Konkurs "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2009-06-19 16:45
Konkurs rozwiązany!!!

Laureatami konkursu zostają:
1. klaudia28
2. radosna_wiosna
3. gosia5
4. Katjen27
5. blanca

Serdecznie gratulujemy!!!

Do wygrania 5 zestawów: DVD i płyta CD z muzyką z filmu "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"


Przeczytaj o filmie

Zadanie konkursowe:

Główny bohater w filmie "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" rodzi się jako osiemdziesięciolatek i wraz z upływem czasu staje się coraz młodszy.
Gdybyście mieli możliwość zatrzymać czas, to będąc w jakim wieku chcielibyście to zrobić i dlaczego?

Zasady konkursu:
1. Konkurs zostanie przeprowadzony na forum serwisu polki.pl w terminie od 19 do 30 czerwca 2009 r.
2. Prace będą oceniane przez konkursowe jury złożone z Redakcji serwisu www.polki.pl.
3. Nagrody trafią do osób, których prace jury oceni najwyżej.
4. Jury podejmie decyzję dotyczącą zwycięzców 2 lipca i prześle informacje do osób nagrodzonych na ich prywatne skrzynki na forum z prośbą o podanie adresu wysyłki nagród. Wyślemy je pocztą niezwłocznie po uzyskaniu danych adresowych zwycięzców.
5. Prawa autorskie majątkowe do prac nadesłanych przez uczestników konkursu powinny należeć do uczestników konkursu. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność wobec Organizatora w przypadku zgłoszenia przez osoby trzecie roszczeń z tytułu naruszenia ich praw wskutek wykorzystania przez Organizatora tekstów zgodnie z niniejszym Regulaminem.
6. Zgłoszenia muszą być unikalnymi treściami, stworzonymi specjalnie na potrzeby danego konkursu. Teksty, które dostępne są już w internecie, na innych serwisach będą dyskwalifikowane.
7. Wszelkie zgłoszenia nieprawidłowości i naruszenia zasad konkursowych należy zgłaszać na redakcyjną skrzynkę forumową do dnia poprzedzającego rozwiązanie konkursu. Po tym terminie Jury nie będzie takich zgłoszeń brać pod uwagę.
8. Dane do odbioru nagrody należy wysłać na redakcyjną skrzynkę forumową najpóźniej do 15 lipca 2009 r. W przypadku przekroczenia tego terminu nagrody przepadają!
napisał/a: klaudia28 2009-06-19 18:35
Mam dopiero 18 lat i w dotychczasowym życiu nie chciałabym zmienić nic co do tej pory się wydarzyło. Wiadomo, że nie wszystko było idealne i piękne, jednak jak dotąd mogłabym zmienić wyłącznie małe szczegóły. Było w trakcie tych 18 lat także wiele szczęśliwych momentów, jednak nie trwających ne tyle długo by do nich wracać. Jeśli mogłabym zatrzymać czas to nie wracałabym do tego co było, tylko przeniosłabym się w przyszłość. Mam ku temu wiele powodów :) Z pewnością wybrałabym rok 2012. Nie znaczne posunięcie w czasie. Dałoby mi natomiast wiele odpowiedzi. Po pierwsze wiedziałabym co z moimi studiami, czy udało mi się dostać tam gdzie chciałam, czy jakoś sobie radzę jako przyszły inżynier :) Po drugie i jest to najważniejsza kwestia, czy udało mi się spełnić moje największe marzenie. Wielu osobom może się wydać ono błahe i nic nie warte w życiu, jednak ja przywiązuję do tego wielką wagę. Jestem wielkim kibicem sportowym, sama nie przepadam za uprawianiem sportu, mimo tego uwielbiam go oglądać. W 2012 roku pod koniec lata mają odbyć się w Londynie Igrzyska Olimpijskie - najważniejsza impreza sportowa czterolecia. Chciałabym zobaczyć tam oczywiście jak najwięcej, najbardziej liczę na pływalnie, bo tam wystąpi mój ulubiony sportowiec, którego podziwiam już od przeszło 5 lat. Jest nim Michael Phelps - dla mnie osobiście autorytet. Chociaż jest tak młodym człowiekiem, ma niespełna 24 lata, jest najbardziej utytułowanym olimpijczykiem wszechczasów. Podziwiam jego przeogromną determinację w dążeniu do celu. Poświęcenie 4 lat swojego życia by osiągnąć te cele. Wytrwałą i długotrwałą, bardzo męczącą pracę. Wiem, że popełnił w życiu kilka błędów, jednak komu się one nie zdarzają? Michael Phelps stał się dla mnie motywacją, która pozwala mi myśleć o rzeczach trudnych do osiągnięcia. Pomógł mi nie tracić nadziei, dlatego jak do tej pory jest moim największym marzeniem spotkanie tego fenomenalnego sportowca. Tak też wykorzystałabym moją podróż w czasie. Gdyby udało się spełnić to marzenie, to z pewnością w momencie naszego spotkania byłby drugi moment, w którym czas by się dla mnie zatrzymał...
napisał/a: kasiulcia19 2009-06-19 19:37
[CENTER]Gdybyście mieli możliwość zatrzymać czas, to będąc w jakim wieku chcielibyście to zrobić i dlaczego?

