Kosmetyki dla niemowlaków co najlepsze?

napisał/a: majjda 2009-01-16 22:07
Witam Wszystkich! Szukalam i nie znalazlam, prosze o pomoc pewnie nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich swierzych i przyszlych mam. Chcialabym uslyszec opinie dziewczyn, ktore wyprobowaly produkty dla niemowlakow i noworodkow, poniewaz nie wiem od czego zaczac oliwka ok.- jaka?, co trzeba miec w domu kiedy pojawi sie dziecko i dlaczego. Czego trzeba sie wystrzegac, na co zwacac uwage? Kremy jakie proszki ? Podzielcie sie swymi doswadczeniami...
napisał/a: sylwiam35 2009-01-16 22:27
Z pewnością ile mam tyle opinii.;)
Najlepszy kosmetyk do ciała wg mnie Nivea krem pielęgnacyjny,można używac oliwki np.Bambino.Do pupy - Sudokrem - rewelacja,sprawdza sie też Linomag lub Linoderm.Do kąpieli na poczatek zwykle mydełko Bambino,potem mozna przejść na płyn np Nivea,szampon takoż samo.
Chusteczki pielęgnacyjne,wybór ogromny,najlepsze chyba pampers.
Nożyczki,patyczki i takie tam inne waciki to pewnie sama wiesz.
Proszek i płyn do płukania - Lovella.
Acha i rozrobiony spirytus.:D
napisał/a: majjda 2009-01-16 23:14
Slyszlam ze niektorzy kapia niemowleta w krochmalu.
napisał/a: sylwiam35 2009-01-16 23:15
Kąpiel z dodatkiem krochmalu pomaga przy atopowym zapaleniu skóry.
napisał/a: Aga_TM 2009-01-17 00:30
ja polecam cała serię Nivea baby;) jest tez wersja Nivea baby sensitive;) obie bezapelacyjnie najlepiej sie u mnie sprawdzily;)
natomiast stanowczo odradzam johnsona... moj maly dostal wysypki na calym ciele po kapieli własnie w Johnsonie:(
dla skóry z problemami seria Oilatum;)
pozdrawiam
napisał/a: Kinia111 2009-01-17 01:12
Ja polecam kosmetyki Oilatum, wiem, ze sa troche drozsze od np. Nivea, ale na sam poczatek sa rewelacyjne. Masz pewnosc, ze Twoj maluszek nie bedzie mial uczulenia. Ja na samym poczatku uzywalam Johnsona - porazka.
Warto tez miec SUDOKREM. Ja uzywam codziennie przy kazdej zmianie pieluszki. Duze opakowanie wystarcza na bardzo dlugo.
Rowniez potrzebny jest rozwtor wody morskiej do noska.
napisał/a: majjda 2009-01-17 12:10
kinia111 napisal(a):Ja polecam kosmetyki Oilatum, wiem, ze sa troche drozsze od np. Nivea, ale na sam poczatek sa rewelacyjne. Masz pewnosc, ze Twoj maluszek nie bedzie mial uczulenia. Ja na samym poczatku uzywalam Johnsona - porazka.
Warto tez miec SUDOKREM. Ja uzywam codziennie przy kazdej zmianie pieluszki. Duze opakowanie wystarcza na bardzo dlugo.
Rowniez potrzebny jest rozwtor wody morskiej do noska.


No widzicie... gdybym tego nie napisala to pewnie kupilabym wszystko z Johnsona, bo jak ktos nie wie co z czym to wierzy reklamom.
Czym kapac takie niemowle jak jest sie za granica i nie ma sie dostepu do polskich produktow?
napisał/a: majjda 2009-01-17 12:12
Chodzi mi o mydelko jak nie Bambino to co na poczatek cos w zelu? A i moja kolezanka mowila, ze nie uzywala zadnego kremu do pupy tylko pieluszki pampers, wy tez tak sadzicie,ze pampers?
napisał/a: Ankasos 2009-01-17 16:44
wg mnie to używać jak najbardziej kremu do pupy, pampersy mogą odparzyć taką delikatną skórę dziecka zwłaszcza ze maleństwa urodzą sie jak bedzie ciepło lub nawet u ciebie to już lato.
napisał/a: majjda 2009-01-17 17:47
ankasos napisal(a):wg mnie to używać jak najbardziej kremu do pupy, pampersy mogą odparzyć taką delikatną skórę dziecka zwłaszcza ze maleństwa urodzą sie jak bedzie ciepło lub nawet u ciebie to już lato.


Tak masz racje, ale ja musze o wszystko pytac kazdy ma tam jakies znajome z dziecmi siostry itd. moje kolezanki maja dorosle dziecilub nie chca ich jeszcze miec , a te ktore maja maledzieci sa zajete... Zostaje mi forum.
Dla kogos to normalne jak i co, a dla mnie to na razie czarna magia...
wole poczytac i sie uswiadomic niz nakupowac cos co do niczego mi sie nie przyda... albo jeszcze gorzej zaszkodzi dziecku
ale
napisał/a: ale 2009-01-17 21:54
kinia111 napisal(a):
Warto tez miec SUDOKREM. Ja uzywam codziennie przy kazdej zmianie pieluszki. Duze opakowanie wystarcza na bardzo dlugo.


nie znam się na kremach dla dzieci, ale na moją alergię za uchem pomógł tylko Sudocrem, używałam tysiąca maści i smarowideł i w końcu ktoś mi poradził ten krem i jest ok. Miałam tam suchą skórę, która się łuszczyła, ze tak powiem do mięsa, wyglądało fuj, a teraz mam tylko małe zaczerwienienie
napisał/a: aniap1 2009-01-17 22:06
Na pierwsze kąpiele Olilatum .. Póki się dziecku nie ustabilizuje skóra moim zdaniem jest najlepsze .. Olilatum oczywiście emulsja do kapieli wlewacie do wanienki i w tym kąpiecie maluszka w szpitalach tez czesto to polecaja , kosztuje duża butelka ok 50zł ale szczerze nie znam dziecka które by miało na to jakies uczulenie.
Potem możecie kombinowac . ja teraz kąpie w bubchen .. Kosmetyki sa niemieckie u nas w smyku można kupić mam z tego krem , płyn do kapieli, oliwke , balsam.
Oliwki nie lubie używac wole balsam ale to kwestia gustu.
A i jeszcze linomag dobry ale od 1 miesiaca - olejek do kąpieli i szampon - u mnie w uzyciu od dawna bo syn kudłaty