jaka pościel dla dziecka

napisał/a: pelagros 2009-03-04 10:56
może to banalne ale mam spory problem. nie mogę znaleźć złotego środka: jaką na noc piżamkę, czy zakładać śpiworek, czy rozszczelnić okno itp. mały ma 10 miesiecy i najczęściej bardzo się rozkopuje wtedy ciepła piżamka i śpiworek jest ok ale jeśli się nie rozkopie to w nocy jest cały zgrzany, przykrywałam go najpierw koldrą z owczej wełny potem syntetyczną leciutką teraz kocykiem różnicy nie widzę. jest wiele stron z pościela dziecięcą czy możecie mi coś polecić?? słyszałam że wklad kukurydziany utrzymuje stałą temperaturę poszperałam i znalazłam tylko firmę: bon dodo i feretti. czy ktoś posiada takie produkty w domu?
anathe
napisał/a: anathe 2009-03-04 19:54
mi się bardziej podobają (wizualnie) feretti :P
a jak z praktyką to nie wiem, bo dzieci nie posiadam, ale mogę się zapytać przyjaciółki, która ma 3 siostry, które razem mają 5tkę maluchow ;)
napisał/a: emila3000 2009-03-04 20:30
u mnie w sypialni jest 20 stopni, kaloryfer mam zakrecony i nigdy go nie odkrecalam w tym roku... Julka spi pod takim cienkim polarkowym kocykiem (dla doroslych, kupilam go jysku - te takie tanie na ktore sa caly czas promocje) on jest zlozony na pol... a spi w body i w samym body lata po domu... okna tez mam rozszczelnione... zwykle spi odkryta bo sie rozkopuje i ucieka spod kocyka... jak byla mniejsza to spala w spiworku - takim cieniutkim z tesco... jeszcze nigdy nie byla chora.... a poscieli uzywam tylko przescieradla... i baldachimu bo jej lampka nocna swieci za bardzo...
Monika1984r
napisał/a: Monika1984r 2009-03-05 10:07
nie wiem co dordzic moja coreczka spi pod zwykla kolderka dla dzieci a w domu jest zimno to odkrecam kaloryfer na noc
moja i tak ma strasznie zimne nozki i raczki nie wiem dlaczego choc w pokoju cieplo
napisał/a: pelagros 2009-03-05 12:26
staram się zeby w pokoju bylo 20 C, mały jest zahartowany ale przepocenie jest gorsze o zmarznięcia cchę mu więc kupić taką kołderkę żeby się w niej nie pocił.

widziałam te feretti i faktycznie są śliczne, mieciutkie i leciutkie ale jak się sprawdzają? nie chcę kupic a potem żałowac wiec proszę dowiedz sie jakie są w użytku.:)
napisał/a: emila3000 2009-03-05 14:03
moniczka wazne zeby kark byl cieply... ale nie spocony.... nozki i łapki moga byc zimne... moze ma taka urode ze zawsze bedzie miec zimne...
napisał/a: Aniinka 2009-03-06 11:59
moja śpi w cienkim bawełnianym pajacu pod kolderką lub kocykiem w sypialni mamy około 20 st
napisał/a: szparagus 2009-03-06 21:40
już nawet sobie wybrałam które mi się najbardziej podobają...kołderka to ta z wypełnieniem ingeo wielosezonowa a pościel cieżko było bo wszystkie są śliczne ale jeans premium :) z tej bakteriostatycznej tkaniny purista.
napisał/a: szparagus 2009-03-06 21:45
ja od jakiegoś czasu testuję pościel pony i kołderkę z wypełnieniem ingeo i szczerze polecam. to że mi się podoba to male piwo ale bardzo przypadła do gustu smykowi a to chyba najważniejsze! potwierdzam ze zgodnie z tym co osobie mówią faktyczne dziecko się pod nią nie poci. nie mam mikroskopu wiec czy faktycznie jest bakteriostatyczna to nie sprawdzę, wierzę na slowo.:D
napisał/a: kamilaM2 2009-03-07 10:44
moj maluch spi w pajacyku pod cienkim kocykiem albo w cienkim spiworku.jest mu wtedy tak w sam raz
napisał/a: pelagros 2009-03-09 11:08
przeglądałam stronę feretti i wybrałam sobie pościel jeans, znaczy się małemu. Wszystkie są z tej samej tkaniny więc pewnie tak samo sie sprawdzają. Kołderka obowiązkowo z tym wypełnieniem kykurydzianym bo zwykłą już mam. tylko teraz pozostaje pytanie kupic czy nie kupic? "simona" od jakiegoś czasu tzn od kiedy? mi suszarka zaczęła psuc sie dopiero po roku a tak to była super! prałaś już ją piszą tam że bardzo wygodnie ją sie pierze i nie traci kształtu. Prawda to?
napisał/a: pelagros 2009-03-09 11:13
testuję suwaczek.. od tak dawna nie mogę sobie poradzic żeby go załączyc.. WSTYD!!