Romantyczna kolacja

napisał/a: Meggi21 2009-01-12 17:08
Bardzo pilnie potrzebuje jakiegoś pomysłu. Zaplanowałam na piatek romantyczna kolacje ale nie mam pojecia co zrobic tzn co ugotowac. Myslalam o nalesnikach z miesem ale jak był u mnie ostatnio to zrobiłam nalesniki na obiad a niechce sie powtarzac. Macie moze jakies sprawdzone przepisy na takie okazje? Zaznaczam tylko ze jestem studentka wiec fundzusze jako takie mam ograniczone:( Naprawde bardzo prosze o porade, podsuncie mi jakis pomysl bo jak to mowia..." przez żołądek do serca..." wiec chcialabym go oczarowac umiejetnosciami kulinarnymi;)
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2009-01-12 18:24
No to gratuluje fajnego pomysłu. A może zrobisz coś co on lubi, albo jakąś "waszą" potrawę taką która cos dla was znaczy itp.
napisał/a: Meggi21 2009-01-12 19:27
Własnie problem jest taki ze jestesmy parą z bardzo krótkim stażem i jakichś "wspulnych potraw" nie mamy:( a co on lubi? Narazie wiem ze nie lubi pizzy z tunczyiem;)
napisał/a: Frotka 2009-01-12 19:57
Jeśli fundusze masz ograniczone, to może warzywa na patelnie (kupisz w każdym sklepie jako mrożonkę :) ), a do tego różne zioła :) Można na tym roztopić żóty ser. Zawsze wychodzi :D
A wino na pewno on kupi :D
napisał/a: Frotka 2009-01-12 19:59
Słatka grecka jest pyszna i też zawsze się sprawdza :)
napisał/a: Scarlett_666 2009-01-12 21:39
polecam lasagne... albo jakis makaron:) możesz nawet kupić sos ze słoika he he he:D

a na deser jakies ciacho z kremem...albo jakiś deser w pucharku:) coś słodkiego musi być obowiązkowo:)
napisał/a: gretchen1 2009-01-12 22:31
POLECAM!!! ;)

gretchen napisal(a):Dzięki za propozycje, za owocami morza nie przepadam, choć może nigdy się do końca nie przełamałam, nie starałam się ich polubić, z miejsca byłam na "nie". Ale może warto spróbować.

To już dzisiaj - robię danie chińskie Bardzo prosta sprawa, sprawdzony przepis, pycha na gorąco i na zimno, choć miałam nadzieję, że uda się zrobić coś zupełnie nowego:)

2 woreczki ryżu
mieszanka chińska - mrożonka, nabywana w biedronce - wbrew pozorom WYŚMIENITA!!!
pierś z kurczaka
sos - to majonez zmieszany ze śmietaną z dużą ilością czosnku i już nie tak dużo oregano

ryż, kurczak, warzywa, sos - układane warstwami:) Polecam:)

Jeśli macie pomysły, piszcie - do wykorzystania na później:) Pozdrawiam i życzę smacznego:) Naprawdę warto posmakować:)
napisał/a: Scarlett_666 2009-01-13 10:10
nooo to jest pyszne:) tylko może bez tego czosnku;)
napisał/a: Izolda86 2009-02-14 09:56
i jak kolacja się udała??
napisał/a: zuza1234 2009-03-06 12:07
ja bym wybrała spaghetti na taką okazję :)
napisał/a: kaj 2009-12-01 11:18
A ja wybrałabym krwisty stek z polędwicy wołowej za sałatką z rukoli i pyszne czerwone wino. Nie ma sensu zamknąć się w kuchni na 3, 4 godziny i wymyślać jakieś super skomplikowane przepisy. Przecież chodzi głównie o to, by się dobrze bawić . W ostateczności półmisek wędlin i chleb tez by wystarczył.
napisał/a: black_dahlia 2009-12-02 14:10
Romantyczna kolacja?
Najlepiej na krakowskim Zakrzówku i najlepiej przy pełni księżyca.
Jedzenie przygotowujemy wcześniej. Może to być lekka sałatka + grzanki. Do tego kawałek słodkiego ciasta, tortu czy sernika + 2 kieliszki wina (kolor wg preferencji) i oczywiście kocyk do siedzenia + śpiwór do spania :)
Zadowolenie i romantyzm takiej kolacji gwarantowany i bezcenny! :D