Forum
DYSKUSJE NA TOPIE
forum

Pogaduchy przy kawie więcej

Czyli rozmawiamy, o czym tylko chcemy

forum

Seks na pierwszej randce więcej

Czy uważacie, że po takiej sytuacji jest później szansa na udany związek?

forum

Andrzejki więcej

Zapraszamy na specjalne andrzejkowe forum!

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. Dodano: 22-12-2008, 17:28 #1
    Przegląda
    Śląsk

Erytrocyty w moczu

Hej
    Dziś odebrałam wyniki badań i zaniepokoiły mnie erytrocyty, których wcześniej nie miałam w badaniach. Wyszło: 1-4 świeże i wyługowane. Czy ktoś może mi napisać czy to cos złego?

2. Dodano: 22-12-2008, 18:40 #2

Exclamation

Norma przewiduje, że u zdrowego człowieka erytrocyty występują fizjologicznie 0-2 w polu widenia.Erytrocyty mogą pochodzić z różnych części ukadu moczowego: nerek, moczowodów, pęcherza moczowego lub cewki moczowej. A przyczyną pojawienia się erytrocytów w moczu może być:
    - zapalenie kłębuszków nerkowych
    - zapaleniu miedniczek nerkowych
    - kamicy nerkowej
    - po urazach
    - leczeniu lekami hamującymi krzepliwość
    - cukrzycowym uszkodzeniu nerek
    - zapaleniu pęcherza moczowego
    Jakbys bardzo chciała na wszelki wypadek idź do urologa bo ginekolog to raczej Ci nie zdiagnozuje tych erytrocytów
    (erytrocyty to krwinki czerwone, one czasem sie pojawiają, gdy oddajesz mocz podczas okresu,to jest odgórnie nie zalecane, bo wyniki badań sa o tyle mylne)

3. Dodano: 22-12-2008, 19:45 #3
    Przegląda
    Śląsk
    Dziękuję za odpowiedź. Być może to przez leki, biorę leki na serce i na skurcze macicy. Zapytam ginekologa, jeśli nie zdiagnozuje wtedy udam się do urologa.

4. Reklama

5. Dodano: 22-12-2008, 22:33 #4
    Przegląda
    Śląsk
    Chciałam jeszcze zapytać czy jest to groźne dla dzidziusia?

6. Dodano: 23-12-2008, 08:57 #5
    znaczy sie powiem Ci, że z tego co wiem, niewielka ilosc tych krwinek czerwonych podczas ciazy nie jest niczym groźnym, pjawiała sie i pojawia w wynikach przyszłych mam,, ale to nie znaczy, że powinnaś sie skontaktować z lekarzem, chociaż na słówko, to w końcu dzidzia-Teraz Twój Skarb!

7. Dodano: 23-12-2008, 15:18 #6
    Przegląda
    Śląsk
    Dziękuję exelka za odpowiedź.

8. Dodano: 23-12-2008, 19:02 #7
    nie za maco -WESOŁYCH!!!

9. Dodano: 09-01-2009, 21:45 #8
    Przegląda
    Śląsk
    Okazalo się że te erytrocyty w takich ilościach jakie ja miałam nie mają znaczenia

10. Dodano: 26-04-2009, 07:28 #9
    wizyta u ginekologa z takim wynikiem wystarczy. Zazwyczaj, kiedy jest podwyższony poziom erytrocytów świeżych, to znaczy o jakimś stanie zapalnym układu moczowego. Wtedy sam ginekolog przepisze odpowiedni dla kobiety w ciąży lek. Jest taki antybiotyk w saszetce - wypija się tylko jedną saszetkę na noc, do tego urosept i po sprawie. Ale o tym decyduje lekarz i nie wolno tego bagatelizować

Uprawnienia umieszczania postów