Konkurs "Pielęgnacja bez tajemnic"!

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2009-02-13 16:08
Zapraszamy wszystkie użytkowniczki naszego portalu do wspólnej zabawy!

Masz swoje urodowe rytuały, pielęgnacyjne tajemnice? Na forum polki.pl napisz, co dla Ciebie oznacza pielęgnacja skóry. Nagrodzimy najciekawsze i najbardziej oryginalne wypowiedzi!

Do wygrania 10 kuferków z kosmetykami Dove!

Regulamin konkursu pod nazwą: "Pielęgnacja bez tajemnic"

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE:
1.1.Organizatorem konkursu pod nazwą "Pielęgnacja bez tajemnic" (dalej zwany „Konkursem”) jest spółka „Edipresse Polska” S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Wiejska 19, 00-480 Warszawa (dalej zwana: „Organizatorem”).
1.2. Konkurs jest organizowany na zasadach określonych niniejszym regulaminem (zwanym dalej: „Regulaminem”) i zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
1.3. Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.polki.pl.
1.4. Uczestnikiem Konkursu może być osoba fizyczna, pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych.
1.5. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora i realizatorów oraz inne osoby współpracujące przy organizacji Konkursu, jak również członkowie rodzin w/w pracowników i współpracowników.

2. ZAŁOŻENIA KONKURSU
2.1. Konkurs będzie przeprowadzony na stronie internetowej www.polki.pl
2.2. Konkurs będzie trwał w dniach od 13 do 27 lutego 2009 r.
2.3. Rozwiązanie Konkursu zostanie ogłoszone na stronie internetowej www.polki.pl.

3. ZASADY PROWADZENIA KONKURSU:
3.1. Konkurs polegać będzie na wyborze najciekawszej odpowiedzi przez jury na dany temat.
3.2. Laureatami Konkursu w liczbie 10 zostaną osoby, których odpowiedzi zostaną uznane przez Komisję Konkursową za najciekawsze. 3.3. Przystąpienie do Konkursu, zgodnie z postanowieniami niniejszego Regulaminu, jest równoznaczne ze złożeniem przez uczestnika oświadczenia w przedmiocie akceptacji niniejszego Regulaminu.
3.4. Organizator oświadcza, że dane osobowe uczestnika w zakresie: imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego lub stacjonarnego lub odpowiednio adres zamieszkania, będą przetwarzane przez Organizatora z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejskiej 19 w celu realizacji umowy przystąpienia do konkursu i jego prawidłowego przeprowadzenia lub marketingu bezpośredniego własnych produktów Organizatora Konkursu. Gwarantujemy prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również żądania zaprzestania przetwarzania danych. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych jest dobrowolne.

4. PRZYZNAWANIE NAGRÓD:
4.1. Laureaci wyłonieni zostaną w wyniku realizacji procedury opisanej w punkcie 3 w terminie najpóźniej do dnia 2 marca 2009 r.
4.2. Laureaci powiadomieni zostaną o wygranej mailem.
4.3. Nagrody do poszczególnych laureatów wysłane zostaną pocztą lub przesyłką kurierską na koszt Organizatora pod adres zamieszkania wskazany przez laureataw mailu w terminie najpóźniej 14dni od dnia powiadomienia laureata o wygranej.
4.5. W przypadku nie podjęcia przez laureata nagrody w terminie 14 dni od dnia postawienia jej do dyspozycji laureata, prawo do nagrody wygasa.
4.6. Organizator zastrzega, że nagrody nie podlegają zamianie na ich równowartość pieniężną. Laureatom nie przysługuje prawo do wyboru nagrody i zastrzeżenia szczególnych właściwości nagród.

5. POSTĘPOWANIE REKLAMACYJNE
5.1. Wszelkie reklamacje dotyczące Konkursu uczestnicy powinni zgłaszać w formie pisemnej najpóźniej w terminie 14 dni od dnia publikacji na stronie internetowej www.polki.pl listy laureatów Konkursu na adres mailowy Redakcji.

