Meble do kuchni

napisał/a: ziekotka 2008-03-14 10:50
Juź od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany mebli w kuchni. I wygląda na to, że już nie mam co tego odkładać, bo w wakacje będą przerabiać instalacje gazowe w budynku... a to i tak oznacza remont w kuchni... :( Na szczęscie kuchnia nie jest jakaś ogromna ale najmniejsza też nie jest...

I mam pytanie, czy lepiej poszukować gotowych mebli czy zamawiać na wymiar? I jak to wygląda cenowo?
napisał/a: Nyana 2008-03-14 23:16
Z tego co wiem to meble na wymiar sa droższe, ale mozna przy tym zaoszczedzic jesli montaż bedzie we własnym zakresie. Wogole to wszystko zalezy od firmy ktora produkuje meble, najlepiej szukac i porownywac ceny
napisał/a: sylwiam35 2008-03-14 23:21
Nalepiej szukać w firm w miejscowościach, W których jest dużo producentów mebli kuchennych.do nas przyjeżdżał facet 70 km na pomiar i inne uzgodnienia,nam się opłaciło bo cena różniła się od tej na miejscu o ok 30%,a i jemu najwyraźniej też.
napisał/a: ziekotka 2008-03-17 10:04
CZyli wychodzi, że zamawiać na wymiar... spróbuje czegoś poszukać gdzieś dalej...
A łatwe to jest w samodzielnym montażu potem?
napisał/a: sylwiam35 2008-03-22 10:02
U mnie montowała firma , w której zamawiałam meble.Przyznam się,że niewyobrażam sobie ,by ktoś mógł to sam montować.Przyjechali ze złożonymi już szafkami a cała reszta zajęła im 2 dni (kuchnia 12m,meble na dwie ściany+stół).
napisał/a: rooan 2008-04-08 15:34
Jeśli jest ktoś zainteresowany meblami na wymiar polecam swoje usługi . Mebelki przywozimy na miejsce i montujemy .Projekt i kosztorys są całkowicie darmowe nawet jeśli nie korzystasz z naszych usług . Jeśli są jakieś pytania proszę kierować na mail [email]rooan@poczta.onet.pl[/email]
napisał/a: Sarenka80 2008-04-24 18:59
namawiam na robie mebli na zamówienie... są o wiele lepsze i możesz sobie dopasować wymiay itp:) i zastanów sie nad szufladami:)
napisał/a: Sarenka80 2008-04-24 19:00
są o wiele praktyczniejsze niż zwykłe drzwiczki i wg mnie ładniej wyglądają...
napisał/a: viki82 2008-04-24 19:36
zgadzam sie co do szuflad, szczegolnie w dolnych partiach- super na sloiczki z roznowsciami, potem tylko podpisac i z gory widzisz gdzie co jest, tak samo mozna lepiej poukladac opakowania z ryzem, makaronem czy herbatami. A juz zupelnie ekstra sa wielkie do sufitu szuflady na garnki i patelnie ;)

Kuchnia w stylu retro (szuflady na dole):
napisał/a: aura1 2008-04-28 16:40
Jeżeli szukacie mebli do kuchni to pytajcie również o to czy wam podłączą wode prąd gaz wodę i odpływ, bo spotkałem się z firmą co i owszem meble przywiezie zamontuje ale o przyłączach to oni nie chcą wiedzieć bo uprawnień brak. Więc może wyjść tak że w piątek po południu macie zamontowane śliczne nowe meble ale z kuchenki i zlewu korzystać będzie można dopiero w poniedziałek jak przyjdzie fachowiec i koszt dodatkowy. Pozdrawiam.
napisał/a: ~anava 2008-04-29 12:22
Ja zamawiałam meble na wymiar...

Panowie zagospodarowali mi każdy kąt w kuchni- a tam jest ich jak wiadomo bardzo dużo potzrebnych :D
napisał/a: monika_35 2008-04-29 14:24
Wymieniałam kuchnię 4 miesiące temu. Najpierw odbyłam wycieczkę po salonach, w których ceny były bardzo wysokie. Znalazłam jednak firmę produkującą meble dosłownie obok domu. okazało się, że właściciel kupuje fronty szafek w Black Red White (ale w tej firmie, która produkuje tylko fronty) a resztę robi sam.
Kuchnia wyszła rewelacyjna. Zdecydowalam się na styl prowansalski, ale facet robi każdą kuchnię, od tych najbardziej tradycyjnych po najnowocześniejsze na wysoki połysk.

Zdecydowanie odradzam kuchnie z IKEA. Sa naprawdę kiepskie jakościowo.

A co co podłączeń instalcji gazowej, kuchenki, czy np. wody do zlewu, to rzeczywiście wodę musieliśmy sami podłączyć, piekarnik mamyna prąd, więc podłączył pan od kuchni a płytę elektryczną również on, ale przy montażu musi być elektryk, który podbije inf, że był obecny. To jes potrzebne w razie gwarancji.

W każdym razie nie było źle!!