potrzebny psychoterapeuta!!!

napisał/a: beznadzieja 2008-11-10 20:06
Witam.

Mam pytanie czy może ktoś z Was zna na terenie Poznania dobrego psychoterapeuty. Chdzi mi o takiego, który zajmuje sie terapia behawioralno-poznawcza. który pomoże walczyc z ciągłym lekiem i nauczy patrzenia na otaczający mnie świąt nieco inaczej.
Bardzo proszę o ewentualne namiary na takiego lekarza. Będę bardzo wdzięczna.
napisał/a: ~tervita 2008-11-10 21:54
ja nie znam ale chyba rozumiem o czym mowa .................miałam i nadal mam ten sam problem jak chcesz mozemy gadac nA PRIV.
napisał/a: weronisia03 2008-11-11 11:41
A ja potrzebuję psychoterapeuty w Lublinie, ale takiego na NFZ. Czy ktoś mógłyby mi polecić kogoś? Będę wdzięczna:) w ogóle czy kotś z Was korzystał może z refundowanej terapii?
napisał/a: beznadzieja 2008-11-11 12:19
Wiesz co ja zrobiłam pierwszy krok i byłam nie dalej jak w piatek u psychoterapeutki. bardzo fajna kieba wysłuchała. ale problem polega na tym, że ona zajmuje się terapią jakby to wytłumaczyć od "podstaw". Mysle że to tez dobry sposób na to żeby mi pomóc ale wiem też że sa psychoterapeuci którzy czysto ucza walczenia sobie z lękiem i ciągłym starchem przed czymś (to zalezy kogo co dopadnie).
Babka na tyle wporządku, że powiedziała uczciwie że mam się dobrze zastanowić i zdecydowac zanim zaczne u nije terapie bo będzie pewnie długotrwała a przy tym kosztowna (koszt jednej wizyty 100zł.) minim raz w tygodniu co daje rocznie ponad 4tys załotych.
Szczerze Ci współczuje jeżeli cierpisz na to co ja bo doskonale Cię rozumiem, to jest nie do wytrzymania!!!
napisał/a: weronisia03 2008-11-11 14:45
Ja już chodziłam na psychoterapię pół roku i płaciłam za spotkanie raz w tyg 50 min 50 zł. Dla mnie to już było dużo więc nie wyobrażam sobie płacić 100...Dlatego teraz chciałabym znaleźć kogoś na NFZ słyszałam, że wtedy wizyty sa rzadziej no ale jednak są...
trzymaj się i nie dawaj tym lękom:)
napisał/a: dudek2 2008-11-14 07:44
beznadziejo: spróbuj poszukać terapeutów, którzy pracują w oparciu o programowanie neurolingwistyczne (NLP). Np. na stronie internetowej Wielkopolskiego Instytutu Neurolingwistyki (Instytut ten mieści się w Poznaniu niedaleko dworca PKS) znajdziesz telefon kontaktowy. Sama nie korzystałam z tego typu pomocy, ale dosć sporo wiem na ten temat. Metody NLP są szczególnie skuteczne właśnie w leczeniu lęku:) Terapia w tym nurcie przebiega znacznie szybciej niż w przypadku innych.

Ja korzystałam z pomocy psychoterapeutki w Poznaniu, która naprawdę mi pomogła, ale pracowała ze mną w bardziej "tradycyjnym" nurcie. Leczyłam sie u niej z zaburzeń odżywiania, również miałam wiele lęków. Dzięki niej nauczyłam się poatrzeć na świat inaczej i zyskałam pewność siebie. Jeśli jesteś zainteresowana, napisz do mnie prywatną wiadomość, podam namiary.
napisał/a: beznadzieja 2008-11-14 14:47
Znalazłam juz lekarkę jest psychiatra i psychoteraspeutką i sądzę że ona bardziej mi pomoże niż ta poprzednia. Ale bardzo chętnie wezmę od Ciebie namiary i kiedy będzie trzeba spróbuje skorzystać.

dziękuje i pozdrwiam:)
napisał/a: 17stopni 2010-01-29 16:13
Jest baza psychologów i psychoterapeutów na plasterek.pl - portal psychologiczny, więc sądzę, że znajdziesz tego kogo szukasz.
Możesz mi później napisać, czy jakoś pomogłem ;] pozdrawiam
napisał/a: leniwiec 2010-10-19 13:20
Sporo dobrego słyszałam o psychoterapii Gestalt. Nie wiem jak u Was, ale jeśli chodzi o psychoterapię w Krakowie, to jest bardzo dostępna. Bez problemu można również znaleźć psychoterapię Gestalt w Krakowie. Myślę, że jeżeli problem jest poważny, nie ma na co czekać...
napisał/a: leniwiec 2010-11-18 16:21
Jeśli ktoś byłby zainteresowany podjęciem psychoterapii Gestalt, to znalazłam taki adres:

Gabinet Psychoterapii Gestalt
ul. Bernardyńska 9/2A
30-069 Kraków
http://psychoterapiawkrakowie.pl/kontakt.htm

Na stronie znajdują się numery do specjalistów.

Może komuś się przyda.
napisał/a: musztarda 2010-11-23 20:02
Psychoterapeuty jako takiego nie polecę, no chyba że w Krakowie, ale mogę Ci polecić metodę psychoterapii. Chodzi mi o metodę Gestalt. Poczytaj o tym trochę, przekonasz się.
napisał/a: rabunia89 2014-11-17 19:42
Niezłe wyniki ma ta Pani: pracownia-psychoterapia.pl/ Moi znajomi do niej chodzili, ja też byłam na kilku spotkaniach. Potrafi słuchać i doradzać.