Prostowanie włosów

napisał/a: kami_1988 2007-07-22 17:37
Czego używacie do prostowania włosów? Ja już od dłuższego czasu prostuje włosy za pomocą prostownicy ceramicznej, ale włosy są po niej strasznie zniszczone, rozdwajają mi się końcówki, mam wysuszone włosy. Czy znacie jakieś skuteczne sposoby, które aż tak nie nieszczą włosów?
Pozdrawiam :)
napisał/a: monisia3 2007-07-23 07:59
Droga Kami ja tez używalam caly cas prostownicy.Było to dla mnie super rozwiązanie bo w koncu nie mialam problemów z układaniem włosów.Ale po pół roku używania prostownicy mialam tak zniszczone włosy że musialam je podciąć.prostownicy używałam trochę żadziej.Używałam różnych odżywek i szmponów dobrych firm ale to i tak nie pomagało.Żeby nie bylo widac ze wlosy sa tak zniszczone to używałam wosku.Rozsmarowywałam go na dłoniach a potem niewielka ilość na całe włosy(tylko nie za duzo bo bedą tłuste).To trochę chroni włosy przed wysuszaniem.Teraz jednak nie uzywam prostownicy i moje włosy wracają do zdrowia są coraz ładniejsze,zaczęły szybciej rosnąć i nie chce juz ich niszczyc prostownicą.Tobie radze to samo.Szkoda włosów!!!Nie ma żadnych sposobów by włosy nie niszczyły sie podczas prostowania.Przeciez prostownica je tylko pali!!!
napisał/a: Galahda 2007-07-23 08:28
Prostownica fajna sprawa ale jedynie używana okazjonalnie!! Włosy sie strasznie po niej niszczą. Używaj odżywek, przed prostowaniem nałóż pastę do prostowania i zawsze dokładnie wysusz włosy.
napisał/a: MiOnKa_1993 2007-07-23 11:13
Ja też używam prostownicy. I stosuje specjalny fluid (do kupienie tylko w dobrych salonach fryzjerskich cena 35zł) to troche pomaga. jednak ja prostuje włosy zawsze po umyciu na wieczór! rano wyglądają tak jakbym miała takie normalnie! i nie prostuje całych tylko grzywke i boki! Ale zamierzam odstawić prostownicę! pozdrawiam!
napisał/a: MiOnKa_1993 2007-08-01 20:44
A probowała ktoras z was szamponu Nivea Hair Care efekt prostuch włosów bez prostownicy? Ja dzisiaj kupiłam ten szampon (niestety nie byłóo ani odzywki ani baslsamu z tej samej lini:() polega to na tym ze umyte włosy po prostu suszysz. dzisiaj spróbuje to jutro wam powiem czy sie sprawdził.)
napisał/a: MiOnKa_1993 2007-08-02 15:33
Powiem wam że szampon rewelacja. wystarczyło umys i wysuszyć włosy i nie puszą się ani nie kręcą. jeszcze tylko odżywkę z tej samej linii dostanę i balsam do włosów i będzie super. Noa więc polecam ten szampon
napisał/a: kopra 2007-09-01 00:13
ja mam bardzo krecone wlosy..uwielbiam je ale przyznam ze zdazylo mi sie kilka razy uzyc prostownicy bo fajnie czasami cos zmienic ale jakos strach ze moga mi sie za bardzo zniszczyc albo juz nie skrecic spowodowal ze mam coraz mniejsza ochote na prostowanie moich loczkow..dodam ze moja kolezanka ktora prostowala wlosy bardzo dlugo i bardzo regularnie (co drugi dzien przez 4 lata) uzywala do ochrony jakiegos preparatu w sprayu (mala buteleczka a kosztowalo prawie 100zl) no i jej wloski naprawde byly w dobrej formie..na ten tez preparat pierwszy raz ja mialam prostowane wlosy i naprawde widzialam roznice w porownaniu z prostowaniem bez niczego badz na kremy do prostowania ktore mozna kupic w kazdej drogerii..ale czy warto tak meczyc wlosy?? ja po prostu swoje polubilam;)
napisał/a: aleksia4 2007-09-03 14:03
Co do prostowania wlosów to polecam bardzo fajny artykuł http://blog.rimmel.info/news/view/1050
napisał/a: violeta01 2007-09-03 14:23
Ja prostuję włosy prostownicą od kilku lat. To fakt, że włosy są przesuszone ale odpowiednie maski i preparaty chroniące włosy przed temperaturą pomagają zachować zdrowy, ładny wygląd. Proponuję zaopatrzyć się w preparaty w hurtowni fryzjerskiej lub u fryzjera.
napisał/a: grazka10 2007-09-03 22:27
Ja przed samym prostowaniem używam jedwab w płynie dostępny w dobrych sklepach fryzjerskich fiolka jest mała koszt 10zł , ale starcza na 1-2miesiące. Po nich włosy wyglądają bardzo zdrowo. Co do ich odżywiania to najlepsza jest odzywka Wax tylko w aptekach sa dwa rodzaje do jasnych i ciemnych. Stosuja ja osoby po chemioterapii.
napisał/a: kamila29 2007-09-04 17:42
badz co badz kazda z nas ma inne wlosy,jedna ma grube i dosc sztywne,druga cienkie i delikatne(tak jak ja),ja tez uzywam prostownicy ale staram sie rzadko prostowac,bo moje wlosy szybko sie niszcza.Moja kolezanka uzywa czesto prostownicy i nie ma zbytnio zniszczonych,bo ma wlosy grubsze i mocniejsze,tak wiec wszystko zalezy od rodzaju wlosa!
napisał/a: Maduixa 2008-01-31 12:39
Ja prostuje juz od poltora roku. Przy dlugich wlosach koncowki maja tendencje do rozdwajania sie, ale to nawet bez prostowania. Stosuje cala serie Farouka, szampon, odzywke bez splukiwania, czasem odzywke-maske ze splukiwaniem i zawsze przed prostowaniem plynny jedwab, czasem tez dla wygladzenia i efektu blysku jedwab na sam koniec prostowania. Poniewaz generalnie mam proste wlosy wiec moje prostowanie to pare sekund, przejechanie po kosmykach. Niestety nie moge sie oprzec prostowaniu, bo wlosy super wygladaja takie gladkie i lsniace.