Nie wiem czy kontynuować tą znajomość

napisał/a: Adela7 2007-07-15 22:48
hej dziewczyny mam problem i nie ma z kim o tym pogadać tak szczerze. Otóż mam 20 lat i obecnie jestem za granicą. Jestem tu praktycznie sama chociaż przyjechałam do kuzyna, ale nie w tym rzecz. Poznałam tu faceta. Spotykam się z nim od 3 tygodni i widujemy się tylko w weekendy. Ma 31 lat i jest innej narodowości (mama Hiszpanka tato Arab). Jest mi z nim bardzo dobrze, bardzo go lubię i chciałabym się w nim zakochać ale się starsznie obawiam. Obecnie ma dziewczynę i z nią mieszka (są ze sobą 2 lata też jest Polką). Rzekomo chce się z nią roztać i pytał czy z nim zamieszkam. Wiem że go prawie nie znam, ale bardzo go lubie i jest mi z nim dobrze. Nie wiem czy dalej kontunuować tą znajomość?? Pozdrawiam pa
napisał/a: lady 2007-07-16 10:40
Nie za szybko to wszystko się dzieje? Dopiero sie poznaliście, a on juz chce zebys się do niego wprowdziła? na twoim miejscu byłabym ostrożna. Poza tym on nie skończył jeszcze jednego związku i (tak zrozumiałam) uzależnia tę decyzję od tego, czy ty z nim będziesz czy nie. Nie rozumiem tez twojej deklaracji, ze "chciałabyś się w nim zakochać", nie można postanowić sobie,że się w kimś zakocha. Może ty po prostu czujesz sie tam samotna , a ten facet sie toba interesuje, więc do niego lgniesz?
napisał/a: niezapominajka 2007-07-16 10:42
może on szuka taniej pomocy domowej.... co za szybko to nie zdrowo... nie pakuj sie w to jeszcze poczekaj i przeczekaj sytuacji. zastanow sie tez czy chcesz byc ta przez która skończy się jego związek.
napisał/a: Kasia_20 2007-07-24 20:41
Powinnaś zaczekać nabrać trochę dystansu,a przedewszystkim powinniście się lepiej poznać mieszkać z kimś to nie jest taka prosta sprawa trzeba rozpatrzeć wszystkie za i przeciw a przedewszystkim trzeba być na to gotowym.Pozdrawiam.
napisał/a: juliacz 2007-07-26 14:28
Jeśli Ci na nim zależy i chcesz naprawdę z nim być, to powiedz mu, ze aby mu zaufać musisz wiedzieć, że w jego polu istniejesz tylko TY. Niech więc on najpierw załatwi swoje sprawy (czyli niech będzie wolny),a wtedy wy będziecie mogli zacząć tworzyć związek.
POZDRAWIAM
napisał/a: veronika5 2007-07-26 15:06
Hej! Ja tez mieszkam za granica i rozumiem Twoje obawy,ale moim zdaniem powinnas zaczekac...To naprawde dziwne(tak jak zauwazyly moje poprzedniczki) ze on juz chce z Toba zamieszkac-przeciez tak krotko sie nacie!!!Poza tym bylabym baaardzo ostrozna na Twoim miejscu i raczej nie zwiazalabym sie z kims takim..To bardzo nieuczciwe z jego strony trwac w zwiazku i szukac sobie w tym czasie nowej dziewczyny.Skoro ma ochote rzucic swoja kobitke by byc z Toba skad mozesz miec pewnosc ze tego samego nie zrobi kiedys Tobie???Nie ufalabym komus kto oszukuje i w dodatku nic sobie z tego nie robi...To co-jest z ta dziewczyny bo ja kocha czy dlatego ze nie chce byc sam lub potrzebuje sluzacej..?Gdyby ja kochal nie szukal by sobie nikogo innego...Moja rada jest taka-przemysl sobie to dokladnie-warto ryzykowac?Uwazaj na ludzi i nie wierz w kazde ich slowo...Piszesz ze jestes sama..pewnie czujesz sie samotna i boisz sie ze sobie nie poradzisz...A powiedz mi co zrobisz i kto Ci pomoze jesli on narobi Ci klopotow???...inna sprawa-ja poznalam mezczyzne starszego o 12 lat jak mialam 20 i nic dobrego z tego nie wyszlo...Co moze laczyc 2 ludzi miedzy ktorymi jest az taka roznica wieku i ktorzy sie ledwie znaja???
Jesli Ci juz bardzo zalezy nie musisz zrywac znajomosci ale bynajmniej wstrzymaj sie z jakakolwiek decyzja dot. zwiazku czy tez mieszkania z nim!Jesli mu naprawde zalezy to poczeka...a jesli bedzie sie niecierpliwic,nalegac,obrazac-daj sobie z nim spokoj!

