli z Morza Martwego, którą możesz kupić w każdym Studiu Zdrowia Rolletic
napisał/a: ~surfingmause 2009-09-13 20:31
fuuuuuuuuj kąpiel w piwie, napewno pomaga ale to jest obrzydliwe....:confused:
cohenna
napisał/a: cohenna 2009-09-13 20:35
Może i pomaga...ale jak człowiek potem chmielem "pachnie"....
napisał/a: dynamite 2009-10-21 11:50
Pierwszy raz o tym słysze, że kąpiel w piwie pomaga. Tylko chyba to by było nieprzyjemne jeżeli wychodząc z łazienki po kąpieli śmierdziało by się jak gorzelnia. Ja chyba nie skusiłabym się na taką terapię. Mam inne sposoby np ja mam strasznie suchą skórę, a to dlatego, że jestem alergiczką i skóra jest bardzo wrażliwa na każde podrażnienia. Tak więc używam tylko kosmetyków na bazie naturalnych składników. Od pewnego czasu kupuję je w mydlarni u franciszka. Kiedyś kupowałam w internecie, a teraz mam taka wygodę, że utworzyli sklep stacjonarny w krakowie. I jeśli mam czas to wstępuję do niego.
Przyznam Ci się, że moja skóra jest już całkiem inna. Także nie skusiłabym się na kąpiel w "chmielowej zupce".
LADYALI
napisał/a: LADYALI 2010-08-02 12:43
Musze odświeżyć trochę watek bo ostatnio przy okazji inspiracji tym facebook'iem http://pl-pl.facebook.com/BeautyHomecare - zainteresowałam się i kąpielą w piwie i w winie...gdyby tylko można było sobie na takie zabiegi pozwolić. Właśnie tam można przeczytać jak i na co wpływają takie ekskluzywne zabiegi, jak dla mnie z obu chętnie bym skorzystała :)
napisał/a: rose80 2010-08-06 14:43
Ciekawa sprawa… myślę, że może znaleźć się wielu przeciwników takiej kąpieli ze względu na marnotrawstwo trunku :)
A tak na serio to czytałam, że kąpiel piwna poprawia krążenie i relaksuje. Myślę, że warto kiedyś spróbować. Wiecie ile to kosztuje?
napisał/a: nasic 2010-09-08 21:55
nie miałam pojęcia, że kąpiele w piwie mogą poprawić kondycję naszej skóry..ogólnie wiem, że piwo pomaga w układaniu włosów, jeżeli chcemy zrobić loki [chociaż w praktyce podobno różnie się to sprawdza], ale te kąpiele też brzmią ciekawie..