6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
6.1. Organizator zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za:
- zdarzenia uniemożliwiające prawidłowe przeprowadzenie Konkursu, których nie był w stanie przewidzieć lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku zaistnienia zdarzeń losowych w tym siły wyższej,
- nie doręczenie Uczestnikowi nagrody spowodowane nie podaniem przez Uczestnika danych adresowych lub błędnym ich podaniem,
- świadczone przez Pocztę Polską i firmy kurierskie usługi pocztowe.
6.2. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie Konkursu.

UWAGA! Zakończyliśmy konkurs "Pielęgnacja bez tajemnic"! Oto laureaci:

1. GosiaInuszka
2. kasia9641
3. agawa78
4. Najolcia
5. pinkmause
6. marzenka77
7. aczp
8. ajulitka
9. dalila
10. Karina200

Serdecznie gratulujemy!
napisał/a: polciaN 2009-02-13 18:16
Pielęgnacja skóry jest dla mnie bardzo ważna.Jednakową uwgę przykladam jednak do dbania o nia zarówno od zewnątrz jak i wenątrz.Przedewszystkim moja codzienną dietę stanowią owoce i warzywa a przedewszyskim marchew ktora nadaje mojej skórze ładny koloryt.Stawiam też na naturalność ,dlonie moczę w oliwie z dodatkiem cytryny-dzięki temu są gładkie .Gdy zbliża sie lato chodze jak najwięcej boso po plaży jest to naturalny peeling.Opalając się stosuje kremy z filtrem i nie korzystam z solarium.:Po kąpieli czekam az wyschnę ,dopiero potem lekko wycieram się recznikiem .Ufam tez naturalnym mseczka i peelingom.Zas moja jedrną skorę zawdzięczam zimym prysznicom i masazom z dodatkiem ziarenek kawy
napisał/a: privatedo8 2009-02-13 18:30
Jestem niczym rybak,
co na połów wypływa
zrobiwszy to raz
na powrót wyrusza.
Te rejsy w wannie,
To odmiana codzienności,
Niczym dalekie podróże,
Na wyspy Odrodzenia
Zmieniają szarość codzienności.
Pielęgnacja ciała –
Mały akcent,
Dnia codziennego,
Piękno ciała nadaje radości,
i uśmiech na buzi mej gości.
Te najpiękniejsze chwile codziennie doświadczam
Gdy z Dove się w łazience rozgaszczam.
napisał/a: Broszka25 2009-02-13 19:20
Dbałość o skórę to nie tylko codzienne mycie,ale cały często złożony rytuał.Osobiście uważam,że same kosmetyki nie są w stanie zapewnić nam dobrego wyglądu.Do tego potrzebna jest też dobrze zbilansowana dieta,ruch fizyczny oraz pomocniczo suplementy diety.

Jeśli chodzi o kosmetyki,to stawiam na naturę i robie sobie sama różne "papki" które nakładam z dużym zamiłowaniem codziennie na ciało.Wykorzystuje w nich np.siemie lniane,miód,mleko,maślankę,suszone kwiaty nagietka czy kawę.Każdego dnia przed wyjściem do pracy biorę letni prysznic,bo skóra nie lubi "moczenia" się w wannie i to w gorącej wodzie
po czym wmasowuje w ciało ujędrniający balsam brązujący własnej produkcji z orzechem włoskim.
Nie zapominam również o skórze twarzy i dłoni.Maseczki są dla nich nie ocenione.:) Na twarz robie maseczkę z
płatków owsianych z dodatkiem miodu która świetnie oczyszcza i odżywia moją cere a jest bardzo prosta i szybka do zrobieniaPotrzebne są tylko 3 łyżki płatków owsianych,3 łyzki wody i łyzka miodu.Płatki zalewamy wodą i czekamy aż ostygną,potem dodajemy miód.Nakładamy na twarz na 20 min.
Na dłonie nakładam maseczkę z mąki ziemniaczanej która również jest godna polecenia.Moje dłonie po niej są wyjątkowo gładkie i miękie a jest banalnie prosta.Należy zrobić gęsty krochmal z mąki i nałożyć grubą warstwą na dłonie na ok.20 min :)

