skleroterapia

napisał/a: Cudowna8 2008-12-03 12:23
Witam serdecznie

Tydzien temu miałam zabieg skleroterapii i zauwazyłam, ze pojawiły mi sie pajączki w innych miejscach, wszystko jest jeszcze zaczerwienione i sine ale martwie sie czy mi to poznika, jesli macie jakakolwiek wiedze na temat efektow tego zabiegu dajcie znac :)
napisał/a: olXinek 2009-07-01 18:23
Przeczytałam, że pół rou temu miałaś zabieg skleroterapi, ja się właśnie wybieram na usunięcie żylaka i naczynek. Czy możesz powiedzieć jakie dzisiaj są efekty tego zabieu, czy usunięte żylaki czy naczynka nie pojawiły się znowu? Poznałam różne opinie i zastanawiam się, czy warto wydać tak dużo pieniędzy za znikome efekty. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdraiwam:)
napisał/a: kamyk33 2012-05-29 14:45
Skleroterapia nie jest zabiegiem profilaktycznym - tzn. nie chroni przed pękaniem kolejnych naczynek, ale te, które poddane były zabiegowi są całkowicie wyleczone i zmiany nie wracają. Pełen efekt pojawia się po ok. 3 tygodniach - do tego czasu powinno się nosić specjalne rajstopy lecznicze, które przyspieszają obkurczanie leczonych żyłek. Skleroterapia jest zabiegiem typowo estetycznym, dlatego poważne zmiany żylne, jak zylaki powinno się leczyć operacyjnie. http://newu.pl/skleroterapia/ - tutaj znajdziec\ie więcej informacji nt. skleroterapii. Można go wykonać w Krakowie, w NewU. Tam jest bardzo dobry lekarz, który powie co należy robić w przypadku mocnych zmian, które się nie kwalifikują do zabiegu. Ważne jest wcześniejsze wykonanie badania USG - dopplera.
napisał/a: Gosiak07 2012-05-29 15:37
Witam skleroterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnej substancji w naczynia jest to zabieg który przynosi po ok 2-3tyg efekty jednak po dłuższym czasie nieliczne naczynka mogą się znów pojawiac polecam [url]www.elmed.sopot.pl.Natomiast[/url] problemami z żylakami to już wizyta u chirurga po wcześniejszym zrobieniu badania dopplera polecam szpital MSWiA w Gdańsku.Pozdrawiam
napisał/a: kamyk33 2012-05-30 09:29
Tak jak pisałam, skleroterapia niestety nie działa profilaktycznie. Ale jest skuteczna w usuwaniu już powstałych zmian. JEśli ktoś cierpi na przewlekłą niewydolność żylną, to należy prowadzić odpowiedni tryb życia, ale i to może nie zapobiec pęknaiu kolejnych naczynek. Skleroterapia to jedna z najlepszych metod nieoperacyjnych leczenia żylaków.
napisał/a: Promienista 2013-12-03 15:30
Szanowni Państwo,

uczucie ciężkich, zmęczonych nóg, drętwienie, skurcze, obrzęki i ból – według statystyk problem żylaków dotyka około 40 proc. dorosłych Polaków. Niewydolność żylna powoduje uciążliwe dolegliwości, a dodatkowo powstrzymuje nas przed swobodnym eksponowaniem nóg. Zaniedbane żylaki nie tylko przysparzają każdego dnia sporo dolegliwości, ale także mogą doprowadzić do poważnych chorób, dlatego też nie można lekceważyć tego problemu i trzeba skonsultować się z chirurgiem naczyniowym, który podejmie odpowiednie kroki. Sposobów leczenia żylaków jest kilka. Jedną z nich jest skleroterapia, nazywana inaczej ostrzykiwaniem. Metoda ta nie tylko poprawia wygląd nóg, ale także zatrzymuje przebieg choroby i zapobiega ewentualnym powikłaniom. Zabieg trwa około 20-30 minut i polega na miejscowym wstrzyknięciu do światła naczyń specjalnego preparatu pod wpływem, którego naczynie zamyka się, a żylak tworzony przez to naczynie zanika.

Zespół poznańskiej Kliniki Promienistej
napisał/a: magdusial12 2014-02-06 13:20
Witam,
dla wszystkich osób, które wybierają się na zabieg skleroterapii podrzucam myślę ciekawe informacje. Warto poczytać wcześniej jakie są przeciwwskazania do zabiegu, czy też jak sam zabieg mniej więcej wygląda. Jednym słowem warto się do tego przygotować.

http://derma-clinic.pl/sklerotyzacja

Pozdrawiam!
Martka82
napisał/a: Martka82 2014-04-10 09:08
..nie znoszę moich naczynek na nogach i pytałam chirurga o skleroterapię ale po badaniu dopplerowskim wyszlo że mam jedną żyłę niewydolną i przez to na jednej nodze wokół niej pękają licznie naczynka..najpierw trzeba usunąć żyłę laserem koszt ok 3000 tys ..potem skleroterapia mniejszych naczynek:(...masakra jakaś...a naczynka z czasem mogę pękać dalej..taki urok...jedna sesja sklero nie rozwiązuje problemu na zawsze:(
napisał/a: basia610 2014-05-18 17:32
Mnie sklero pomogła. Roziłam zabieg zeszłej zimy w jednej z klinik lux medu. Zabieg bezbolesny i w sumie szybko poszło. Od tamtej pory nogi wyglądają bardzo dobrze, nie pojawiły się nowe pajączki. Mogę polecić innym.
napisał/a: nowanaforum 2014-07-03 22:33
A robił ktoś może zabieg skleroterapii tu: http://leaclinic.pl/oferta/skleroterapia-obliteracja-ostrzykiwanie

Z góry dziękuje za opinie
napisał/a: malinka7909 2014-07-22 14:39
Miałam mezoterapię igłową w firmie Lea Clinic, o której nowanaforum piszesz. Ja byłam bardzo zadowolona. Oni an rynku mają swoją klinikę (blisko rynku) i są od niedawna. Ale opinie pozytywne i ja to potwierdzam.
napisał/a: halina_76 2014-09-02 13:01
A miał ktoś doświadczenie z drem Rumianowskim http://www.chirurgnaczyniowygdansk.pl/? Czytałam dobre opnie na jego temat i zastanawiam się nad skleroteriapią u niego? Ktoś coś?