zmarszczki-botox a kwas hialuronowy

napisał/a: patrycjaXkepaXa 2007-07-31 12:17
Pani Doktor,
wiemy juz jaka jest roznica miedzy botoxem, ktory paralizuje miesnie twarzy a kwasem hialuronowym - tzw. wypelniacz zmarszczek, ktory rownoczesnie nawilza skore, poprawia kontury twarzy itd. Jednak wolalabym sie zdecydowac na tylko jedna z tych kuracji ze wzgledow finansowych,pomimo iz kuracja laczona i tak jest korzystna. Jak na 30 lat to stan mojej skory jest dobry - oczywiscie zmarszczki mimiczne juz sie pokazuja ale wolalabym juz cos zaczac robic? jaka kuracje by Pani zalecala. Pozdrawiam
napisał/a: ~irenka2 2007-08-01 09:41
Poradzić można by coś bo dokładnemu przyjrzeniu się Twojej twarzy. Dlatego zbieg musi wykonywać lekarz mający doświadczenie w tego rodzaju metodach odnowy skóry. Jeżeli masz skórę bardzo suchą to pewnie kwas hialuronowy, jeżeli normalną lub tłustą to raczej toksyna botulinowa w miejscu pojawiania się zmarszczek mimicznych. Trzeba pamiętać, że nie są to zabiegi wymienne czy równoważne . Każdy ma inne wskazania i inny efekt uzyskamy po zastosowaniu jednegi i drugiego. Zgłoś się na konsultację do lekarza i posłuchaj co powie po zobaczeniu twojej skóry.
napisał/a: mattina 2011-03-30 12:12
a co ze złotymi nićmi? ponoć one też nieźle radzą sobie ze zmarszczkami. Z tego co się orientowałam to wszyte pomagają w naturalny sposób zregenerować się skórze i włókna tym samym sprawiając, że skóra staje się jędrna i gładka.
napisał/a: PaulinaLolka 2011-03-31 11:49
A tłuszcz? On jest chyba dobry na suchą i zniszczoną skórę?
napisał/a: mattina 2011-04-01 10:41
jaki tłuszcz? że niby liposukcja? Wiem, że teraz można za jednym zamachem przerzucić z jednej partii tłuszcz do innej ale jak na razie wolę chyba inne metody. właśnie te złote nici mnie kuszą - http://la-perla.pl/zlote_nici_-_informacje_podstawowe.html ktoś może próbował tego zabiegu?
napisał/a: jaga12Xj1 2011-04-01 10:57
to nie dla mnie
napisał/a: Majkaa 2011-04-01 12:08
dla mnie też nie, bo to KOLEJNA reklama na tym forum :mad:
niech klinika la perla zapłaci za normalną reklamę
napisał/a: SweetMadness 2011-04-14 12:24
Jeszcze nie jestem w wieku "botoksowym", ale mając do wyboru kwas i botulinę, wybrałabym to drugie - efekt co prawda nie jest tak długotrwały, ale organizm lepiej przyjmuje botox (no i szybciej go metabolizuje). Kłopot z kwasem hialuronowym polega na tym, że wypełnianie może zakończyć się nierównomiernym rozłożeniem substancji (co wygląda fatalnie szczególnie przy wypełnianiu warg czy piersi).
napisał/a: oliwia1980 2011-04-25 19:22
Tłuszcz raczej nie jest dobry na zniszczona i sucha skórę. Na taką skórę najlepszy jest kwas hialuronowy bo on nawilża, rozświetla i napina skórę.
A co do kwasu hialuronowego, to grudki i nierówności o których pisze poprzedniczka tworzą się gdy preparat zostanie źle zaaplikowany. Ale coraz rzadziej się to zdarza, bo teraz w wielu gabinetach można się spotkać ze wstrzykiwaniem wypełniaczy z kwasem hialuronowym nie strzykawka, ale elektronicznym penem tzw. injection system, dzięki któremu aplikacja wypełniacza jest jeszcze precyzyjniejsza, bo wszystko jest elektronicznie sterowane i tworzenie się grudek jest niemożliwe.
napisał/a: Majkaa 2011-04-26 12:49
Tłuszcz działa przede wszystkim bardzo odmładzająco. Wszczepiony pod skórę twarzy daje na pewno lepsze efekty niż np do piersi :)
napisał/a: aksia 2011-04-26 19:41
ostatnio czytałam o zabiegu regeneris opartym na osoczu bogatopłytkowym. W zabiegu wykorzystuje się nie tłuszcz, ale krew , którą się pobiera od pacjenta, a następnie odwirowuje. Dzięki temu własna krew, działająca jak mezoterapia, pobudza komórki organizmu do regeneracji i rekonstrukcji tkanek. Działa też jako wypełniacz zmarszczek ;)
napisał/a: Agaluk 2011-04-27 10:49
Na nawilżenie skory najlepszy jest kwas hialuronowy. Bezpieczniejszy i bardziej naturalnie wygląda twarz. Ze zmarszczkami także sobie radzi doskonale. Dobre są preparaty firmy Anteis n. Esthelis, Fortelis. O botoksie ostatnio się czyta i słyszy coraz więcej złych opinii i o jego skutkach ubocznych.