Ja chciałabym móc zatrzymać czas, będąc w wieku DZIECIĘCYM, mając tak 3-4 latka.

Dlaczego?
A no dlatego, że będąc dzieckiem za nic i za nikogo nie musiałabym odpowiadać, niczym nie musiałabym się martwić.

Miałabym swój własny,beztroski, bezpieczny dziecięcy świat z dala od złych ludzi.
Rodzice troszczyliby się o mnie, poświęcali mi dużo czasu, bawiliby się ze mną.

Dziecko w życiu traktowane jest inaczej-ulgowo-wiele mu się wybacza, daruje, nie karze się słono za przewinienia, nie daje po głowie, tak, jak dorosłemu.
Dziecko nie jest świadome wielu rzeczy -jest chronione przed wszelkim złem tego świata.

Po prostu, wiek dzieciństwa, to najpiękniejszy okres w życiu chyba każdego z nas.

Ja miałam wspaniałe dzieciństwo, przepełnione miłością, troską, śmiechem.
Wiele bym dała, aby móc wrócić do tych lat i pozostać tak już na zawsze.....:rolleyes:[/CENTER]
kasia89tn
napisał/a: kasia89tn 2009-06-19 20:44
Ja chciałabym zatrzymać czas, kiedy miałabym 40 lat. Miałabym już za sobą mniej więcej połowę swojego życia, a także mnóstwo doświadczeń. Jako 40latka przeżyłabym już wiele ważnych momentów w życiu, a z drugiej strony nadal byłabym w pełni sił. Wydaje mi się, że to byłby taki moment w sam raz na zatrzymanie się w czasie :)
napisał/a: nagietkaa 2009-06-19 21:16
[CENTER]Gdybym mogła zatrzymać czas to zrobiłabym to będac świeżo upieczoną maturzystką, która po odebraniu świadectwa dojrzałości postanowiła pójść w jedno z ulubionych miejsc, by móc odpoczać i otwarcie pożegnać się z kolejnym etapem swojego życia.

Pamiętam ten dzień jakby to było wczoraj. Słońce mocno ogrzewało miasto, dzieci biegały po parku smakując przy tym lody w wafelku, ławeczki zapełnione były uśmiechniętymi twarzami ludzi, wokół było pełno zieleni, a w powietrzu fruwała prawdziwa wiosna.

Ech czuło się ten delikatny powiew wiatru, drzewa lekko kołysały swoimi zielonymi koronami, a ja siedząc w swym ulubionym miejscu od lat konczyłam młodzieńczy etap swojego życia witając się przy tym z kolejnym pełnym niespodzianek, radości, ale także rozczarowań.

Właśnie na tym etapie zatrzymałabym czas, schowalabym do butelki te niesamowite wiosenne powietrze i lekkii powiew wiatru, co dostarczyłoby mi podwójnej energii i siły, by móc pokonać przeciwności jakie staneły na mojej drodze.
[/CENTER]
kamil2s
napisał/a: kamil2s 2009-06-19 23:33
Ja chciałabym zatrzymać czas w wieku 5 lat,tyle ma teraz mój synek.Beztroskie życie,nie ma się problemów,rodzice je rozwiązują.Czas na zabawę,teraz są zabawki łatwiej dostępne,o których kiedyś tylko pomarzyć można było.
Dzieciństwo chciałabym raz jeszcze przeżyć.
napisał/a: Adusiek 2009-06-20 08:16
Byłyby to czas kiedy miałam 3 latka .Mogłabym swobodnie latać golutka po podwórku i nikt z tego nie robił by afery ,a teraz owszem a latała by za mną straż miejska :),a do tego
szybka jazda w wózku bez trzymanki to dopiero frajda ,a teraz mandacik :(.
napisał/a: apoccalipsa 2009-06-20 11:47
Myślę, że zrobiłabym to w wieku 29 lat, bo po trzydziestce odnowiła mi się alergia, zaczęłam chorować i ciągle zmagam się z różnymi dolegliwościami, dlatego miło wspominam swoje lata dwudzieste. Poza tym, gdy miałam trzydzieści lat dentystka uszkodziła mi nerw trójdzielny i teraz do końca życia muszę się zmagać z bólem. Na świecie były już moje dzieci, więc nie musiałabym z nich rezygnować, bo na to nigdy bym się nie zgodziła. Poświęciłabym dla nich życie, a co dopiero młodość.

