metody antykoncepcji

napisał/a: SoFine 2011-07-17 23:31
Witam :)
Jaką metodę antykoncepcji proponujecie oraz jaką same stosujecie ze Swoim Partnerem ? Byle, żeby była skuteczna :)

Pozdrawiam
napisał/a: gosiababy 2011-07-19 11:27
Ja z mężem stosujemy testy owulacyjne. Nie zgadzaliśmy się na początku co do metod więc wybraliśmy metody naturalne :) ja akurat mam test Afrodyta. Jestem zadowolona :) dzieci planujemy dopiero za 2 lata, póki co u nas sprawdza się ta metoda :)
napisał/a: SoFine 2011-07-19 21:41
Dobra to metoda? Różne opinie na jej temat słyszałam i czytałam.
napisał/a: eRzecznikSF 2011-10-03 20:10
SoFine napisal(a):Witam :)
Jaką metodę antykoncepcji proponujecie oraz jaką same stosujecie ze Swoim Partnerem ? Byle, żeby była skuteczna :)

Pozdrawiam


Najlepiej będzie jak wybierzesz się do lekarza i razem z nim - po uprzednich badaniach - dobierzecie metodę antykoncepcji odpowiednią do Twojego organizmu.
""" eRzecznik serwisu http://wpadka.pl – masz 72 godziny
Konkurs na najlepszego DJ’a Polski, poleca DJ S.K.Pelle – sprawdź http://wpadka.pl/konkurs "" "
napisał/a: nie_lykam_01 2016-05-29 14:30
SoFine napisal(a):Witam :)
Jaką metodę antykoncepcji proponujecie oraz jaką same stosujecie ze Swoim Partnerem ? Byle, żeby była skuteczna :)

Pozdrawiam


Witaj SoFine! Wybór antykoncepcji to nie jest taka łatwa sprawa - należy wziąć pod uwagę różne czynniki i nie kierować się popularnością danej metody. Aby dobrać najlepszą metodę udaj się do ginekologa - opowiedz o dotychczas przebytych chorobach, oczekiwaniach w stosunku do antykoncepcji, przyjmowanych lekach oraz trybie życia, który prowadzisz. Lekarz dodatkowo przeprowadzi badanie i na pewno razem ustalicie najlepszą dla Ciebie metodę :)
patryszja33
napisał/a: patryszja33 2016-06-24 17:17
Ja zdecydowałam się na wkładkę hormonalną Levosert. Długoterminowa antykoncepcja na kilka lat - co za tym idzie duża wygoda :)
napisał/a: mania06 2016-11-25 11:52
No najskuteczniejsze to chyba są tabletki ja polecam osobiście elin, są najlepsze jakie do tej pory stosowałam.
napisał/a: avetia 2016-12-03 13:12
Ja też pozostaję przy tabletkach. Moim zdaniem są najbezpieczniejsze. Poza tym nie zgodzę się też z mitem, że tabletki powodują skutki uboczne. Nie jest to prawda, dobrze dobrane tabletki potrafią zdziałać zdecydowanie więcej dobrego niż nam się wydaje :)
napisał/a: Marlenka33 2017-01-22 22:46
A mogę brać tabletki jak karmię piersią? Przed ciążą nie zabezpieczałam się w żadnen sposób a teraz bym chciała stosować jakąś antykoncepcje. Jakie będą dobre?
napisał/a: marzenna-81 2017-01-23 11:53
Tabletki przy karmieniu nie są wskazane ze względu na to, że hormony są rozprowadzane po całym organizmie przez co trafiają i do mleka matki. Ja po porodzie zakładałam wkładkę levosert, która działa jedynie miejscowo czyli w macicy. Tak jak Tobie zależało mi na tym aby karmić piersią moją dzidzie. Podpytaj ginekologa na pewno Ci pomoże dobrać odpowiednia formę antykoncepcji i rozwieje Twoje wątpliwości :)
napisał/a: a_grestowa 2017-01-28 18:46
Jeżeli pigułka jest jednoskładnikowa to nie przenikają i można karmić bezpiecznie. Nie każda kobieta chce czy może wkładki. ;)
birdka
napisał/a: birdka 2017-03-14 09:39
Ja tym levosertem byłabym bardziej zainteresowana, brałam już pigułki ale skoro wkładka jest wygodniejsza to do mnie przemawia