Zycze powodzenia i wytrwalosci na obczyznie! :)
napisał/a: koniec 2007-07-27 06:09
przeciez to troche arab dziewczyno w co ty sie pakujesz jestes mloda chcesz zeby cie zniewolij daj sobie spokoj i znajdz sobie cudownego chlopaka mlodszego nie araba szalona jestes??????????i nie idz do niego mieszkac, moja kolezanka jak byla z takim chlopakiem to po rozstaniu z nim musiala zmieniac adres, sciac wlosy i zmienic numer tel zeby nie mogl jej znalezc oni tak latwo nie odpuszczaja, co sliczne polki widze w takich facetach naprawde tego nie roumiem co to juz nie ma normalnych facetow, prosze zastanow sie nad tym i nie zaczynaj nawet!!!!!!!!!!!!
napisał/a: iluzja 2007-07-31 13:15
Szybko za szybko, ja też cos takiego zrobiłam i co?? żałuję, a mogło być tak pięknie, pamietaj - nie chodzi o to by złapać króliczka, ale gonić go! Poczekaj, czekanie jest tak piekne na coś czego chcemy!
napisał/a: myszka_20 2007-08-02 15:47
Tak jak wyżej ktos napisał: daj wam czasu, nie podejmuj decyzji pochopnie bo potem będziesz załowała jeśli on niespełni Twoich oczekiwań, a dodatkowo będziesz miała wyrzuty sumienia, że on zostawił dziewczynę dla Ciebie, a przecież mogło byc między nimi lepiej gdyby się postarał ... Pozatym jak widzisz ten związek? Np jeśli Ty chciałabyś wrócic do Polski, a on nie ... Albo nie przyznano by mu narodowości polskiej? Zastanów się naprawde :)
napisał/a: brises 2007-08-05 20:11
Wydaje mi sie że on chce Cię nabrać. Nie daj sie, wiem ze to trudne, ale pomysł logicznie, skoro chce sie z nią rozstać i być z Tobą to może najpierw niech to rzeczywiście zrobi a później zamieszkacie razem? Facet chce odskoczni i trafił na Ciebie, wiem jak to brzmi, ale uwierz mi sama sie przejechałam i wiem jak to boli. Bądź rozsądna i uważaj. Jesli to ten facet to i tak bedzie sie o Ciebie starał, a jesli nie to tylko zaoszczedzisz sobie niepotrzebnych łez.
napisał/a: Angel4 2007-08-05 20:43
Adelo jak znajdziesz chwilke to napisz co postanowilas...Kiedys rozmawialismy juz o tym bardzo jestem ciekawa jak potoczyla sie ta cala znajomosc.Trzymaj sie cieplutko:*
napisał/a: agataXz 2007-08-08 18:45
To Arab...

sa przystojni, uprzejmi ..na poczatku..a potem zaczyna sie koszmar...

moja bliska kolezanka spotykala sie z algierczykiem...co pozostalo..

ucieczka z nowonarodzona coreczke, ktora dla wlasnego bezpzieczenstwa nigdy nie pozna taty..

dziewczyny
egoztyka jest pociagajaca,ale zycie codzienne a przede wszystkim wychowanie w innej kulturze i mentalnosc...roBia swoje..

odpusc sobie jesli chcesz miec zycie bez fajerwerkow..

nie zycze Ci zle,ale za duzo widzilam...

i chociaz mowi sie,ze nie wolno uogolniac bo kazdy jest inny,to w przypadku mieszkancow Afryki..obojetnie czy Algierii Keni czy Kamerunu..sprawa wyglada tak samo..

dodatkowo polecam lektury INNA WSROD INNYCH..WANDY KONARZEWSKIEJ albo BIALA MASAJKA...

TRZYMAJ SIE