Kulki gejszy

napisał/a: barbar 2011-12-21 14:01
Właśnie sobie kupiłam i porażka totalna, nijak nie mogę włożyć drugiej kulki, zresztą już przy pierwszej czuję dyskomfort, a wyciąganie jej też nie należy do przyjemności. Rozmiar mają normalny ja dziewicą od dawna nie jestem i nigdy takich problemów w czasie stosunku nie miałam. O dziwo do ćwiczeń Kegla zalecane są nawet większe kulki, ja mam wrażenie że one raczej rozciągają pochwę niż ją obkurczają. Chciałam ich używać głownie w celu wzmocnienia mięśni dna macicy i tak się zastanawiam czy jedna też spełni swoje zadanie? Może ktoś używa i mi coś podpowie:(
napisał/a: AnnGe 2011-12-22 16:42
Spróbuj użyć żelu nawilżającego (lubrykantu). W trakcie stosunku pochwa jest naturalnie nawilżana. Przy wkładaniu kulek tego nawilżenia może brakować i właśnie to powoduje ból i dyskomfort. Ja też na początku próbowałam bez żelu i w ogóle nie mogłam włożyć kulek. Lubrykant bardzo mi pomógł. W trakcie noszenia kulek żel może wysychać, więc przy wyjmowaniu nanieś palcem odrobinę do środka, będzie łatwiej.

Kulki pomagają w ćwiczeniach mięśnia Kegla ale trzeba właśnie "ćwiczyć". Już przy samym chodzeniu z kulkami ćwiczysz, bo:
1. Kulki stymulują mięśnie pochwy obijając się o nie i w ten sposób je wzmacniają.
2. Złudne uczucie wypadania kulek powoduje, że pochwa automatycznie się zaciska.
Oczywiście nic nie dzieje się od razu. Żeby zobaczyć efekty trzeba ćwiczyć regularnie przez min. 2 tygodnie.
Aga761979
napisał/a: Aga761979 2012-01-26 07:27
Zgadzam się z powyższą odpowiedzią, najlepiej użyć żelu. Ja osobiście używam żelu do masażu Durex Play, nakładam na palec i wprowadzam lekko do pochwy a potem wkładam kolejno kulki. Jest ich pięć ale są małe, wielkości 50 gr. Kupiłam je jako kulki analne ale można stosować i tak i tak.
napisał/a: do2ra 2012-01-29 00:03
zel to podstawa. Najbardziej polecam wszystkie na bazie wody- nie kleja sie i latwo je zmyc:)
Zawsze mozesz kupci kulki analna na sznureczku- jak kolezanka wyzej- i wpierw pocwiczyc na takich;)
zlote_dzieci
napisał/a: zlote_dzieci 2012-03-12 23:06
Ja mam kulki i nie mam z nimi rzadnych problemów. Z żelem jest o wiele łatwiej, ale bez niego też dają radę.
moniczkawysz
napisał/a: moniczkawysz 2012-05-04 13:08
Ja używam kulek gejszy od dawna i są naprawdę świetne efekty. Do ich włożenia niezbędny jest oczywiście lubrykant :)
gruszyna
napisał/a: gruszyna 2012-05-16 19:22
A czym to się różni od takich "zwykłych" kulek do ćwiczen kegla?
moniczkawysz
napisał/a: moniczkawysz 2012-05-22 10:22
Kulki gejszy to zwykłe kulki do ćwiczenia mięśni kegla przecież, tylko taką mają nazwę :)
napisał/a: aneczka2013 2013-09-04 17:52
Ja używam kulki gejszy od wielu lat! Kulki gejszy były stosowane jeszcze przed naszą erą, jednak osobiście nie wyobrażam sobie umieszczenia w środku jakiegoś marnego plastiku więc kupuję w sklepie który oferuje dobrej jakości produkty.
Pozdrawiam

Ania
napisał/a: magda-lene 2013-10-30 18:53
Ja uzywam, nic mnie nie boli, możliwe, że masz za duże. Czasami stosuje się tylko 1 kulkę, jak ktoś ma mniejszą pochwę. No i przede wszystkim nie kupuj taniej chińszczyzny :/ W sprawach intymnych przede wszystkim bezpieczny materiał.
Olinaea
napisał/a: Olinaea 2013-11-02 16:11
Jeśli chodzi Ci tylko o ćwiczenia jedna kulka spełni zadanie, ale jeśli w pochwie jest sucho i tak na niewiele się to zda, podpisuję się pod radą o lubrykancie.
stazzja
napisał/a: stazzja 2013-11-05 15:46
Kulki gejszy - nigdy nie próbowałam, ale może właśnie nadszedł TEN dzień? :D Skoro tak zachwalacie...