Obawy ... Problem z psychika. Prosze o pomoc :(

napisał/a: CzarnaJagodka 2009-07-06 19:17
Czesc.
Jestem tu nowa, nie wiem czy pisze w dobrym temacie, ale uwazam ze moj problem jest zwiazany z moja psychika. Ostatnio nie wiem co sie zemna dzieje. Nie mieszkam w Kraju, nie wiem czy to ma z tym zwiazek. Otoz moj problem polega na tym, ze nie dawno okazalo sie ze jestem w ciazy, wlasciwie nie wiem jak o tym pisac bo pewnie nie ktorzy z was pomysla se ze zdradzalam meza i teraz sie boje, ale to wcale nie prawda bardzo kocham mojego meza. Otoz ciagle mysle ze moje dziecko bedzie mialo jakas inny kolor skory, czytalam o tym artykuly rozne dotego naogladalam sie tu roznych dzieci o roznym kolorze skory, nie wiem czy to ma jakis z tym zwiazek. Wiem ze ciagle o tym mysle martwie sie co wtedy bedzie, utknelo to w mojej podswiadomosci i ciagle sie tym martwie zamiast cieszyc sie ciaza to ja mysle martwie sie. Naprawde nie wiem czemu tak to mnie meczy. Czytalam ze jest mozliwosc zeby dziecko mialo inny kolor, moze dlatego mam wieksze obawy ze mnie to spotka. Bardzo zalezy mi na pomocy bo juz sama se z tym nie radze. Mezowi nic nie mowilam otym bo pomysli zaraz ze go zdradzilam i teraz sie boje tak jak pewnie wiekszosc z was. Ale naprawde tego nie zrobilam. Prosze Was serdecznie o Pomoc to bardzo istotne dla mnie. Czy jest mozliwosc ze bede miec takie dziecko, jak o tym nie myslec, czemu wogole mam takie mysli i obawy:(
napisał/a: anaa82 2009-07-06 22:07
A czy w Twojej rodzinie choćby i dalekiej są jacys o innym kolorze skóry? Jacys pradziadkowie? Jezeli nie ma nikogo takiego to nie masz jak przejąc takich genów. Hormony kobieto Ci działają i wariujesz, ale absolutnie nie masz sie czym przejmowac. Dzdzius bedzie bielutki i śliczniutki :)
napisał/a: CzarnaJagodka 2009-07-07 15:31
No ja rozumiem to sama probowalam sobie to wmowic ale to nie dziala. Nie wiem jak zmienic tok myslenia, aby tak juz nie uwazac ciagle mam te mysl przed oczami poprostu istny koszmar, nie wiem jak se z tym poradzic:(
napisał/a: CzarnaJagodka 2009-07-09 11:27
Widze ze nie bardzo ktos moze mi tu pomoc ((:(
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2009-07-09 12:53
Ostatnio był taki program w telewizji....
Jeżeli w twojej rodzinie nikt nie miał ciemnej skóry, to Twoje dziecko nie ma prawa być czarne, to jest niemożliwe z punktu widzenia DNA i medycyny.
cohenna
napisał/a: cohenna 2009-07-09 12:59
Jeśłi nie masz nikogo z przodków o innym kolorze kkóry to i twoje dziecko nie może takiej mieć...>!!!
napisał/a: Amelia29 2009-07-09 13:09
To jest rodzaj irracjonalnego lęku. Niektórzy boja sie wejść do windy, inni psów, samolotów... Jakieś tam prawdopodobieństwo jest że winda spadnie, pies ma wściekliznę i samolot się rozbije, ale jest ono duzo mniejsze niż to, że przejedzie Cię samochód na pasach. Często na forum pojawia sie dziewczyna, która przytalała się z chłopakiem i pyta czy jest w ciąży. Mimo że to niemozliwe, to przesladuje ją i nie daje spać.
A jak sobie radzic z lękami? Chyba tylko racjonalne myślenie.
Spróbuj pozbyć się tego lęku dla dobra dziecka, pomysl, że bedziesz je kochać jakiekolwiek jest, bo ono juz żyje i teraz najważniejsze jest aby było zdrowe. A jakie byłyby konsekwencje, ze dziecko nie będzie podobne do ojca? W dzisiejszych czasach małe, bo przeciez są testy DNA.
Zreszta co ja piszę, przeciez na 99, 999999999999999999% bedzie różowiutkie:)
napisał/a: CzarnaJagodka 2009-07-13 19:32
Dziekuje wam bardzo za odpowiedzi napewno mi to w jakis sposob pomoze.
napisał/a: CzarnaJagodka 2009-07-15 09:24
A nie wiecie moze czy to mozna jakos sprawdzic wtedy to juz bym napewno nie miala chyba jakis obaw bo teraz to tak mam to w glowie uwalone tak to nazwe ze nie moge zapomniec o tej mysli mimo ze mam mase innych ale nic nie pomaga to jest najgorsze
napisał/a: anaa82 2009-07-15 14:42
Może umów się ze swoim lekarzem, może jemu uda się Ciebie przekonać, a jak nie ot może psycholog by pomógł?
Pomyśl tak, nieważne czy bedzie w kropki czy paski, ważne by było ZDROWE! Teraz zdrowie dziecka jest najważniejsze i o nim myśl. Mysl o dobrym odżywianiu i jak najmniej stresu bo to i jemu i Tobie szkodzi.
napisał/a: CzarnaJagodka 2009-07-16 11:39
Ja naprawde to wiem ciagle mysle ze bede rodzic moj maz bedzie przy mnie i nagle zobaczy czarne dziecko odejdzie odemnie wtedy tego sie boje najbardziej ale rowniez martwie sie o zdrowie ale nie az tak jak o to nie wiem czemu naprawde mam ostatnio troche na glowie ale to mi calkowicie zaprzata glowe naprawde nie wiem czemu (:( musze se jakos z tym pomoc ale nie wiem jak wiem ze mowie glupoty ale to naprawde powazny problem dla mnie nie wiem jak se z tym radzic
napisał/a: anaa82 2009-07-16 14:31
Spotykałaś się kiedyś z czarnoskórym facetem? Skoro Twój mąż jest ojcem to najwyżej zrobi badanie DNA i wyjdzie ze jest 100% tatusiem. Ale napewno nie bedzie takiej potrzeby.