Na ujędrnienie biustu,bo o nim też warto pamiętać robie sobie Peeling migdałowy który robi się z trzech łyżek zmielonych migdałów i gęstej śmietany.Papką wymasowuje piersi po czym
nakładam balsam.
Moje sposoby na pielęgnacje są sprawdzone i myśle ze godne uwagi.Pokazują że nie trzeba używać bardzo drogich kosmetyków aby mieć piękną zadbana skórę
kaczka89
napisał/a: kaczka89 2009-02-13 20:53
Od dziecka uwielbiam kosmetyki i wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Wierzę w ich " magiczną " moc i choć mój budżet nie jest zbyt pokaźny to nie mogę sobie odmówić kosmetycznej nowości choć od czasu do czasu. Osobiście uważam, że w pielęgnacji ciała najważniejsza jest systematyczność. Nawet najcudowniejszy krem nic nie pomoże, gdy będziemy go stosować nieregularnie. Mimo iż moje kosmetyki wcale nie należą do tych z górnej półki to i tak moja skóra i włosy są ( nieskromnie mówiąc) w dobrej kondycji, ponieważ codziennie o nie dbam.
Hmmm... czy mam jakieś tajemnice ? Wierzę w "babcine" metody. Do peelingu ciała używam soli lub fusów z kawy wymieszanych z olejem. Kocham maseczki, a szczególnie te domowej roboty : z twarożku i żółtka (odżywcza) czy z ubitego na sztywną pianę białka ( ekspresowy lifting). Raz w miesiącu funduję moim włosom kompres z olejku rycynowego zmieszanego z oliwą z oliwek, kilkoma żółtkami i paroma kroplami cytryny. Do ostatniego płukania włosów dodaję odrobinę octu - zapach szybko wietrzeje a włosy cieszą się pięknym połyskiem. Wcześniej wspomniany olejek rycynowy świetnie stymuluje wzrost brwi i rzęs, co jakiś czas robię sobie kurację, przed każdym pójściem spać smaruję brwi i rzęsy olejkiem ( trzeba tylko uważać zeby nie dostał się do oka bo piekielnie szczypie). Gdy moje ręce są szorstkie i wysuszone moczę je w lekko podgrzanym oleju ( nacieram nim również paznokcie) i zakłądam na noc bawełniane rękawiczki.
To są moje sposoby na dbanie o urodę, oczywiście w codziennej pielęnacji niezastąpione są gotowe kosmetyki, ale zapewniam, że te przygotowane samodzielnie w domu również mają zbawienny wpływ na urodę.
napisał/a: Broszka25 2009-02-13 21:58
Skóra to nie tylko powłoka powlekająca mięśnie i kości,ona równiez może być wspaniałą ozdobą i tak własnie powinnismy ją traktować.Codzienne mycie nie wystarczy aby właściwie o nią zadbać.Dobrym sposobem na piękną skóre jest dieta.Jeśli chcemy dobrze wyglądać powinnyśmy ograniczyć kawę,słodycze i alkohol.Postawić na owoce,warzywa,orzechy,ziarna,wode mineralną i zieloną herbate oraz kefir.Do zachowania ładnego wyglądu skóry potrzebny jest też ruch np.pływanie lub aerobik.On nie tylko poprawia wbrew pozorom humor,ale także świetnie robi na naszą skóre :)

Możemy wspomóc kondycje naszej skóry różnego rodzaju kosmetykami.Ja stawiam na naturę.Robie swoje "kosmetyki" sama i chociaż nie sa tak pięknie pachnące jak gotowe produkty to świetnie się sprawdzają i są dużo tańsze.Np.żeby mieć jędrny biust na nakładam pelleng z mielonych migdałów i śmietany,a na dłonie maseczkę z mąki ziemniaczanej.Efekty są super!Nie zapominam nigdy o reszcie ciała,bo ona jest równie ważna.Każdy skrawek skóry będzie służył mi przez długie lata i trzeba o niego dbać.Tak więc na Np.na twarz stosuje maseczkę z Avocado i żółtka jaja a na zmęczone powieki nakładam maseczkę z posiekanej natki pietruszki z dwoma łyżkami śmietany.Trzymam 15 min i mam oczka jak nowe :D
Na stopy używam pellengu zrobionego z 2 łyżeczek soli i połowy filiżanki oliwy z oliwek :o
Ważne są też dla mnie dłonie,chce żeby zawsze dobrze się prezentowały więc nakładam na nie krochmal z mąki ziemniaczanej na ok.20 min.Dłonie są po takim zabiegu wyjątkowo miękie :)