A tak na marginesie... Uważam, że każdy wiek jest dobry tylko trzeba żyć zgodnie z metryką i swoimi zasadami.
napisał/a: ~moniau 2009-06-20 14:26
Choć czasem z sentymentem wspominam mijające lata mojego życia, to NIGDY nie chciałabym go zatrzymać. Kazdy rok niesie dla mnie kolejne wyzwania, radości, kolejne łatwiejsze i trudniejsze chwile, które uczą mnie, rozwijają i nadają sens wszystkiemu. Nie chciałabym zatrzymywać mojego zycia, bo z każdym rokiem staje się ono inne, fajniejsze, mądrzejsze, sensowniejsze... i mimo iż metryka wskazuje swoje ja czuję się jakbym miała ciągle jakieś 25 lat i dopiero skończyła studia :)

Moje życie pędzi szybko, nie chciałabym nigdy go zatrzymywać, bo traciłabym uroki fajnych chwil i doświadczń czekających na mnie w kazdym roku mojego życia. Tak więc zycie trwaj.... nie zatrzymuj się!
napisał/a: golcia20 2009-06-20 16:23
Gdybym mogła zatrzymać czas... zrobiłabym to właśnie teraz :).
Teraz, gdy jestem młodą mamą, która choć popełniła w życiu wiele błędów to są one dla niej nauczką i potrafi wyciągać z nich wnioski na przyszłość. Sparzyła się wiele razy, ale dzięki temu wie choć troszkę więcej o prawdziwym życiu :). Teraz- również dlatego, że mam jeszcze dużo czasu, by się wiele o życiu nauczyć. I najważniejszy powód ponieważ do woli mogłabym nacieszyć się dzieciństwem mojej córeczki, która rośnie mi w oczach, a ja nie mogę się temu nadziwić, że czas tak szybko mija. Nie chciałabym się jednak wrócić do czasów swojego dzieciństwa, bo dzięki mojej małej przypominam sobie każdego dnia jak to jest, ale teraz umiem to docenić, to jak pachnie kwiatek, jak cieszy mrówka... :).
napisał/a: leoniu 2009-06-20 17:28
Hmmmmmm, ja mam parę takich momentów, co do których chciałabym się cofnąć, zatrzymać czas i go trochę odwrócić :)
1) trochę naukowo: cofamy się do momentu, kiedy mam 20 lat i w swej naiwności wierzę, że pan doktor dając mi 5 za nieznajomość miejsca, gdzie urodził się Napoleon, ma czyste intencje :) nie ma :) a po dziesięciu latach mogę skonstatować: on był nudny, a ja głupia :(
2) trochę towarzysko - wiek 30 lat (a ja nadal głupia)... nie poszłabym na te tańce w zeszłym tygodniu, oj nie...
3) trochę studencko - wiek 22 lata - rok w Paryżu, stypendium, chwilo trwaj!!! , tak na marginesie - córki nie puszczę
4) trochę rodzinnie - za dużo ważnych ludzi odeszło, a ja nie zdążyłam z nimi porozmawiać... ci najważniejsi zbyt szybko odchodzą...
Gdyby i to móc nadrobić...
napisał/a: dreams 2009-06-20 18:15
Chyba ciezko byloby mi sie pogodzic z tym, ze musze zatrzymac czas. Na kazdym etapie mojego zycia spotykalam wspanialych ludzi w roznym wieku, ale mam swiadomosc tego, ze inne relacje bysmy nawiazali gdybym miala 5 lat juz na zawsze a ine gdybym miala 35 lub 65 takze na zawsze. Mam swiadomosc tego, ze inaczej w kazdym wieku smakuja lody, inaczej odbiera sie pocalunek i inne rzeczy sprawiaja niesamowita frajde, takze chyba bym zrezygnowala z mozliwosci zycia w jednym tylko wieku. Jednak gdym musiala tak naprawde, naprawde wybierac to byloby to 33 lata. Uwazam, ze w tym wieku czlowiek juz jest na tyle dojrzaly, ze docenia kazdy moment zycia, poznal juz co nieco oraz ma jeszcze sile do zycia i wole walki z przeciwnosciami losu. Dlatego, chcialabym niezaleznie od wieku pozostac mloda, a jednoczesnie zaleznie do wieku odbierac swiat.