Erytrocyty w moczu

napisał/a: ashka 2008-12-22 16:28
Hej
Dziś odebrałam wyniki badań i zaniepokoiły mnie erytrocyty, których wcześniej nie miałam w badaniach. Wyszło: 1-4 świeże i wyługowane. Czy ktoś może mi napisać czy to cos złego?:eek:
exelka
napisał/a: exelka 2008-12-22 17:40
;)Norma przewiduje, że u zdrowego człowieka erytrocyty występują fizjologicznie 0-2 w polu widenia.Erytrocyty mogą pochodzić z różnych części ukadu moczowego: nerek, moczowodów, pęcherza moczowego lub cewki moczowej. A przyczyną pojawienia się erytrocytów w moczu może być:
- zapalenie kłębuszków nerkowych
- zapaleniu miedniczek nerkowych
- kamicy nerkowej
- po urazach
- leczeniu lekami hamującymi krzepliwość
- cukrzycowym uszkodzeniu nerek
- zapaleniu pęcherza moczowego
Jakbys bardzo chciała na wszelki wypadek idź do urologa bo ginekolog to raczej Ci nie zdiagnozuje tych erytrocytów
(erytrocyty to krwinki czerwone, one czasem sie pojawiają, gdy oddajesz mocz podczas okresu,to jest odgórnie nie zalecane, bo wyniki badań sa o tyle mylne)
napisał/a: ashka 2008-12-22 18:45
Dziękuję za odpowiedź. Być może to przez leki, biorę leki na serce i na skurcze macicy. Zapytam ginekologa, jeśli nie zdiagnozuje wtedy udam się do urologa.
napisał/a: ashka 2008-12-22 21:33
Chciałam jeszcze zapytać czy jest to groźne dla dzidziusia?
exelka
napisał/a: exelka 2008-12-23 07:57
znaczy sie powiem Ci, że z tego co wiem, niewielka ilosc tych krwinek czerwonych podczas ciazy nie jest niczym groźnym, pjawiała sie i pojawia w wynikach przyszłych mam,, ale to nie znaczy, że powinnaś sie skontaktować z lekarzem, chociaż na słówko, to w końcu dzidzia-Teraz Twój Skarb!
napisał/a: ashka 2008-12-23 14:18
Dziękuję exelka za odpowiedź.
exelka
napisał/a: exelka 2008-12-23 18:02
nie za maco ;)-WESOŁYCH!!!
napisał/a: ashka 2009-01-09 20:45
Okazalo się że te erytrocyty w takich ilościach jakie ja miałam nie mają znaczenia:)
napisał/a: online8 2009-04-26 06:28
wizyta u ginekologa z takim wynikiem wystarczy. Zazwyczaj, kiedy jest podwyższony poziom erytrocytów świeżych, to znaczy o jakimś stanie zapalnym układu moczowego. Wtedy sam ginekolog przepisze odpowiedni dla kobiety w ciąży lek. Jest taki antybiotyk w saszetce - wypija się tylko jedną saszetkę na noc, do tego urosept i po sprawie. Ale o tym decyduje lekarz i nie wolno tego bagatelizować