Codziennie rano biorę na przemienny przysznic,raz letnią raz zimną woda co pozwala mi utrzymać ciało w dobrej,jędrnej formie.
Używam też grubomielonej kawy jak pellengu pod prysznic.Na celulit dobry jest także masać z oleju z pestek winogron lub ze słodkich migdałów z dodatkiem olejków aromatycznych: jałowcowego, rozmarynowego, geraniowego lub cyprysowego, po 3 krople na 2 łyżki oleju.
Działa antycelulitowo i wygładzająco.

Moje sposoby pięlęgnacji są proste,ale sprawdzone i skuteczne.Udowadniają że można dbać o ciało nawet bardzo nie wielkim kosztem ;)
napisał/a: irena_nowak_kubalewska 2009-02-13 22:18
Pielęgacja skóry jest dla mnie przyjemnością-uwielbiam peelingi,balsamy nawilżające,ujędrniające,uwielbiam zapachy delikatnie pieszczące mój nos.Nie wyobrażam sobie dnia bez dopieszczenia swej skóry-często nie potrzeba miec dużych możliwości finansowych,bo tak naprawdę najważniejsza jest systematycznośc.Dla mnie nie stanowi to problemu,bo dbanie o ciało jest dla mnie rozrywką,miłym obowiązkiem,dzięki któremu nie muszę się martwic,że skóra jest odwodniona czy szorstka-ona jest po prostu miła i miękka jak aksamit-a to dla mnie wielka nagroda.
napisał/a: mango5 2009-02-13 23:22
Kochane Jestem Pierwszą Tutaj Kobietą W Tym Konkursie Więc Mam Nadzieję,że W Koncu Również Szczęśliwą Laureatką
Uroda I Dbanie O Cialo Hest Dla Mnie Od Lat Priorytetem
Zawsze Lubie Czuć Się Zadbaną, Czystą I Elegancką Osobą, Dopiero Wtedy Czuje Się 100% Kobietą
,oja Praca Wymaga Ode Mnie Odpowiedniego Wyglądu I Nastawienia
Codziennie Rano Wstaję O 5, Biorę Prysznic, Potem Myję I Susze Wlosy, Makijaż , Układanie Wlosow, To Zajmuje Mi 2 Godziny
Kremy, Olowki Balsamy Wcieram Rano
Maluję Się Delikatnie Bez Nadmiaru Kolorów, A Reklaksuję Się Podczas Popołudniowej Kąpieli
Uwielbiam Mydło Dove Jest Takie Delikatne, Pachące Nie Wysusza Skory Tylko Nawilża, Cudownie Się Wchłania,
Do Tego żel Jedawbisty Dove I Krem Do Rak Sprawiają,że Moje Ciało Promienieje Jak Slońce, Polecam Wam Pięknie Kosmetyki Dove Dla Kobiet W Każdym Wieku By Czuć Się Młodo I Beztrosko
napisał/a: kasia9641 2009-02-14 08:40
Uwielbiam kosmetyki, szczerze mówiąc zdecydowanie wolę kupić sobie nowy tusz do rzęs, krem pod oczy czy błyszczyk niż np. nową parę butów. Mam wrażenie, że jestem takim typem "kosmetykowego niewolnika" :)

Dlatego pielęgnacja ciała i twarzy jest dla mnie niezwykle ważna i niesamowicie przyjemna! Potrafię spędzić nawet 2-3 godziny w łazience, oddając się najpierw błogiej kąpieli w piance, w trakcie której peelinguję całe ciało. Uwielbiam kremowe mydła, które od razu pielęgnują moją skórę. A na koniec pozostaje balsamowanie ciała...

Wybieram głównie kosmetyki nawilżające i zapachowe. Zimą - czekoladą, a latem owocami.

Ale szczególnie ważna jest dla mnie pielęgnacja okolic oczu, bo to właśnie tu najbardziej widać kto ile ma lat!!! Dlatego zawsze stosuję krem pod oczy inny na dzień i inny na noc. Zawsze demakijaż! Nigdy nie położyłabym się spać z makijażem, wrrr...

