I co ja mam zrobić?Zmywarka do zabudowy.

napisał/a: twistasia 2008-10-24 20:32
Od dwóch tygodni mam zmywarkę.Jest ,ale jakby jej nie było.Nadal myję ręcznie.Zmywarka stoi obok i "patrzy".Miałam zamiar wstawić ją pod płytę gazową,w miejsce gdzie zazwyczaj jest piekarnik.Dowiedziałam sie jednak ,ze zmywarek nie można montować w tym miejscu.Zmywarka (Electrolux 46010)przeznaczona jest do zabudowy,więc jako wolnostojaca ,byłaby wątpliwą ozdobą kuchni,pomijając fakt,że nie bardzo miałabym gdzie ją postawić.W sklepie powiedziano mi,że mozna zamontować pod płytą,w spółdzielni mieszkaniowej,że nie.Co ja mam zrobić?
napisał/a: MalaTerrorystka 2008-10-24 21:47
Znaleźć inne miejsce...??
napisał/a: twistasia 2008-10-24 21:57
Inne miejsce ,to chyba sypialnia ,bo tylko tam mam trochę "luzu":mad:
napisał/a: MalaTerrorystka 2008-10-24 22:03
No cóż... każdy rozsądny wie, że trzeba brać poprawkę na to, co "fachowcy w sklepach" (tu powinno byc dużo """""""""""""""""""""""""""") mają do powiedzenia... Ich celem jest sprzedaż i czasem nawet kit wcisną, byle się kupiło coś dużego, drogiego...
to masz chyba problem;)Ale może lepiej zlikwidować jakieś półki, szafki...?to zawsze można gdzieś powiesić, jakoś inaczej zagospodarować...
napisał/a: Konwalia5 2008-10-27 00:09
Marzy mi się zmywarka i nawet były plany zakupu, ale niestety zamrazarka odmówiła posłuszeństwa i to ona była na pierwszym planie zakupu. Zmywarka musi jeszcze troszke poczekać aby zamieszkać w moim domu :)
napisał/a: twistasia 2008-10-27 21:20
Konwalia,moja zmywarka nadal stoi ...Czy naprawdę nie ma na forum ,fachowca,który mógłby mi pomóc???Pytanie:czy można zamontować zmywarkę pod płytą gazową?Proszę pomóżcie!
laurence
napisał/a: laurence 2008-10-27 22:40
twistasia napisal(a):Od dwóch tygodni mam zmywarkę.Jest ,ale jakby jej nie było.Nadal myję ręcznie.Zmywarka stoi obok i "patrzy".Miałam zamiar wstawić ją pod płytę gazową,w miejsce gdzie zazwyczaj jest piekarnik.Dowiedziałam sie jednak ,ze zmywarek nie można montować w tym miejscu.Zmywarka (Electrolux 46010)przeznaczona jest do zabudowy,więc jako wolnostojaca ,byłaby wątpliwą ozdobą kuchni,pomijając fakt,że nie bardzo miałabym gdzie ją postawić.W sklepie powiedziano mi,że mozna zamontować pod płytą,w spółdzielni mieszkaniowej,że nie.Co ja mam zrobić?


A spółdzielnia mieszkaniowa czym to tłumaczy, że niby nie można?
A z drugiej strony faktem jest, że w niektórych sklepach to zrobią wszystko, żeby tylko towar sprzedać!
napisał/a: ~GosiaInuszka 2008-10-28 13:50
twistasia napisz jaką masz płytę, elektryczną czy na gaz. Jeśli na gaz to na jaki? Gdzie znajduje się piekarnik? Ile masz gniazdek elektrycznych i gdzie jest odpływ wody, jak daleko od miejsca w którym chcesz żeby stała zmywarka. My mamy Candy do zabudowy, mąż sam ją zamontował, jak mu przeczytałam Twój post, to zaczął zadawać właśnie takie pytania. Może w sklepie nie podałaś takich danych i dlatego tak Ci powiedzieli. Mój mąż twierdzi, że przy elektrycznej płycie nie powinno być problemów, a przy gazowej trzeba szukać innego miejsca ze względów bezpieczeństwa, cokolwiek to znaczy brzmi poważnie.
napisał/a: zuzka37 2008-10-28 14:10
moja kolezanka miala ten sam problem, tez spoldzielnia nie dala jej zamontowac zmywarki, sprzedala ja mi.......ale zycze ci zebys ty miala z tym wiecej szczescia niz ona.
napisał/a: Brzoskwinkaa 2008-10-28 16:22
zrob sobie pod płytą szuflady a zmywarkę wstaw w miejsce szafki. Toż to od dawna wiadomo, ze niektore sprzety nie moga stac obok siebie: lodowka obok gazówki itp
napisał/a: twistasia 2008-10-29 22:25
GosiaInuszka,płta jest gazowa.Z podłączeniem wodno-kanalizacyjnym nie ma problemu.Kuchnia wyglada tak:
----I------I----I------I----
1 2 3 4 5
1.Szafka 40 cm.
2.Wbudowany zlew 60 cm.
3.Szafka z szufladami 40 cm.
4.Płyta gazowa,miejsce pod nia jest wolne,nie ma piekarnika ,szer.60 cm.
5.Szafka 40 cm.
Meble są zrobione na wymiar.Pomyslałam,że moge podkręcić nóżki i podnieść meble o 3-4 cm.W ten sposób powstałaby ok.pięciocentymetrowa przestrzeń miedzy zmywarka a płytą.W ten sposób uniknełabym nadmiernego nagrzewania sie płyty i zmywarki.
Brzoskwinkaa,niestety najczęściej nasze kuchnie są tak małe,że nie pozwalaja na inne ,niz te, wbrew zasadom logiki,ich rozplanowanie.
napisał/a: ~GosiaInuszka 2008-10-29 22:41
Hmm...możesz podkręcić nóżki, to chyba najrozsądniejsze. I pilnować, żeby nigdy równocześnie nie włączać płyty i zmywarki. Najwygodniej jest gdy zmywarka jest obok zlewu, ale przemeblowania przecież nie zrobisz, a pod zlew też jej nie wciśniesz. Pytanie tylko co zrobisz ze spółdzielnią, gdy ktoś przyjdzie spisywać wodomierze, albo sprawdzać kominy czy to tam oni jeszcze sprawdzają.
P.S. Rozumiem, że gaz masz z rury, a nie z butli.