Zakupy w sieci

napisał/a: camembert 2008-11-14 15:28
Coraz więcej krąży w necie informacji, że kobitki są większością kupujących przez internet. Czy Wy też tak kupujecie? Jakie są Wasze wątpliwości, a co uważacie jako zalety takiej formy kupowania?

Osobiście, długo się przed tym broniłam, aż ... no nie dało się tego uniknąć... musiałam sięgnąć do sklepów internetowych, by zdobyć to czego protrzebowałam. No i ... jak zaczęłam, tak nie mogę przestać ;)

Czy to już nałóg? Myślę, że nie. Raczej zdrowe przyzwyczajenie, bo zakupy przez internet wiążą się dla mnie z paroma korzyściami - nie muszę wychodzić z domu, mogę sobie porównać ceny na internetowych porównywarkach i zaoszczędzić na dodatek!
Znalazłam nawet artykuł o takich drastycznych różnicach cenowych na onecie: W internetowych sklepach można przepłacić, i to sporo.

A co Wy o tym myślicie?
napisał/a: Broszka25 2008-11-14 16:06
Nie kupuje przez neta,bo boje się że towar na obrazku bedzie odbiegał wyglądem od towaru w rzeczywistości.Kupiłam sobie tylko kilka razy kolczyki i nic więcej.
napisał/a: efyra 2008-11-14 16:12
czasem korzystam z ofert internetowych sklepów. Mozna napotkąc na różne okazje. np książki. w interencie są często tańsze niż w księgarnich. Nie kupuję przez net jednak ubrań i butów bo lubię coś zmierzyć, czasem cos na wieszaku albo na zdjęciu wygląda rewelacyjnie a na mnie już nie :) wolę tradycyjnie iść do sklepu i obejrzeć się w ciuchu z każdej strony
napisał/a: ola_miko21 2008-12-12 15:21
Czesc mieszkajac jeszcze w Polsce kupowalam przez internet wszystko procz artykulow spozywczych:) Zaczelam przed narodzinami pierwszej corki i potem polecialo, korzystalam szczegolnie z Allegro bo kocham polowac na okazje! Poza ty bylo to dla mnie o wiele wygodniejsze niz pchanie sie z wozkiem miedzy polkami sklepowymi. Teraz miszakam w UK i ubolewam, ze Ebay nie jest taki czytelny jak Allegro. Za to korzystam wiecej ze sklepow internetowych. Pozdrawiam.
napisał/a: camillamf 2008-12-12 16:49
W okresie przedświątecznym korzystam z Allegro, bo:
1. Unikam tłoku w sklepach - znam lepsze zajęcia niż stanie w kolejce
2. Na spokojnie sprawdzam towar w internecie - nie lubię, gdy sprzedawcy narzucają mi swoje zdanie, wolę bezstronne opinie internautów
3. Listonosz przynosi mi towar pod drzwi - nie znoszę noszenia siatek, parasola i dzieci w deszczowo - śniegowe dni
napisał/a: emila3000 2008-12-13 01:18
kupilam cale agd do domu... np na pralce zaoszczedzilam 1000 zl... to samo ze zmywarka... place przy odbiorze... towar mozna zobaczyc wczesniej... przeszlam sie po sklepach w realu i na ceneo wybralam gdzie bedzie najtaniej... wszystko dla dziecka tez kupilam na allegro... nie kupuje jakos nalogowo...
kupilam raz herbaty na stronie producenta bo u mnie w miescie nie mozna ich dostac... i ksiazki zamawiam... ale z katalogu.... ciuchy bardzo, bardzo sporadycznie...
napisał/a: Puu 2008-12-13 12:01
Ja kupuję większość rzeczy przez internet, ostatnio zamówiłem mnóstwo książek przez neta z księgarni świat książki, niezły rabat dostałam. Ciuchy kupuję rzadko na necie ale zdarza się, jedynie kosmetyki w 90% zamawiam przez neta bo są tańsze niż w sklepach i drogeriach bądź też aptekach.
napisał/a: wojtek51015 2009-06-08 21:27
tak ja też kupowałem zonie bo oszczędzasz czas i pieniądze i polecam sklep [url]www.smykus.com.pl[/url]
Cikitusia
napisał/a: Cikitusia 2009-06-08 22:18
Ja czesto kupuje na allegro od jakiegoś roku.... Pierwszy mój zakup to była bardzo tania sukienka a jak sie okazało świetna.... kupuje dvd, ubrania, sukienki, biżuterie, a ostatni depilator....
Tylko butów bym nie kupiła bo to nigdy nic nie wiadomo, czy rozmiar dobry, czy nie gniotą itp.
napisał/a: cvalda 2009-09-11 09:59
ja zraziłam się ostatnio do allegro. Zamówiłam sobie sukienke na wesele po bardzo okazyjnej cenie u faceta o nicku D_Z_O_R_C_Z. Wpłaciłam pieniądze na konto i zadowolona z taniego zakupu czekalam na dostawe. Minal juz miesiac, po weselu pozostaly już wspomnienia, a przesylka do tej pory nie dotarła. Facet ma zablokowane konto, bo jak sie okazalo, nie bylam jedyna osoba ktora oszukal. Szkoda ze zawsze znajda sie jacys oszusci. Lepiej chyba kupowac w sklepach internetowych typu bonprix, 3suisses czy quelle.
Pozdrawiam
napisał/a: MagdaW84 2009-10-02 11:15
przyznaję się bez bicia ;( ale kupuję w sieci. Podobnie jak, ktoraś z koleżanek pisała wczesniej też zraziłam się do allegro, że nie wspomna już o e bay'ju. Choć z tym allegro to nie jest tak do końca. Owszem mozna kupić tam wiele fajnych rzeczy jednak w dużej liczbie przypadków ludzie nie wiedzą do końca co sprzedaja - nie umieja mi wytłumaczyć co i jak z tym produktem. Ale co tu wymagac skoro i osoby obsługujące w sklepie (tradycyjnym) częstokroć nie umieją wyjasnić wielu rzeczy zwiazanych z produktami. W sieci kupuje przeważnie kosmetyki - najczęściej sprawdzone przeze mnie wczesniej.
Co do zaufanych miejsc kupowania ja polecam shop-robiewlosy.pl, obsluga wie co sprzedje, kiedy zapytałam o kosmetyki umiała mi wytłumaczyć i zaproponowac te, które powinny rozwiązać mój problem - fakt. Trochę cienko tam z płatnościa bo jakoś nie chcą wysyłac za pobraniem (nie wiem dlaczego). Moja opinia jest na podstawie zakupu u nich jakiś miesiąc temu.
napisał/a: Lirena 2009-10-23 11:44
Prawie wszystko kupujemy przez net. Całe agd do domu, jedzenie dla zwierząt, zabawki, książki... W srodę przyjechała do mnie suszarka do ubrań - przy okazji polecam eldom.pl - szybko i najtaniej - przynajmniej ta suszarka :)
Lubię też allegro.