I na koniec super sposób na zlikwidowanie opuchlizny powiek i efektu zmęczonych oczu, np. po całym dniu pracy (przydatne zwłaszcza przed wielkim wyjściem) TO SCHŁODZONA MASECZKA ŻELOWA (OKULARY). Ten wynalazek umie zdziałać cuda!

Gorąco polecam!
napisał/a: mariamariola1 2009-02-14 12:37
Dla mnie ciało i dusza to nierozerwalna jednośc.Ponieważ każdego dnia staram się "uduchowic"-krótkie medytacje,cwiczenia usprawniające wydolnośc i sprawnośc umysłową-rozwiązywanie krzyżówek,gra w szachy,joga,uczenie się nowych rzeczy-tak samo muszę i chcę dbac o ciało.Nie wyobrażam sobie sprawności umysłowej bez sprawnego ciała i odwrotnie.Dlatego poranny i wieczorny prysznic z użyciem dobrego żelu,dwa razy w tygodniu peeling ciała,dwa razy dziennie wklepywanie odżywczo-ujędrniających balsamów to sama radośc.Zdecydowanie bowiem lepiej zapobiegac niż leczyc-robię same przyjemne zabiegi swojej skórze,a ona odwzajemnia mi się dobrą kondycją,promiennym wyglądem,spręzytościa.
napisał/a: oliwkowa 2009-02-14 13:59
Dla mnie pielęgnacja to dbanie o piękno ciała od wewnątrz i na zewnątrz. Codzienny prysznic z kostką myjąca lub nawilżajacym żelem, raz na jakiś czas peeling oraz aromatyczna kapiel. Lubie kiedy moje ciało jest gładkie, nawilżone(najlepiej uzywac kosmetyków z tej samej lini np Dove żel pod prysznic a potem balsam do ciała) i subtelnie pachnie. Pięlegnacja to także odpowiednia dieta która dostarcza organizmowi wszytkich potrzebnych mu składników. Nie mam żadnych nałogów typu papierosy, kawa , alkohol - przez co nie zatruwam mojego orgaznimu. Wiem, że choroby skóry np. trądzik trzeba leczyć a nie tuszować. Dbam o swoją kondycje. Na koniec makijaż i piekne perfumy. Wtedy czuje się sobą :)
napisał/a: ajulitka 2009-02-14 14:17
Kolorowe czasopisma, telewizja, Internet... wszędzie piękne, zadbane kobiety - bez zbędnych kilogramów, kompleksów, uśmiechnięte i zadowolone.
Dzisiejszy świat promuje kobietę jako istotę niemal idealną: musi mieć nienaganną figurę, piękne pełne blasku włosy, zdrową cerę, piękne ciało...
Chcąc sprostać tym wymaganiom można popaść szybko w kompleksy.
Jestem młodą mamą, która stara się połączyć w harmoniczną całość dbanie o dom, wychowywanie dziecka, realizację w pracy. Niekiedy doba ma dla mnie zbyt mało godzin. Każda minuta jest cenna, na wagę złota. Często nie mam czasu dla siebie... I choć nie jestem idealną pięknością: tu i ówdzie pojawiły się krągłości, pewne niedoskonałości, kocham siebie taką jaką jestem.
Dbam o swoją skórę: pielęgnuję ją, nawilżam, balsamuję.
Nie wyobrażam sobie by położyć się spać i nie zmyć makijażu na noc.
Co wieczór, choć mogę być nie wiem jak zmęczona, zmywam dokładnie makijaż, kremuję twarz - czuję ulgę i ukojenie.
Do kąpieli i prysznica używam żeli nawilżających. Bardzo cenię sobie kosmetyki Dove. Moja skóra nawilżona balsamem jest wypoczęta i świeża, odzyskuje blask i piękno.
Myślę, że każda z nas nie musi wyglądać niczym kobieta z okładki kolorowego magazynu, gdyż sekret prawdziwej kobiecości tkwi w pięknie jakie bije z nas samych. Wypoczęta, zadbana, nawilżona, świeża skóra dodaje nam kobietą uroku. Dlatego też dbajmy o nią jak najlepiej!!