rysowanie "krok po kroku"

napisał/a: forummama 2009-04-06 09:23
Kochani,
Jako że moje dziecię domaga się, aby mama rysowała mu różne kotki, pieski i słoneczka, a ja akurat jestem zupełnym beztalenciem plastycznym (no, słoneczko rysować umiem ;)) więc proszę o jakieś adresy stronek, które pokazują jak krok po kroku narysować coś fajnego i prostego. Chodzi mi o takie stronki jak ta: http://www.dzieciolandia.pl - z tym, że repertuar z tej stronki mamy już przerobiony i szukam czegoś więcej.
Pozdrwawiam :)
napisał/a: astra82 2009-04-06 21:26
Stronek takich jak ta niestety nie znam, ale mysle ze mozesz tez skorzystac z kolorowanek albo ksiazeczek dla dzieci. Obrazki dla maluchow sa wesole, maja w miare malo szczegolow wiec sa proste do skopiowania. Zycze powodzenia w pracy odtworczej ;)
napisał/a: ja-mama 2012-01-25 21:11
może wystarczy być spontanicznym..
napisał/a: Amko 2012-02-03 14:10
Moim zdaniem wystarczy włożyć w to odrobinę kreatywności i efekt murowany. Rysowanie pobudza oraz rozwija wyobraźnie naszego dziecka. Nie zapominajmy o tym.


Pozdrawiam [url]www.Amko.com.pl[/url]
napisał/a: agapat 2013-03-05 07:57
Ja też miałam ten problem:) i poszperałam trochę w necie i zlazłam książki rysowanie krok po kroku pojazdów, ludzi, zwierząt, sprzętów domowych - jedyny minus że to książki po rosyjsku i ja tytułu dokładnie nie znam:) ale jak coś odezwij się na prv i może uda się mailem przesłać, bo mam je w pdf'ie:)
napisał/a: kamarza 2013-07-15 13:26
alez to niewazne czy umiesz rysowac czy nie :) dziecko nie ocenia, dla niego zawsze mama rysuje najpiękniej na świecie :) ja też nie mam specjalnego talentu, ale zabawy we wspólne rysowanie uwielbiam :) zawsze możesz kupowac kolorowanki dziecku...chociaż to już nie to samo...
napisał/a: klub-bajek 2013-09-14 17:31
Ja też (niestety) nie grzeszę talentem plastycznym, ale po prostu rysujemy wspólnie, spontanicznie :)
napisał/a: Dorota225 2014-03-03 12:19
Spontanicznie jest najlepiej ;) Ważne, by w ogóle rysować. Zabawy plastyczne rozwijają w dziecku wyobraźnię i stymulują rozwój intelektualny. Nie ograniczajcie się do kredek, używajcie farb, plasteliny, kolorowych wycinanek itp. Moje Bambino ma takie fajne samoprzylepne wycinanki, nawet nie ubrudzicie się klejem, a cuda można stworzyć. Poszukaj tez fajnych dziurkaczy z różnymi kształtami, pras, szablonów, nie tylko dzieciom się to przydaje ;) Od lat np. robimy kartki świąteczne, urodzinowe, zaproszenia tylko własnymi rękami :)
napisał/a: Frutella 2014-07-01 00:47
U maluchów ważne też czym się uczy rysować. Teraz te kredki z serii Bambino grubsze w drewnianej oprawie są uwielbiane przez maluchy, bo wygodnie się je trzyma i jakoś mam wrażenie że dzieci chętniej coś robią w tym kierunku. No, ale jak jakieś kursy są to chwała za to. Mnie samej by się przydał, bo za grosz nie umiem rysować :(
napisał/a: Dama1 2014-07-09 09:57
Dobrze jest zaczać naukę malowania od czegoś innego np kupić wzór do wysypywania obrazka piaskiem (można kupić na Fikolo.pl) dziecko samo dobiera kolory ale ogólny zarys obrazka jest wg wzoru. Wg mnie jest to tańsza i bezpieczna wersja rysowania bo kosztuje jakieś 7 zł a widzę, że Fikolo ma coraz więcej osób.
napisał/a: ja29 2014-07-09 14:36
Fajny pomysł z tymi samoprzylepnymi kolorowymi karteczkami. Ostanio je kupiłam i powycinałam rożne kształty. Musiałam ciut maluchom pomagać bo jednak za malutkie paluszki ale zabawa była przednia. Do tego domalowaliśmy tło kredkami i naprawde powstał super wspólny plakat :)
napisał/a: Frutella 2014-08-24 19:13
Ostatnio zajmowałam się siostrzeńcem to najcudowniejsza zabawa była w wyrywanki :) Najpierw kredkami narysowałam mu kaczkę. Mial te fajne Bambino grube drewniane, które chyba są ukochane przez dzieci w każdym wieku. Potem brał kolorowy papier i rwaliśmy na drobno. Potem kaczuszka klejem i przyklejaliśmy. Genialna zabawa :)